Problem s parkovacim senzorom

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Marosko566
Příspěvky: 6
Registrován: 11 bře 2018, 13:18

Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od Marosko566 »

Cavte. Mam :hyu: i40 1.7 rocnik 2011.
Teraz poslednu dobu mi blbnu senzory. Len blikaju a pipaju ale vobec nereaguju. Mam to asi posledne 4 dni. Dva krat sa mi ale stalo ze pri vyparkovani senzor zareagoval a zase zacali blikat. Mate s tym niekto skusenost? Servis som zatial este nenavstivil. Dakujem za odpoved.
Přílohy
6268729F-CD19-468C-B6A0-FF1E6BFCC2AE.jpeg
6268729F-CD19-468C-B6A0-FF1E6BFCC2AE.jpeg (124.84 KiB) Zobrazeno 6457 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od idam.i »

Obávam sa,že ťa servis neminie. #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
niko2005
Příspěvky: 2
Registrován: 04 říj 2016, 21:33

Re: Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od niko2005 »

Mal som to iste... 3x v Hyundai servis :hyu: a neprisli na nic,,,skontrolovali kabelaz na senzory a nic nenasli,,,nam to robilo ked zaprsalo a bolo mokro niekde asi zatieklo do snimaca a blblo to vsetko,,,nateraz asi pol roka zatial nic nevyhodilo to zatial,,,ale menil som 2 zadne snimace lebo zacali blbnut stale ukazovalo ze tam je nejaka prekazka aj ked okolo auta nic nebolo,,mozno bude jeden snimac vadny a preto to vyhadzuje,,,zatial mame pokoj :D
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od RacerSK »

HYUNDAI a senzory :lol:

Ja som reklamoval predne senzory niekolko krat a vzdy mi bolo povedane ze musim dojst ked to nejde =D> ](*,)

Nic som nedokazal, az jedneho dna do mna treskol zo zadu panko a posunul ma do dalsieho auta, tak teraz mam nove aj predne a zadne ale predne po jednom dni jazdenia prestali fungovat uplne :lol:
Tak idem zajtra opat do servisu + nejake veci co nevymenili + a to som im uz raz auto po oprave neprevzal lebo keby som ho skladal ja tak by bolo viacej OK :oops: ](*,) ](*,) ](*,) ](*,)
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od idam.i »

U koho servisuješ ? #-o
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od RacerSK »

To je tazka otazka,
Garancky boli zatial v DS. + nejake reklamacie
V IMPA SAMORIN reklamacie a posledna oprava po buracke, garancky tam nemozem lebo si nemozes doniest vlastny olej a 30€ za 1L im davat nebudem a po poslednej navsteve oprave po buracke tam uz nepojdem :!:
Petrzalka autopolis po par reklamaciach a po prvej garancke som si povedal ze tam uz nikdy nepojdem!!! ](*,)

A ostava mi uz iba oproti hornbachu ale tam som zatial dal otazku ohladom reklamacie zotvacnika a loziska a po odpovedi som si tiez povedal ze doviiiiiii :lol:
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od idam.i »

V BA je to len zle,alebo ešte horšie.Pokiaľ máš chuť trochu cestovať počul som dobré referencie o Topoľčanoch a aj o Senici.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
RacerSK
**
Příspěvky: 181
Registrován: 28 led 2017, 20:50
Bydliště: Bratislava

Re: Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od RacerSK »

Dik za radu, ja vseobecne dost cestujem po celej EU.

Ale poviem ti, nekupoval som si auto na to aby som hladal servis a stale riesil reklamacie. Pre mna je toto posledny :hyu: v zivote. Mal som aj ine auta v tejto triede a pokial odhliadnem spominane aj tak sa i40 ako auto nechyta na konkurenciu. Preto hovorim ze dozijem toto auto a :hyu: doviiii
To auto je kazove, normohodina v servise je Ferrari a :hyu: ako spolocnost stoji za rit.
i40 combi 1,7 manual CRDi PREMIUM 2015

HYUNDAI je uplna katastrofa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
havlik1
Příspěvky: 3
Registrován: 19 úno 2019, 18:22

Re: Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od havlik1 »

Zdraví, podařilo se problém vyřešit? Já jsem na tom podobně a hodně jsem to zkoumal a netuším kde je chyba a chci se objednat do servisu, ale mám ze servisu obavu, že budou jen hledat a tápat.....Mám i40 r.v.2013
U mě se to projevuje takto:
Na podzim parkovací senzory fungovaly vzadu vždy a vpředu nikoli. Poslechem zjištěn a vyměněn jeden vadný senzor (levý prostřední). Následně fungovaly přední senzory v polovině případů parkování, zadní fungovaly bez chyby (přední hlásili na displeji chybu když nefungovali). V zimě najednou přestali fungovat i zadní senzory a jen občas senzory zafungovaly jak přední tak zadní. Od února již nefungují žádné senzory. Na displeji auta to hlásí chybu ve předu i vzadu. Při parkování v garáži a opakované inicializaci parkovacích senzorů tlačítkem na prostředním panelu se na cca 0,5-1 s přední senzory indikují správně překážku a pak se hodí do chyby. Stejně to funguje když přijdu do auta a otočím klíčkem tak na ten mžik senzory zafungují. U zadních senzorů nic nereaguje na tlačítko ani na 0,5 sekundy i když stojím u překážky. Pokud zařadím zpátečku a mám zapnuté zapalování poslechem jde zjistit, že zadní senzory fungují všechny, ale u předních nefungují 2 co jsou vedle značky a krajové fungují. Je s podivem, že ty senzory vedle značky ale reagují na tu 0,5 - 1s při nové inicializaci tlačítkem. Při pokusu dát čidlo z prostředka od značky kde nefunguje trvale na kraj, tak tam senzor funguje trvale - je slyšet trvale při zařazené zpátečce a zapnutém zapalování.
Díky za případnou radu.

Jinak pokud by někdo chtěl koupit parkovací senzor z číny posílam ověřený odkaz: https://www.aliexpress.com/item/YAOPEI- ... 4c4dacv2ka

Marosko566 píše:Cavte. Mam :hyu: i40 1.7 rocnik 2011.
Teraz poslednu dobu mi blbnu senzory. Len blikaju a pipaju ale vobec nereaguju. Mam to asi posledne 4 dni. Dva krat sa mi ale stalo ze pri vyparkovani senzor zareagoval a zase zacali blikat. Mate s tym niekto skusenost? Servis som zatial este nenavstivil. Dakujem za odpoved.
Commpact
*
Příspěvky: 37
Registrován: 13 lis 2018, 19:38

Re: Problem s parkovacim senzorom

Příspěvek od Commpact »

Tato zavada se odstranovala v ramci zaruky. Mam to napsane v servisce a vygoogleno, ze je to nemoc I40. Nedavno mi samovolne ukazovaly prekazku zadni.... Pod zadnim naraznikem (trosku v levo) je velka svorkovnice. Tu jsem rozpojil, prostrikal kontaktolem a problem vyresen.
Hyundai i40 1.7 CRDI 100kw 2013 Expirience + paket Style a Premium. Chip 129kw.

Škoda Superb 2 2.0 Tdi 103kw 2011 DSG Comfort.Chip 125kw (1.2 19 prodano)
Odpovědět

Zpět na „i40“