Problematické radenie rýchlostí

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od Adusko »

Mám úplne rovnaký problém. 1.7 CRDI Premium a radenie horšie ako na starej Volge. 1 a 2 stupeň ako keby bol posunutý oproti kulise. Tá jednotka sa ešte ako tak dá zvládnuť, ale dvojka je mimo a trojka sa tvári ako keby som mal ešte tak o 2 cm silnejšie stlačiť spojku. Som zvedavý, či to niekomu prejde na reklamáciu a čo urobia. Auto kúpené v KE.
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od mikodim »

keď ide radenie ťažko ,upravil by som ešte posilovač riadenia aby to šlo fest ťažko, pod pedále spojky a brzdy by som dal tlmiče /stepper/ ,voľné operadlo - brušáky, a máte pojazdné fitko.. Korejci poznajú naš životný štýl ,bez pohybu,sedavý spôsob života... tak nám chcú len to dobré :D
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od robertbulko »

Čítam a divým sa. Páni, ak by ja som mal podobný problém, tak to auto by už bolo opravené, alebo mám naspäť peniaze a to auto už nie je viac moje. Prečo ste taký mäkký? To, o čom tu píšete (problém s radením) nie je kozmetická vada, ale seriózny problém. [-X

To nie je o tom, "Počkám si, či to pri reklamácií niekomu prejde". Ako to vôbec môže niekto vypustiť z úst?

Čo je to za vlastnosť uspokojovať sa s nedostatkami (nedostatky v tomto prípade = čokolvek čo sa od vlastností a chovania auta neočakáva)? Kto vás to naučil? Pripadá vám to normálne? Mne určite nie. O nedostatkoch som nebol oboznámený a nezaplatil som za ne. Som presvedčený, že sa o nich nepíše v návode na použitie. Je o to smutnejšie, ak ich importér oficiálne eviduje a nepozval ma na ich odstránenie. ](*,)
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 12 úno 2014, 18:49, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Charlie606
Příspěvky: 8
Registrován: 10 úno 2014, 00:04

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od Charlie606 »

chlapi dik za rady, ja som uz pevne presvedčený, že to budem riešiť.
ak nepochodim, tak to predám spať do Hyundaiu a kúpim si Mazdu 6.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od idam.i »

Úprimne sa dívým a súhlasim s Robom.Pokial sa tu riešilo olupovanie kože,alebo klepanie v palubke,tak to bolo nepríjemné,ale akceptovatelné.No problémy s radením rýchlosti je už iná káva.Nerozumiem tomu,prečo už okolo toho nerobíte husto. #-o Toto je už fakt závada brániaca riadnemu užívaniu auta.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Charlie606
Příspěvky: 8
Registrován: 10 úno 2014, 00:04

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od Charlie606 »

Zdravím Vás,
dlhšiu dobu som sa neozýval, nakolko som si uplatňoval reklamáciu ohladne problematickeho radenia rýchlosti (Hyundai i40, 1,7 CRDi, 100 kW, 1,5 ročná), vid môj príspevok zo 10. januára 2014.
Konečne mi uznali v autorizovanom servise, že prevodovka nefunguje tak, akoby mala. Urobili vizuálnu kontrolu lanovodov - tie sú v poriadku. Teraz nasleduje rozobratie prevodovky a diagnostika. Uskutočniť sa to má v priebehu nasledujúceho týždňa. O výsledku Vás budem informovať.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od idam.i »

Držím palce nech ti to dajú do poriadku.
Len pre info,dostal si náhradné auto,keď áno ,bolo zdarma ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Charlie606
Příspěvky: 8
Registrován: 10 úno 2014, 00:04

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od Charlie606 »

Pýtal som sa na to a povedali mi, že nemám na to nárok, nakoľko takýto proklientský program síce existoval, ale už to zrušili. Takže do doby vyriešenia reklamácie som bez Hyunadia. Neva hlavne nech to dajú do poriadku.
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od Adusko »

robertbulko píše:Čítam a divým sa. Páni, ak by ja som mal podobný problém, tak to auto by už bolo opravené, alebo mám naspäť peniaze a to auto už nie je viac moje. Prečo ste taký mäkký? To, o čom tu píšete (problém s radením) nie je kozmetická vada, ale seriózny problém. [-X

To nie je o tom, "Počkám si, či to pri reklamácií niekomu prejde". Ako to vôbec môže niekto vypustiť z úst?

Čo je to za vlastnosť uspokojovať sa s nedostatkami (nedostatky v tomto prípade = čokolvek čo sa od vlastností a chovania auta neočakáva)? Kto vás to naučil? Pripadá vám to normálne? Mne určite nie. O nedostatkoch som nebol oboznámený a nezaplatil som za ne. Som presvedčený, že sa o nich nepíše v návode na použitie. Je o to smutnejšie, ak ich importér oficiálne eviduje a nepozval ma na ich odstránenie. ](*,)
...a ktorej časti môjho príspevku si sa akože divil ? ja som síce nikde nenapísal, že si "počkám, ako to u koho dopadne", ale že som zvedavý, ako to bude reklamované. Možno si nečítal všetke príspevky, že je nás tu celkom početné množstvo s rovnakým problémom. Samozrejme, že som neutekal hneď do servisu, ale som telefonicky daný problém posunul prijímaciemu technikovi a odpoveď znela, že je to normálne a treba počkať, či sa to neusadí. ( najazdené 9500 km) Preto ale takto podráždene nemusíš reagovať :D , mimochodom máš automat, tak Tvoj príspevok zrovna vecný nie je, alebo rada by znela použiť elektrikársku pásku, ako všeliek ? Sorry, len citujem niekoho neznámeho, ale je fuckt, že ma to pobavilo.
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od robertbulko »

