Koroze střechy

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od idam.i »

Skúsil by som to nejako vyleštiť a potom zaretušovať. :-k Z lakovaním celej strechy u nejakého majstra by som bol opatrný. [-X
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Koroze střechy

Příspěvek od Neo-Mike »

Na jedné fotce ti to chytlo už rez, takže tam leda tak odrezovač a potom přetřít korekční tužkou. Tam kde není rez, tak jen přetřít korekční tužkou. Problém je, že :hyu: ji neprodává. Takže nejlépe sehnat zbytek barvy, kde někde v servisu lakovali. Bohužel mám zkušenost, že jsem si nechal připravit barvu v prodejně s laky a po pár týdnech to slezlo. Každopádně to vidět půjdeš, to nevyhladíš už.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Příspěvek od Beri »

Korekční tužku nebo jak to nazvat jsem si koupil na ebay. Jednalo se o samostatnou barvu a krycí lak (metalíza) a musím říct že mi to zatím drží. Prodejce byl z Jižní Koreje, takže možná nějaký zdroj přímo od výrobce

update: tak se mi to podařilo najít, jedná se přesně o tohle: http://www.ebay.com/itm/MAGIC-TIP-Car-P ... H1&vxp=mtr

Kupoval jsem si to v 9/2014 a zatím je to stále v tekutém stavu = stále použitelné.
Hlavně jsem to použil, když mi někdo prudce otevřel dveře a odštípla se hrana na dvěřích o nějaký betonový sloupek (hrana na hranu). Po rzi ani stopa a už to bude téměř dva roky co se to stalo.

Odesláno pomocí Tapatalk
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

bony píše:
kosino píše:Tak stanovisko ze servisu je že je to způsobené mechanicky. Takže neuznáno :(
Pokud jsi si jisty ze to neni od kamenu potom znalce, garantuji ze on pozna zda doslo k narazu kamene nebo neceho jineho. Okem tk neuvidis ale tim co pouziva znalec k vypracovani posudku uz ano.

Odeslano
Presne tak ako pise majitel kosino, tu nejde o to ci je to od kamienku alebo si to odlupis prstom ale ide tu oto ako vyzera ta korozia a hlavne korozia pod lakom, kamienok bol len odhalenie korozneho problemu ktory tam je, ved predsa nie je normalne aby na 1,5 rocnom aute bola taka korozia, vid foto co som daval na porovnanie z mojho :hyu: a z mojej Toyoty ktora ma 10r. [-X
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

kosino píše:Můžu se zeptat, jestli nevíte co stojí znalecký posudek? nikde jsem to nenašel... už rozjíždím komunikaci přímo s centrálou Hyundai, tak uvidíme co se bude dít. Jen asi pokud to vyhádám a budou lakovat celou střechu, tak už ten lak asi nebude tak "kvalitní" jako z výroby co? Jak by to bylo se zárukou kdybych to třeba nechal přelakovat jinde?
1, Mas taky dojem ze z vyroby je lak kvalitny, ked riesis problem aky riesis? :lol:

2, Ak to nechas prelakovat v :hyu: tak zaruku mas v :hyu: , ked to nechas prelakovat inde tak zaruku mas inde ale v :hyu: stracas zaruku na strechu, dobre by bolo sa potom informovat presne v :hyu: lebo aby sa nestalo ze sa potom v :hyu: budu vyhovarat ze ti pada zaruka na vsetko..... :-k
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Koroze střechy

Příspěvek od Martinsp »

