Problematické radenie rýchlostí

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od mikodim »

R1 nemá synchrón.. Dal by som skontrolovat tiahlá. Ak je olej aj spojka vymená , iná chyba ma nenapadá.. Len zase natiahla asi nemá velmi vplyv to ci je prevodovka zohriata. Jedine zu uz je nejaká chyba v prevodovke..Ale zacal by som tými tiahlami ..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Reklama
 

I30 1.6CRDi
*
Příspěvky: 32
Registrován: 13 říj 2018, 13:36

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od I30 1.6CRDi »

skúsim teda tie tiahla dať porobiť. Nevieš či je to ťažké nastaviť, či by som to zvládol aj doma prípadne nejaký postup ?
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od mikodim »

Osobne som to este nenastavoval. Jednemu z rodiny to robili v :hyu: servise pred par rokmi , lebo mu isla tazsie 2ka a pomohlo to. 2ka nesla "cez zuby" ale trebalo vynalozit vecsiu silu na zaradenie rychlosti. Po nastaveni sa to vyrazne zlepsilo.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Pata.87
**
Příspěvky: 118
Registrován: 27 srp 2019, 13:36

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od Pata.87 »

Ahoj to same mam uz od zacatku. Ale jen kdyz je venku zima ci chladno. Jak se motor ohreje uz je to ok 🤔 mel sem podezreni na spatny olej v prevodovce. Ale u noveho auta ? V lete ok hladce. Podzim zima 1.s blbe je zaradit. Zvykl sem si a v poho. Dle H to tak ma vetsina 1,7crdi. Ale obcas za studena je vykon tam dat tam 1.s. Jen nevim proc pak jdou vsecky hladce uz 🤔 ze by ten 1.s je dost kratky ze by to bylo i tim ? U predchoziho W 2,0TDI 16V byl 1.s dlouhej prevod.
host5
Příspěvky: 5
Registrován: 07 led 2021, 12:30

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od host5 »

Zdravím,

mám Tucson 2016 1.6 T-GDi AWD manuál a posledné týždne sa mi objavil problém, že po štarte sa mi ťažko radili rýchlosti. Po nejakej minúte už išla riadiaca páka ľahko ako má.

Objednal som sa do servisu, termín mám v decembri. Bohužiaľ dnes keď som sadol do auta, tak už vôbec neviem zaradiť žiadnu rýchlosť. Jednoducho to tam neskočí. Rýchlosť nezaradím ani pri vypnutom motore ani pri zahriatom. žiadnu rýchlosť ani spátečku.

Prvá moja otázka, či sa s tým už niekto stretol a čo by mohol byť problém?
Druha otázka, je, že pravdepodobne ma bude musieť niekto odtiahnúť do servisu alebo budem volať odťahovku a teda, či je to ok pri AWD ísť na lane prípadne, či je ok keď odťahovka naloží auto. Sorry za blbú otázku.

Vopred ďakujem za odpovede.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI (2016)
Odpovědět

Zpět na „i40“