Snímače tlaku v pneu

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Käfermaster
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2016, 23:51

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Käfermaster »

Zdravim, u toho linku k tem senzorum za zhruba 70 dolaru z rijna/14 je uvedeno, ze je k tem snimacum pribalen jen navod v cinstine ... zmenilo se od te doby neco? Na fotce u toho posledniho odkazu je text v jinem jazyce (anglicky? nerozklicuju ta mala pismena, titulek manualu je anglicky, aleco ten zbytek).
Za mesic presedam z i30 na i40 a chci rovnou koupit i komplety kol na zimu (auto uz bude na letnich). Prodejce mi nabizi orig. senzory za 1115,- czk/kus, coz me od toho dost odrazuje.
Dik, K.
Reklama
 

karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od karelmrak »

Käfermaster píše:Zdravim, u toho linku k tem senzorum za zhruba 70 dolaru z rijna/14 je uvedeno, ze je k tem snimacum pribalen jen navod v cinstine ... zmenilo se od te doby neco? Na fotce u toho posledniho odkazu je text v jinem jazyce (anglicky? nerozklicuju ta mala pismena, titulek manualu je anglicky, aleco ten zbytek).
Já dostal návod v angličtině, ale od té doby si to nechávám posílat bez návodu a bez originál krabice jen zatavené v plastovém sáčku. Tak to projde celnicí bez povšimnutí. A celý slavný návod spočívá v tom, že si zapojíš ten displej do cigaretové zásuvky a spustíš, a pak dáváš jeden senzor za druhým. Vždy, když dáš senzor, reaguje displej tím, že ukáže kolo, kam patří. Vzdal jsem se totiž toho, že v čínských znacích na snímačích rozliším, které kolo to je. Tak za chvilku metodou pokus-omyl, máš všechny snímače na svém místě. A pak už jen hodně štěstí! Ještě něco?
Käfermaster
Příspěvky: 5
Registrován: 12 úno 2016, 23:51

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Käfermaster »

To zni dobre, dekuju za rychlou odpoved.
Mikeson
Příspěvky: 6
Registrován: 25 říj 2016, 10:38

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mikeson »

Zdravim.

Zatim nemam zkusenost s touto paradou ve forme senzorů tlaku...takze se treba hloupe zeptam, ale pokud prezuji na druhou sadu kol, kde jsou taky senzory, budu doufat, ze si to ridici jedotka sama naparuje po tech cca 10km...pokud nikoliv a musim jet do servisu, je nutne sundat zase gumy?
Kolik cca stoji naparovani?

Diky
Mike
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od idam.i »

Spárovanie by malo prebehnúť automaticky po pár kilometroch.

Po 5 rokoch a 130.000km sa zdá,že dodýcháva prvý senzor.Zatial ešte drží,ale už čas od času preblikne. :(
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Mikeson
Příspěvky: 6
Registrován: 25 říj 2016, 10:38

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mikeson »

To jsem slysel u origo senzoru, ze se sparuji automaticky.

Kdybych mel jednu sadu s origo senzorama a druhou neorigo, jake je nejlepsi reseni, abych nemusel vzdy pri prezuji neco nahravat v autorizaku nebo dokola neco klonovat?
Zlicka
**
Příspěvky: 113
Registrován: 13 led 2015, 19:35

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Zlicka »

Já mám jednu originální a jednu neoriginální sadu a nic párovat nemusím. První nahození na auto dělal teda servis a tvrdil, že tam musím jezdit pokaždé na načtení senzorů. Ale to tvrdili aji o originálních. Když si to doma sám přehodím, tak všechno v pohodě. Teď tam budu zase dávat sadu kol s originálníma, tak uvidím (ale problém neočekávám) :wink:
Hyundai i30 combi weekend 1,6 MPI, D-CVVT
Norway
*
Příspěvky: 51
Registrován: 07 črc 2016, 14:55

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Norway »

včera jsem přezouval v servisu u kamaráda jedno auto a co jsem neviděl u něj na prodejně alu disky 17"
Obrázek [/img]
zřejmě si je od něj koupím jsou komplet i s TPMS

Obrázek
Hyundai i40 combi -1.7 CRDi - 7/2016
petkep
*
Příspěvky: 21
Registrován: 09 črc 2011, 09:51

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od petkep »

Koupil jsem na "bazaru" 17 s TPMS na letních s tím, že je budu mít na zimu, abych měl další sadu. Nechal jsem si disky v létě nazout na zimáky a vyvážit. Příprava na zimu. Včera jsem přehodil kola na autě a po obavách, že se mi nenačtou, se kupodivu nestalo nic. Diagnostika nehlásí vůbec nic a to bylo to moje první nahození této sady. Vše se samo spárovalo ihned po nastartování.
Přílohy
5769170b30e95c1b653e0200.jpg
5769170b30e95c1b653e0200.jpg (95.85 KiB) Zobrazeno 5333 x
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 4x4, 103 kW, ELEGANCE - černá
i 40 1.7 CRDi 85 kW LIMITED+Exclusive - černá - prodáno
I40 1.7 CRDI 104 kW Success - Phantom black
Uživatelský avatar
michalgonec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 bře 2015, 19:34

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od michalgonec »

Zdravím všechny.
Mám menší problém se snímači.
Na letní sadě mi utíkalo pravé přední kolo a snímač mi to bez komplikací hlásil.
Zajel jsem do servisu opravit kolo a nechal jsem si přezout na zimní opět celá sada, ale už bez snímačů.
A pravé přední mi furt hlásí nízký tlak i když tam ty senzory nejsou.
I když auto týden stálo i po vytažení dané pojistky pořád mi ukazuje že pravé přední má nízký tlak.
Celkem mě to sere protože nevidím další údaje na palubovce, spotřeba, dojezd atd. musim mačkat "disp"
V autorizovaném servise mi řekli že mám přijet s tou letní sadou kde mám ty čidla.
Ještě jsem nezkoušel odpojit baterii, ale to asi až poslední řešení ať nepříjdu o všechny uložené informace.