Adusko píše:.... mimochodom máš automat, tak Tvoj príspevok zrovna vecný nie je, alebo rada by znela použiť elektrikársku pásku, ako všeliek ? Sorry, len citujem niekoho neznámeho, ale je fuckt, že ma to pobavilo.
Adusko píše:.... Som zvedavý, či to niekomu prejde na reklamáciu a čo urobia. ....
Adusko, poznáš to príslovie: "Trafená hus zagága."? Ako si prišiel na to, že som písal o tebe? Nne nevadí, že si ľudia robia srandu keď je na to dôvod, aj ja som sa zasmial. :P Napíš mi jeden príklad, kde som použil el. pásku a vedel by si o lepšom lacnom, funkčnom a nenápadnom riešení, alebo si len potrebuješ zarypnúť na revanž? :wink:
Naposledy upravil(a) robertbulko dne 03 bře 2014, 16:09, celkem upraveno 3 x.
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od idam.i »

Charlie606,to nie je úplne pravda. :hyu: ti je povinný ponúknuť náhradné auto.Je len otázka čo za to ? Podla vyjadrenie importéra,tlačia na predajcov,aby to bolo zdarma,alebo aspoň za minimálnu cenu. :-k Takže slušný servis,pokial máš nepojazdné auto nie tvojou vinou,by ti mal ponúknuť nejaké auto.Ide v Čechách,Maďarsku,Polsku o Rakúsku škoda hovoriť. ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Adusko
*
Příspěvky: 42
Registrován: 23 srp 2009, 07:35

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od Adusko »

robertbulko píše:
Adusko píše:[mimochodom máš automat, tak Tvoj príspevok zrovna vecný nie je, alebo rada by znela použiť elektrikársku pásku, ako všeliek ? Sorry, len citujem niekoho neznámeho, ale je fuckt, že ma to pobavilo.
Adusko, poznáš to príslovie: "Trafená hus zagága."? Ako si prišiel na to, že som písal o tebe? Nne nevadí, že si ľudia robia srandu keď je na to pádny dôvod. :P Napíš mi jeden príklad, kde som použil el. pásku a vedel by si o lepšom lacnom, funkčnom a nenápadnom riešení, alebo si len potrebuješ zarypnúť na revanž? :wink:
...ale áno, poznám to príslovie a preto som aj reagoval. Bola to samozrejme iba reakcia, nemám najmenší záujem sa tu škriepiť na hlúpostiach a ani Ťa vyprovokovať :lol:
Charlie606
Příspěvky: 8
Registrován: 10 úno 2014, 00:04

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od Charlie606 »

zdravím všetkých s ťažký radením rýchlosti na i40 1,7 CRDi.
Chcem sa s Vami podeliť o skúsenosť, ktorú som nadobudol pri riešení tohto problému.
Moju reklamáciu s ťažkým radením uznali a vymenili mi komplet spojkovú sadu, nakoľko zistili výrobnú vadu. Prítlačné pružiny boli zdeformované :-k. Povedali mi, že výrobca o tom vie, a že nové spojkového sady pre i40 sú už vylepšené. Zatiaľ sa zdá, že je to v poriadku, aj keď to radenie je niekedy ešte také tesnejšie, ale že to pri výmene spojky nie je nič výnimočné. Tak uvidíme, či sa skutočne podarilo odstrániť príčinu ťažkého radenia.
Čo sa týka náhradného vozidla poskytnutého bezplatne v takýchto prípadoch, tak skutočne neviem či na to nárok mám. Pri najbližšej príležitosti si na to posvietim.
adoo138
Příspěvky: 7
Registrován: 07 zář 2017, 21:00

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od adoo138 »

Ahojte, mam hyundai i30 2012 94kw diesel niesom si isty ale 1.7 by mohol byt rovnaky motor len s inym vrtanim a tak dalej ... ale mam taktiez problematicke radenie R 1 2 spiatocka po stlačení poistky zastane va strede medzi neutralom a R a 1 ide tazsie zaradit treba ich tam ako keby natlacit v servise mi dnes povedal prijimaci technik po jazde ze zotrvacnik vyzera byt okej netrasie spojka tiez ze to vyzera na vypinacie lozisko spojka zabera uplne odspodu po jazde mechanika som nepocuval nic ine iba ako to strasne radi zotrvacnik spojka vsetko treba vymenit za nove ale zotrvacnik tam je pevny jednoduchy pytal som sa vela mechanikov co mi povedali ze je toto blbost a ze ak tak len spojku ... no ale k veci chcem sa vlastne opytat ci na i40 menil aj zotrvak predpokladam ze tam je taktiez pevny alebo len teda spojkova sada ci to pomohlo rok vyroby by mal sediet priblizne na obe auta a to 2012

Vdaka
I30 1.6CRDi
*
Příspěvky: 32
Registrován: 13 říj 2018, 13:36

Re: Problematické radenie rýchlostí

Příspěvek od I30 1.6CRDi »

Čaute všetci, tiež mám taký problém s radením ale na :hyu: i30 .1.6 CRDi 66kw (r.v.2009). Ťažko ide radiť R1 a R2 i hlavne za studena po zohriati je to už lepšie ale stále to nie je 100%.
Kvôli tomuto problému som menil aj spojku aj olej v prevodovke a výsledok bol nulový. Vyriešil niekto tento problém? Nebude to chyba v tiahlach prevodovky (lanovodoch)? Lebo už som stratený v tom ..už mi napadá potom len zlý synchrón ...Auto má najazdených 260 000 km

Ďakujem za pomoc
Odpovědět

Zpět na „i40“