Snímače tlaku v pneu

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od dibarbora »

Mr. HYUNDAI píše: 07 úno 2020, 20:38 Ano a ano. TPMS je už povinnou výbavou vozidla a pokud není funkční, není vozidlo způsobilé k provozu na pozemních komunikacích.
Pokud dojde na pojistnou událost většího rozsahu, tak likvidátoři moc rádi ověřují funkčnost TPMS - pokud není funkční je to důvod ke krácení plnění z důvodu výše uvedeného.
Tématu TPMS se tu věnuje několik vláken.
Stojí to nejaké peniaze navyše, ale minulý víkend som neľutival ani jedno euro za snímače do zimných kolies. Nafasoval som samorezku do behúňa, moc tam netesnila - tlak utekal pred očami. Oplatil sa mi zvyk v podobe občasnej kontroly tlaku v palubáku. Problém som podchytil v zárodku, operatívne sa mi podarilo zohnať na záver šichty pneuservis a 80km od domu som vo fujavici s malou dcérou na palube nemusel nahadzovať dojazdovku (resp. riešiť asistenciu).
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Já aktivní TPMS oceňuju =D> ! Přechod na pasiv od MY2019 osobně za krok správným směrem nepovažuji.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od dibarbora »

Mr. HYUNDAI píše: 07 úno 2020, 20:55 Já aktivní TPMS oceňuju =D> ! Přechod na pasiv od MY2019 osobně za krok správným směrem nepovažuji.
Pokiaľ sú OK snímače, tak výskyt falošných poplachov je prakticky nulovÿ, čo pri pasívnom systéme vonkoncom neplatí. Na FB je čo chvíľa fotka z palubáku, gumy OK a sytém indikuje únik....človek aby potom lietal okolo auta s manometrom...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
Mambo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 25 led 2011, 15:21

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mambo »

Jsem četl o tom teďka něco a ty naše Hyundaie maji přímou v těch kolech - ventilkách že? Jako by nepříme ABS nestačilo. Poměrně hodně promyšlený podvod, jsem o tom věděl, ale ne že to je takhle. Ja u té i10 zřejmě budu mít jenom kontrolku žlutou...
Hyundai i10 2016
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Boryš »

Mr. HYUNDAI píše: 07 úno 2020, 20:55 Já aktivní TPMS oceňuju =D> ! Přechod na pasiv od MY2019 osobně za krok správným směrem nepovažuji.
Aktivní znamená snímače v kolech? Ty co jeden prodávají za 1200 Kč? Ty co jim dojde baterka? Ty co mi systém hlásí chybu při teplotě pod -4 °C (neukazuje snížení tlaku) a dodavatel napřed tvrdí že to je to poklesem tlaku snížením teploty a pak když mu dokážu že to je jinak tak zatím mlčí?
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od dibarbora »

To máš tak, keď kúpiš programovateľné náhrady....ja som s originalmi (samozrejme nie z autorizáku) zatiaľ za dve zimy problém nemal...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Commpact
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 lis 2018, 19:38

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Commpact »

Mambo píše: 07 úno 2020, 20:27 To ani nevím, jakože když ti svítí kontrolka tak ti nedají technickou? A příslušník to jak zkontroluje? že se podívá na palubovku? Ja nevím, čtu poprvé.
Ano, presne tak. Prislusnik se ti podiva na pristrojovou desku. Cokoliv tam sviti co nema = problem. A to i pri bezne silnicni kontrole. Malo lidi ctete.Byla toho plna televize a internet. Tusim, ze je to novinka od 2019.Stejne jako, ze ti policajt sebere technicak a posle te na STK ikdyz ji mas treba tyden starou. Staci, ze se ti bude treba vic hulit z vyfuku atd.
Hyundai i40 1.7 CRDI 100kw 2013 Expirience + paket Style a Premium. Chip 129kw.

Škoda Superb 2 2.0 Tdi 103kw 2011 DSG Comfort.Chip 125kw (1.2 19 prodano)
Uživatelský avatar
Mambo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 25 led 2011, 15:21

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mambo »

Však nejlepší asi je vypnout motor jak tě zastaví PČR :D Ty hyundaie od 2014 to mají všechny? i10 2017 to má? Ja nevím. Ale toto je promakaný podvod na lidi. Jo do manuálu se podívám ještě jak to tam je, to musím najít. Ja myslel že ventilky do kol jo, ale že se to hned chytne a podivejme se. No jinak jestli to je na bluetooth tak je otazka jak to ozařuje řidiče zase, tam je i radiofrekvenční zatížení pro zdraví což nikdo neřeší. To je otazka měření.
Hyundai i10 2016
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Boryš »