Díky za rady.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od robertbulko »

michalgonec píše:Zdravím všechny.
Mám menší problém se snímači.
Na letní sadě mi utíkalo pravé přední kolo a snímač mi to bez komplikací hlásil.
Zajel jsem do servisu opravit kolo a nechal jsem si přezout na zimní opět celá sada, ale už bez snímačů.
A pravé přední mi furt hlásí nízký tlak i když tam ty senzory nejsou.
I když auto týden stálo i po vytažení dané pojistky pořád mi ukazuje že pravé přední má nízký tlak.
Celkem mě to sere protože nevidím další údaje na palubovce, spotřeba, dojezd atd. musim mačkat "disp"
V autorizovaném servise mi řekli že mám přijet s tou letní sadou kde mám ty čidla.
Ještě jsem nezkoušel odpojit baterii, ale to asi až poslední řešení ať nepříjdu o všechny uložené informace.

Díky za rady.
Čau, keď odpoíš batériu, neprídeš o žiadne uložené dáta a ani nevymažeš tú správu čo máš na displeji. Ja som mal podobný problém. Mne sa v zime ukázalo, tak ako tebe na palubovke podhustené koleso a pritom nemám v zimnom obutí snímače. Tiež ma to štvalo. Bol som s tým v :hyu: servise, aj s letným obutím, ale nepodarilo sa im to odstrániť. Skúšali spárovať letné kolesá so snímačmi, tak že ich priložili k zimným, ale neboli schopní s tým nič urobiť a info o podhustenom kolese zostalo na palubovke. Ale, niekoľko km po odchode zo servisu sa to samo stratilo.
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 28 lis 2016, 19:14, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
michalgonec
*
Příspěvky: 19
Registrován: 19 bře 2015, 19:34

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od michalgonec »

robertbulko píše:
michalgonec píše:Zdravím všechny.
Mám menší problém se snímači.
Na letní sadě mi utíkalo pravé přední kolo a snímač mi to bez komplikací hlásil.
Zajel jsem do servisu opravit kolo a nechal jsem si přezout na zimní opět celá sada, ale už bez snímačů.
A pravé přední mi furt hlásí nízký tlak i když tam ty senzory nejsou.
I když auto týden stálo i po vytažení dané pojistky pořád mi ukazuje že pravé přední má nízký tlak.
Celkem mě to sere protože nevidím další údaje na palubovce, spotřeba, dojezd atd. musim mačkat "disp"
V autorizovaném servise mi řekli že mám přijet s tou letní sadou kde mám ty čidla.
Ještě jsem nezkoušel odpojit baterii, ale to asi až poslední řešení ať nepříjdu o všechny uložené informace.

Díky za rady.
Čau, keď odpoíš batériu, neprídeš o žiadne uložené dáta a ani nevymažeš tú správu čo máš na displeji. Ja som mal podobný problém. Mne sa v zime ukázalo, tak ako tebe na palubovke podhustené koleso a pri tom nemám v zimnom obutí snímače. Tiež ma to štvalo. Bol som s tým v :hyu: servise, aj s letným obutím, ale nepodarilo sa im to odstrániť. Skúšali spárovať letné kolesá so snímačmi, tak že ich priložili k zimným, ale neboli schopní s tým nič urobiť a info o podhustenom kolese zostalo na palubovke. Ale, niekoľko km po odchode zo servisu sa to samo stratilo.
Taky jsem myslel že to samo zhasne, ale už s tím mám najeto přes 2000Km a pořád nic.
Ještě jsem uvažoval že bych tam to letní kolo nasadil zpátky, projel se s tím ať zhasne ta signalizace podhuštění a pak tam dal zpátky zimní.
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od karelmrak »

Käfermaster píše:To zni dobre, dekuju za rychlou odpoved.
A ještě něco: ty závity na snímačích jsou hliníkové, natři si ventilek jemně třeba silikonovou vazelínou, ať je po zimě povolíš!!!
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od karelmrak »

karelmrak píše:
Käfermaster píše:To zni dobre, dekuju za rychlou odpoved.
A ještě něco: ty závity na snímačích jsou hliníkové, natři si ventilek jemně třeba silikonovou vazelínou, ať je po zimě povolíš!!!
A tady máš ještě levnější:
https://www.aliexpress.com/item/TP620-D ... 0.0.H3Qxjn
Libas
*
Příspěvky: 15
Registrován: 22 lis 2011, 22:16

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Libas »

Zdravím.
Pořídil jsem si novou i40 a už teď řeším druhou sadu kol na auto a chtěl bych se zeptat jestli tyto senzory na tlak v pneu by fungovali v nové i40 viz odkaz a jestli by stačilo tuto sadu jen namontovat a nebo jestli budu muset do servisu aby mi to sparovali. Děkuji moc za odpověď.

https://www.aliexpress.com/item/4-PCS-F ... eLevelAB=5
Odpovědět

Zpět na „i40“