Výmena origo Navi

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

heliantus1
*
Příspěvky: 11
Registrován: 20 lis 2017, 14:57

Výmena origo Navi

Příspěvek od heliantus1 »

Ahojte klubáci, kúpil som jazdenku 1.7/100kw r.v.2013 a mám na vás otázku. Čo všetko bráni výmene origoš navigácie za novú s androidom?
Okrem zosilňovača ešte aj iné? Ovládanie z volantu hádam pôjde, neviem ako to je s klimatizáciou a kamerou. Samozrejme navigácia má jednotný panel a nie delený ako pri verzii s rádiom. Ako na to?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od Hardcam »

Myslim si, ze to bude problem, protoze bys musel najit zarizeni s podporou infotainmentu a take mj. originalni couvaci kamerou, ktera v i40 umi i nataceni linek. A takove zarizeni jsem nenasel, pouze k prechodu z obycejneho s klimou zvlast. Dale bude problem analog/digital.
Tvuj duvod vymenu chapu, navi je offline, coz dnes cas , ale nejsem si jist, zda vysledek bude nad Tvoje ocekavani.
Mel jsem Android autoradio navigaci, presel jsem na Android Auto radio (tj. bez operacniho systemu, ale s plnou podporou Android - Waze, Google, Spotify) a za me lepsi - stabilnejsi volba a lepsi ovladatelnost za jizdy. Nevyhodou je, ze takvoa radia vyrabi jen znackovy vyrobci a cena zacina vysoko nad 10tKc.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
heliantus1
*
Příspěvky: 11
Registrován: 20 lis 2017, 14:57

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od heliantus1 »

Dikes za info!
Kamera si myslim je normálna a prechádza nejakou jednotkou kde sa do obrazu vkladajú vodiace čiary.Myslim že to spomýnal aj Robert Bulko. Čo myslíš pod pojmom Infotajment? Mne sa zdá že len klíma je zobrazovaná a na prístrojovke, zase nie je info z rádia....ako koncernové autá.Tie 2-Ohmové repráky by si tiež vyžadovali dodatočný zosík.
P.S. nešlo by to výmenou za Navi z modelu 2015> kde by už malo byť android auto podpora?
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od Hardcam »

To jsem uplne nemyslel, mel jsem na mysli rozdilne pripojeni originalni kamery k originalnimu radiu vs. cinskemu Android - tzn. konektorove.¨
Tim infnotainmentem jsem myslel jakekoliv zobrazeni udaju z vozidla na obrazovku navi. Je jedno, jestli ukazuje jen teplotu, nektera auta (Mercedes, BMW, koncern) maji pres radio i udaje o nastaveni podvozku atp. a nektera cinska radia pro takova auta uz skutecne existuji, ale resime tu i40, pro kterou jsem to nikde nevidel.
Kolega z jineho fora zjistoval, zda je mozne u Ceeda (muj pripad) vymenit navi z roku 2015 za model 2016 s AA a bylo mu zastoupenim KIA receno, ze si tim sami nejsou jisti a nove radio stoji 120 tisic korun :lol: :lol: :lol: videl jsem obe autoradia zezadu a je tam rozdil v konektorech, osobne si ale myslim, ze tato cesta je snazsi, nez prekopavat na Cinu, nicmene ani u Ceeda ani u i40 osobne navigace za AA menit nebudu, protoze auta ceka brzo prodej a realne o nikom, kdo by tou procedurou prosel, nevim.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
heliantus1
*
Příspěvky: 11
Registrován: 20 lis 2017, 14:57

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od heliantus1 »

Díky Kolego!!!! Budeme si musieť asi vystačiť s tým čo máme akurát. Pozriem však ešte vychytávku Roberta pre prehrávanie AVI . I keď to nie je úple to čo by som chcel dosiahnuť. Ako nový majiteľ to však nevzdám a popozerám po možnostiach. Ešte raz dikes.
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od Hardcam »

Mrkni na Allegro, jak vypada Tvoje ze zadni strany:
https://allegro.pl/kategoria/wyposazeni ... t-1-5-1003

bohuzel 2016 se mi mezi nimi najit nedari, coz me az prekvapuje...chtelo by to nekde najit fotku jak je vzadu pripojena. Kazdopadne ta kabelaz v jedny z tech aukci, to je masakr :lol: :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od karelmrak »