dibarbora píše: 08 úno 2020, 07:56 To máš tak, keď kúpiš programovateľné náhrady....ja som s originalmi (samozrejme nie z autorizáku) zatiaľ za dve zimy problém nemal...
No nevím co mi vlastně prodali. Kupoval jsem komplet kola na zimu v pneuservisu, který se holedbá svou odborností, dali mi tam dle faktury ALCAR TPMS ALCAR by Schrader V2 Clamp-in, číslo S3A111. Při objednávání bylo uvedeno: čidla TPMS dle auta. Když jsem se nyní při problémech ohradil že jsem to chápal jako originály, které nebude nutné dlouze oživovat (trvalo to přes 2 hodiny), ale chytí se samy, tak mi napsali, že nikde neuvádí, že se jedná o originál... Na stránkách AlCar mají sáhodlouhé pojednání o TPMS, jak tomu rozumí, jak poskytují komplexní řešení. Při nízké teplotě to hlásí chybu systému (napřed asi minutu bliká, pak svítí, při zvýšení venkovní teploty zhasne), ne nízký tlak. Napřed tvrdili že je to nízký tlak, když jsem vysvětlil že není, tak čekám...

Takže momentálně se zimními gumami nesmím jezdit když bude mrznout, protože mám auto nezpůsobilé k provozu...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

TPMS je systém povinný od podzimu 2014 pro všechny vozy vyrobené po termínu povinnosti (fakt si nepamatuju přesně, ale myslím, že to bylo k 1.9.).
Aktivní TPMS mají ve ventilku tlakoměr a vysílač komunikující přes BT. Jak je to s kontrolami, pokutami, atp. při ježděním bez TPMS ventilků je toho tady z roku 2014 mraky, stačí použít vyhledávání.
Systém používaný v i30 GD má svoje mouchy, ale originály se načtou sami za pár vteřin. V i30 PDE bylo super, že systém ukazoval hodnoty tlaku v jednotlivých kolech v PP. Bohužel od MY2019 přešla i30 PDE na pasivní systém. A ten je fakticky k ničemu - pokles tlaku zjistí v době, kdy to už dávno poznáš na chování auta. Ta mě změna ](*,) ](*,) ](*,)
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
kyrmon
*****
Příspěvky: 1605
Registrován: 29 bře 2017, 10:54
Bydliště: okolí Kolína

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od kyrmon »

Mr. :hyu: : Já třeba zvažuji pořízení tohoto: https://www.aliexpress.com/item/3296329 ... b201603_55 Pokud ti nevyhovuje jen svítící kontrolka na palubní desce, mohlo by to být pro tebe také řešení :wink:
Hyundai Accent 1,4 71kW 08 Bronze Gray Metallic
Uživatelský avatar
Mambo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 25 led 2011, 15:21

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mambo »

Autoelektrikář by to neuměl vymontovat? Např. ti co montují ty alarmy a tak? :mrgreen: Jinak já mám Opel Corsu B 8-[ Tam to nehrozí :lol:
Hyundai i10 2016
motorol
***
Příspěvky: 721
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od motorol »

Užívat termín par vteřin v debatě o TMPS je zbožné prani, ale realita je úplně jinde. Když člověk dá gumy bez nich, tak na to přijdou po 10 km. Když se ochladí a klesne tlak pod danou mez, tak to ohlasej třeba po 5 km. Pokud člověk hodí zpet gumy se senzory, tak to taky chrousta nějakou dobu. Takze ano aktivní TMPS je super u sluzebaku, kterej se mění co 3 roky, prezouvaji se jen gumy a pak se bere novej. Pro vlastnictví na 10 let je to systém naprosto k ničemu, je drahej, pomalej a přináší jen problémy. 2 sady komplet kol se nevyplatí, takze to jede buď bez toho nebo se musí na každé prehozeni gum do pneuservisu.
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
Mambo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 25 led 2011, 15:21

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mambo »

A ja jsem si myslel, že přehodím kola z Corsy na i10 a zjistil jsem že tam není zális nebo něco na ty ventilky tak ty kola nejdou použít. Je to tak? Tam je nějaka jamka na to? Být to moje auto tak domluvím elektrikáře :mrgreen: Kdo ví jestli se to nehodí do nouzového režimu. Ty kontrolky v palubovce jsou po staru jakože jdou vyndat? By šla ven. Představte si ty obličeje v hyundai jak jim řeknete rozdělat přistrojovku. Jsem tak jednou přišel do servisu že chcu namontovat zaslepku na EGR ventil, v té době to bylo sci fi docela. 8-[
Hyundai i10 2016
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Boryš »

Mambo, meleš blbosti. Pořádně čti, co ti tady píší druzí. Neprojdeš na technické kontrole, policisté si na tobě můžou smlsnout. Když nějak vycvakneš kontrolku, nebude svítit ani při zapnutí zapalování, kdy svítit musí. Ale pokud ti jde jen o to aby ti to nesvítilo, a na další kálí pes, tak si kontrolku přelep čtverečkem černé izolepy, např.
Odpovědět

Zpět na „i40“