Snímače tlaku v pneu

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Beri »

Taky jsem si pořídil podle čísla a vzhledu stejná čídla (52933-3V100). Měnit je budu až se zimním přezouváním. Pokud se automaticky načtou, tak jedině dobře. Ale když jsem si právě pročítal servisní manuál, tak tam popisují načtení ID jednotlivých ID TPMS a pak zadání do ŘJ. Tak uvidím jak dopadnu. Hlavně doufám, že budou všechny fungovat...
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Reklama
 

Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Beri »

Tak mám po výměně čidel z Ali a na štěstí všechny fungují. Jen bych chtěl upozornit, že pro i40 je potřeba naprogramovat nová ID, tak jak jsem zmiňoval v předchozím příspěvku. Takže ten kdo tvrdí, že se čidla sami načtou, tak je milná informace. Nevím teda jak u ostatních modelů i30 apod., ale u i40 se musí rozhodně zapsat do ŘJ, jinak řve chybu spojení a chyba komunikace s TPMS.
Pro zkušenější je možnost výměny původní baterie za novou, ale čidlo je potřeba "rozlousknout" a pak dobře slepit dohromady. Pak není zapotřebí nic programovat.
Cena nových čidel mě stála 800,- a nové baterie stojí okolo 400,- (cena za 4 ks) takže je otázka, jestli se to vůbec vyplatí rozebírat, ale ta možnost tady je.
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Stonepet »

není to milná ani mylná informace, jelikož jsem je neprogramoval a načetly se mi normálně.
Asi bude problém ve verzi auta, já mám po faceliftu a dal jsem nové čidlo z Ali, a nic jsem nemusel párovat.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Brio »

Ja jsem daval taky 4 cidla z Ali na facelifta a nenacetly se me. Dokonce ani nechteji komunikovat s pristrojem garazmajstra, ze pry musim do Hyundai 🙂
Kdo vi co jsem to koupil za srot.

Zajima me za normalnich okolnosti pri jakym tlaku zacnou hlasit podhusteni a jestli to jde nejak nastavit trebas prez GDS
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Snímače tlaku v pneu

Příspěvek od Stonepet »

Mi se ty čidla z Ali načetly asi až po ujetých 30km. Co se tlaku týká, co jsem nějak vypozoroval, tak hlásí někde pod 2.3, že je nízký tlak v pneu. A jestli se to dá nějak nastavit, to nevím.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Odpovědět

Zpět na „i40“