Snímače tlaku v pneu

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

stanKon píše: 13 úno 2020, 07:32 Trošku offtopic, ale připoměli jste mně, že jsem se zapoměl zeptat. Po převzetí auta u prodejce jsem zjistil, že má značně přehuštěné pneumatiky - měly 4 barry místo 2,5. Měli jste to taky? Pročpak to asi tolik foukají?
Pneu se takto přehušťují přímo ve fabrice - když auto dlouho stojí na místě (sklad, převoz na lodi), tak se neudělají na pneu boule. V rámci PDI se má tlak uvést do řádného stavu, ale občas se na to zapomene...
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Reklama
 

Uživatelský avatar
Schnack
*****
Příspěvky: 2478
Registrován: 23 led 2019, 22:06

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Schnack »

K tomuhle mám taky zážitek. Já foukám na 2,3 a po 2. garanční kontrole jsem si nechal zobrazit tlaky v kolech, protože se mi auto zdálo nějaký "tvrdší", a co nevidím - 2,5 a už se ufukovalo.
i30 Kombi PDe, 1.4 T-GDI 140, Style go!, Champion blue (2018)
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od stanKon »

Díky :hyu: za informaci, takže to tak jelo z Koreje :D/ .
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Stonepet »

Mne by třeba zajímalo, proč se u i40 neukazuje na palubáku tlak v kolech, proč se zobrazí až výstraha, že je nízký tlak v pneu. A druhá věc, proč se nezobrazuje stav baterií v jednotlivých snímačích. Když mi jeden odešel, musel jsem si v servise nechat zjistit, který to je. Takhle bych si koupil nový a jen vyměnil na kole, kde odešel. To bcyh velmi ocenil. Nicméně nevím, jak to je na jiných modelech, např. i30.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To je jednoduché - i40 je/byla v nabídce "veterán", používá nejstarší systém, který toho umí nejmíň :( .
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Boryš »

Vyznáte se někdo ve funkčnosti TPMS čidel s ohledem na provedení auta GDH a PDE? Jak je to konkrétně s funkčností čidel TPMS určených pro PDE namontovaných na GDH? Prosím o informaci i s případným odkazem na oficiální informaci, a to pokud možno co nejrychleji, řeším reklamaci...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Zaměnit nejdou, OEM jsou jiná.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Boryš »

Problém je jinde. Já uvedl při objednání blbě datum výroby a to se prý již vyráběly PDE a já mám GDH. Motorizaci jsem uvedl správně, ta se dle toho co jsem našel u PDE nevyráběla. Takže mě zajímá jak fungují čidla naprogramovaná (určená) pro PDE na GDH. Mně hlásí systém chybu TPMS při teplotě pod -4 °C, jinak se tváří že fungují. Jinde jsem to již popisoval, oživovali to při prodeji 2 hodiny.
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Boryš »

Jde mi o to, abych nakonec neskončil stejně i po jejich novém naprogramování. Taky nevím, jak a co dělali při tom oživování, jestli to nakonec nenastavili na GDH... Proto bych rád věděl jaká je funkčnost čidel pro PDE na GDH, abych mohl případně argumentovat.
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od stanKon »

Mám na zimácích taky od Alcaru - ALCAR T-Pro a bez problémů, asi fakt typový problém.
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
Mambo
*
Příspěvky: 63
Registrován: 25 led 2011, 15:21

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Mambo »

Jestli jsem dobře pochopil tak bluetooth snímá celé auto? Takže hrubo radiofrekvence v autě. Je to na hovno, je to drahé a ještě to škodí to zdraví. :mrgreen: Jakoby ty mobily nestačily v autě.
Hyundai i10 2016
Boryš
****
Příspěvky: 1088
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Boryš »

Pokračuji v tom co jsem zde načal. Byl jsem u nás v pneuservisu a čidla jsou naprogramovaná na mode GD - to mi potvrdil místní technik. Při nastavení přístroje na GD tento čidla načetl i s tlaky, při nastavení na model PD nedokázal čidla načíst. Takže již nemusím řešit zda řídící jednotka modelu GD umí načíst čidla pro PD.
To co zjistil technik jsem sdělil pneuservisu, který čidla dodal, a nyní budu čekat na jejich další postup.
Dzaros01
Příspěvky: 1
Registrován: 15 dub 2020, 07:04

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Dzaros01 »

Ahoj páni prosím vás vedeli by ste mi poradit ako a podla coho si mám hladat tps na aliexpresse mám i40 r. v 2016. poprípade ak nejaký nájdem stačí si ho len objednať alebo sa to musí nejak párovať alebo kódovať na auto. Na jednej sade kolies mám originál tps a uvažujem nad druhou sadou Ďakujem.
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Beri »

Zdravím,
Pořídil jsem si z Ali nové TPMS senzory a chtěl bych se zeptat, jakým způsobem jste čidla párovali? V diagnostice jsou uvedeny 8mi místné kódy, které je zapotřebí zadat do diagnostiky nové. Z toho usuzuji, že každé číslo má své ID. Tyto kódy je potřeba nejdřív vyčíst z jednotlivých senzorů a pak zadat do jednotky. Tak by mě zajímalo jak tento krok vyčtení nových ID provést?
Díky
Přílohy
TPMS.JPG
TPMS.JPG (44.77 KiB) Zobrazeno 1375 x
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Stonepet »

Beri píše: 06 zář 2021, 16:47 Zdravím,
Pořídil jsem si z Ali nové TPMS senzory a chtěl bych se zeptat, jakým způsobem jste čidla párovali? V diagnostice jsou uvedeny 8mi místné kódy, které je zapotřebí zadat do diagnostiky nové. Z toho usuzuji, že každé číslo má své ID. Tyto kódy je potřeba nejdřív vyčíst z jednotlivých senzorů a pak zadat do jednotky. Tak by mě zajímalo jak tento krok vyčtení nových ID provést?
Díky
Ahoj,

zřejmě záleží jaké TPMS senzory jsi kupoval, já koupil podle čísla a vzhledu jako ty originální a spárovaly se mi s vozidlem samy po ujetí cca 50km. Takže asi to byly originální. :-k
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Odpovědět

Zpět na „i40“