Tak jestli šel kamínek až na plech, tak proč ne. Po roce se to klidně rozleze tak jak to má. Se koukni třeba na kotouče hodinu po umytí, nebo druhý den. Proč se spíš po tom kamínku neodrazí jen lak a spodek nezůstane.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

idam.i píše:Skúsil by som to nejako vyleštiť a potom zaretušovať. :-k Z lakovaním celej strechy u nejakého majstra by som bol opatrný. [-X
Myslis ze ked to das prelakovat do salonu :hyu: tak to bude lakovat ten salon? :lol: Kolko salonov :hyu: ma vlastnu lakovnu, ja som bol zatial v dvoch a ani jeden nema vlastnu lakovnu :wink:
Davaju to lakovat nejakemu majstrovi :D/ , rozdiel je len v tom ze ked mu to neuznaju a necha si to prelakovat cez :hyu: tak ho to bude stat to co pise cca 15000 CZK, z toho 10 si necha :hyu: a 5 dostane majster :wink:
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

Neo-Mike píše:Na jedné fotce ti to chytlo už rez, takže tam leda tak odrezovač a potom přetřít korekční tužkou. Tam kde není rez, tak jen přetřít korekční tužkou. Problém je, že :hyu: ji neprodává. Takže nejlépe sehnat zbytek barvy, kde někde v servisu lakovali. Bohužel mám zkušenost, že jsem si nechal připravit barvu v prodejně s laky a po pár týdnech to slezlo. Každopádně to vidět půjdeš, to nevyhladíš už.
Korekcnu sadu laku som si objednaval v :hyu: vo stvrtok :wink:
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

Martinsp píše:Tak jestli šel kamínek až na plech, tak proč ne. Po roce se to klidně rozleze tak jak to má. Se koukni třeba na kotouče hodinu po umytí, nebo druhý den. Proč se spíš po tom kamínku neodrazí jen lak a spodek nezůstane.
Presne ako pises, dolezita je korozna ochrana - vid moje foto 10r toyota, hrdza skoro ziadna.
A tie kotuce tak isto ako pises, na :hyu: prvovyroba - vonku je vlhko alebo umyjes auto a hned su hrdzave, kotuce ktore som menil na toyote alebo mojom predchocu aute MONDEO kde som daval Zimmermann - potom to mozes nechat stat vonku aj tyzden a hrdza skoro ziadna a po umyti auta vobec. Problem :hyu: je krehkost laku na mechanicke poskodenie a ako vidime skoro ziadna antikorozna ochrana :cry:
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Martinsp
****
Příspěvky: 1399
Registrován: 25 zář 2010, 09:59
Bydliště: Č. Budějovice

Re: Koroze střechy

Příspěvek od Martinsp »

Takže myslíš že ty originál kotouče jsou sráče? Známej loni umyl pežota, couvnul s ním do garáže a po měsíci už nevyjel. Stálo ho to pár tisíc za nové kotouče a destičky+ vyčištění brzd. Jenže já než ty kotouče sjedu, to bude ještě pár let.
Hyundai I30 kombi, 1.6gdi, weekend. Tucson 2022, 1,6 T-gdi, 110kw, 4x4, smart
Honda Jazz, 1,4, 2008- prodaný
Hyundai Getz, 1.3, 2003- prodaný
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od RacerSK »

Poviem to takto BREMBO alebo Zimmermann ponukaju kotuce ktore maju alebo nemaju protikoroznu ochranu, do prvovyroby u automobiliek sa mozu davat take aj take, zalezi to na vyrobcovy co tam dava.Ako pise aj Peugot ma take kotuce ktore hrdzaveju. Vies ono je to dane cenou a triedou auta, ked si budes kupovat auto premiove napr. BMW Mercedes Audi... atd. tak tam je predpoklad ze v prvovyrobe je pouzita suciaskta ktora nie je uplne robena na cenu. :hyu: je auto robene na cenu, tak ja sa necudujem ze su tam take kotuce a ze pltanicky maju zivotnost cca 40000km ako sa tu na fore stazujete.
To co ma na :hyu: zacina pekne :twisted: , je fakt ze vsetko je na dlhe lakte...ked si das stranku :hyu: tak je tam slogan ze auta premium kvalita....kupis to a ide sa:
1. Kopec problemov ako: toto nesedi toto vrzga atd atd
2. Ked chces od :hyu: nejake info, 6x das otazku 6x dostanes inu odpoved
3. Reklamacie sa riesia zdlhavo a vela krat sa neuznavaju
4. Cena servisu je ako keby som mal BMW, ked obehnem 5x :hyu: salonov tak ta cena je 5x rozna.
atd atd ale to je uz offtopic tak to tu nechcem zahlcovat.
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od Stonepet »

