cvakotavý zvuk motora pri studenom štarte

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zdeto
Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2021, 14:48

cvakotavý zvuk motora pri studenom štarte

Příspěvek od Zdeto »

Ahojte, som novým majiteľom ojazdeného auta Hyundai i40 1.7 CRDI automat r.v.2017 nabehané 81000 km, pričom hlavne v chladnom počasí som spozoroval po naštartovaní divný nepravidelný cvakotavý zvuk, ktorý vychádza z motoru z jeho ľavej časti. Tento zvuk je iba pri studenom motore, po zohriatí už je zvuk pekný bez toho zvuku. Motor pritom beží v pohode, pravidelne. Dal so to aj do servisu Hyundai, kde nič nezistili, že vraj sa im chyba neprejavila, pričom som im poslal aj nahrávky toho zvuku, ale aj napriek tomu sa mi nevedeli vyjadriť čo to môže byť.

Preto Vás týmto chcem poprosiť o radu, čo to je, alebo či už sa niekto stretol s niečím podobným. Bohužiaľ moja nahrávka sa tu nedá pridať, tak som na nete našiel veľmi podobný zvuk na tejto škodovke 1.6 tdi link tu: https://www.youtube.com/watch?v=KYVIPyfP5rY .

Ďakujem za všetky rady.
Reklama
 

Zdeto
Příspěvky: 2
Registrován: 28 led 2021, 14:48

Re: cvakotavý zvuk motora pri studenom štarte

Příspěvek od Zdeto »

Zdravím, ospravedlňujem sa, ale vôbec neviem ako mám upraviť môj príspevok, tak si naňho aspoň odpovedám.... :-k podarilo sa mi nahrať zvuk mojej i40 tak som to chcel vložiť do pôvodného príspevku, aby som odtiaľ mohol vymazať odkaz na video tej škodovky, nech to nikoho nemýli, ale nepodarilo sa... takže originál zvuk je tu: https://www.youtube.com/watch?v=nCUSPRBduOQ

ďakujem za všetky rady
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: cvakotavý zvuk motora pri studenom štarte

Příspěvek od petzl62 »

Člověče, tak u toho prvního zvuku té Octavie, bych si jednoznačně tipnul na dvouhmotový setrvačník, tak u tvého auta si nejsem až tak jistý. Chvilku mi to zní jako volnoběžka alternátoru, chvilku jako dvouhmota.
Těžko takhle ze zvuku usuzovat.
Počkej, až se ti ozve víc kolegů z fóra a uvidíš, co se z toho podaří diagnostikovat.
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
ivoš
*
Příspěvky: 70
Registrován: 05 říj 2014, 13:46
Bydliště: Liberec

Re: cvakotavý zvuk motora pri studenom štarte

Příspěvek od ivoš »

Zkus shodit řemen co pohání alternátor + ostatní. na chvilku nastartuj a uvidíš. Na mé i40-ce to dělala jedna rolna, vypláchnuli jsme ji a namazali a byl pokoj. O de mne šla s 350 tis. km.
Hyundai new SantaFE III- EX Technology+SKY
Hyundai Tuscon II _ 2.0 CRDI N Line
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: cvakotavý zvuk motora pri studenom štarte

Příspěvek od Brio »

Taky bych rekl, ze nejaka ta rolka kolem klinaku. U i40 casto odchazi ta na alternatoru a byva citet mala vibrace. Setrvacnik dela pravidelnej drnkot nebo alespon ten muj se takhle projevoval vetsinou na zahratem aute..
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Odpovědět

Zpět na „i40“