Hardcam píše:To jsem uplne nemyslel, mel jsem na mysli rozdilne pripojeni originalni kamery k originalnimu radiu vs. cinskemu Android - tzn. konektorove.¨
Zabýval jsem se tím velmi intenzivně a na jednom německém fóru jsem našel člověka, kterému origo na čínu vyměnili v servisu, ale prý to mechanikovi dalo zabrat. Bohužel už nevím přesně kde to bylo, ale pokud má někdo zájem, tak vyhledávat v němčině...
Uživatelský avatar
robertbulko
****
Příspěvky: 1039
Registrován: 10 črc 2013, 15:05
Bydliště: Trenčín

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od robertbulko »

karelmrak píše:
Hardcam píše:To jsem uplne nemyslel, mel jsem na mysli rozdilne pripojeni originalni kamery k originalnimu radiu vs. cinskemu Android - tzn. konektorove.¨
Zabýval jsem se tím velmi intenzivně a na jednom německém fóru jsem našel člověka, kterému origo na čínu vyměnili v servisu, ale prý to mechanikovi dalo zabrat. Bohužel už nevím přesně kde to bylo, ale pokud má někdo zájem, tak vyhledávat v němčině...
Dosť pochybujem, že by v bežnom servise vymenili :hyu: navigáciu za čínu. To je práca pre audio profesionálov a bolo by to hooooodne drahé.

Podľa môjho skromného odhadu = MISSION IMPOSSIBLE :D

Ak servis niečo menil, určite to nebola originál navigácia :P
Hyundai i40 CW EAGLE edition • Style • 1.7 CRDi • 100kw • 6A/T
karelmrak
**
Příspěvky: 385
Registrován: 22 čer 2014, 13:38

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od karelmrak »

Snažil jsem se to najít, zatím jsem našel někoho, kdo vyměnil origo za facelift, popisuje se to celé tady asi na třech stránkách - uživatel Sernaiko:
http://www.hyundaiboard.de/hyundai-foru ... f01c078e55
budu hledat dál, kde to bylo.
dolphy68
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2019, 20:14

Výmena origo Navi

Příspěvek od dolphy68 »

Zdravim, trošičku to tady oživím, podařilo se někomu vyměnit origo navigaci z roku 2014 za pofaceliftovou?

Odesláno z mého PAR-LX1 pomocí Tapatalk
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od patriknet »

Ozivim vlakno. Menil nekdo origo radio ve i40-tce za radio s androidem v pofaceliftove verzi (2015+) resp v nove 2019+? Jak to je pak s ovladanim klimatizace?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
dolphy68
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2019, 20:14

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od dolphy68 »

Tady se odpovědi asi nedočkáme kámo :D
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od patriknet »

hmmm. No na aliexpresu vidim prodavat dost androidich radii pro i40, tak predpokladam ze to nejak reseno je, to by si snad nikdo nevymenil radio na ukor nemoznosti ovladat klimu :-)

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
dolphy68
*
Příspěvky: 34
Registrován: 14 bře 2019, 20:14

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od dolphy68 »

Pokud máš i40 s rádiem bez navigace,co má panel klimy zvlášť,tak by to snad mělo jít vyměnit za to androidí rádio.Já mám originál navigaci,tak mám smůlu,proto jsem se tady v dubnu ptal,jestli jde vyměnit originál z 2014 za originál z pofaceliftu.Bohužel,nikdo to asi neměnil, takže zatím jsem se k odpovědi nedopídil
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Výmena origo Navi

Příspěvek od patriknet »

Ja jeste i40 nemam, ale chci koupit. Ptam abych vedel jestli to tam lze dostat nebo ne. Jses si jistej (nehledal jsi nekde jinde?) ze to tam nelze dat (do verze s origo dotykovym radiem)? Podle mne to bude jenom o tom aby s tim vyrobce radia pocital, predpokladam ze pres can-bus by to melo jit ovladat, staci aby to no v radiu byl nejaky software.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Odpovědět

Zpět na „i40“