Moc nerozumím, proč porovnáváte kotouče s se střechou. Když kotouč, pokud není legovaný, tak nemá žádnou zvýšenou odolnost proti korozi. Tam se předpokládá, že se ta brzdná plocha obrzdí destičkami a zbytek neprorezne dříve než je životnost takového kotouče. Ale střecha má lak, podkladní barvu a na plechu by měla být vrstva zinku, která ochrání před rezivěním. Nicméně jak je vidět, tato ochrana tam buď zcela chybí nebo není dostatečná.
Na Tucsonu mám na přední blatníku barvu taky na jednom místě pryč a nechytá to rez a to je auto z roku 2007!
Měl jsem Fiat Punto (jak každý chytrák píše, že hnije už jak sjede z výroby) což tento zcela spolehlivě vyvrátil, rok výroby 2002 a kromě blatníku, který bohužel byl vyměněn za nový po havárii, tak neměl žádný díl zrezlý!

Kvalita dnes není, protože je tlak na cenu a také je potřeba odbytiště... Záruka jen papírově, jak jinak se většinou lak poškodí než mechanicky... Pak jste mimo záruku, ale to že by ten lak potažmo podkladní vrstvy měly vydržet nějaký ten kamínek, to je věc druhá. A to je také proto, že vrstva laku je malá, protože to lakují mašiny a ty umí nastříkat lak v mikronech, kdežto lakýrník udělá vrstvu tlustší.
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1251
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Koroze střechy

Příspěvek od Neo-Mike »

RacerSK: Tak buď nějaká změna a nebo to je u vás jinak. Já když sháněl korekční tužku, tak mi bylo řečeno u dvou prodejců, že to :hyu: nedělá.
Hyundai i30 kombi, 1.6 CRDi 81 kW, TRIKOLOR KOMFORT, Ultimate Red
Inpeti40
Příspěvky: 4
Registrován: 25 úno 2017, 19:58

Re: Koroze střechy

Příspěvek od Inpeti40 »

Mám stejnou nepříjemnou zkušenost a dnes jsem se zaregistroval na tohle fórum především proto, abych podpořil všechny další zklamané majiele i40, kteří by případně naráželi ze strany H na neochotu uznat korozi karoserie jako výrobní vadu, protože mně sice uznali, ale zdaleka ne bez nemístných poznámek typu:... musí se prokázat, jestli to není způsobeno kamínky..., u i40 se něco takového dosud neobjevilo... atd.

Prvních puchýřů na střeše jsem si všimnul při ručním mytí v okamžiku, kdy už na třech místech lak prasknul a objevila se rez. Celkem v části nad čelním sklem cca 10 puchýřů. Uznali jako reklamaci, termín opravy jsem zatím naštěstí neměl stanoven, protože POZOR!! minulý týden jsem byl v servise znovu, aby si nafotili a založili další reklamaci. Tentokrát jsem objevil puchýř nad víku kufru, přesně nad zadním světlem.

Tak nevím, zda-li nebude rozumnější lakovat nově celé auto...
i40 combi 1.7CRDi-2014
Stonepet
**
Příspěvky: 271
Registrován: 30 říj 2013, 16:06
Bydliště: Ostrava

Re: Koroze střechy

Příspěvek od Stonepet »

A jaký ročník(tedy jak staré auto je) a barvu vozu máš? Abych začal kontrolovat pravidelně své auto. :shock:
Hjú i40 sedan 2016, 2.0 121kW Premium Sleek Silver
Hjú Tucson 2.0CVVT 4WD LPG 2007
Odpovědět

Zpět na „i40“