Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Puhy
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2010, 19:19

Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od Puhy »

Dobrý večer, potřebuji poradit od zkušenějších, než vyrazím do servisu, v čem by mohl být následující problém. Především při (rychlejší) jízdě do kopce na 3 nebo 4 rychlostní stupeň pozoruji občas krátkodobý výpadek tahu při cca 3100 ot. přestože plyn je stisknut konstantně (testoval jsem to na prvním doraze plynu). Je to pocit jako bych trochu pustil a opět sešlápl plyn. Čím by to mohlo být? Stane se to jen občas, nedokáži to spolehlivě reprodukovat. Mám najeto 10500km, dříve se to neprojevovalo. Napadá mne nějaké omezení výkonu kvůli emisím, připínání turba (?) nebo ucpaná tryska - bordel v naftě? Tankuji pouze Shell V-Power nebo Verva Diesel od Benziny. Každopádně, je to nepříjemné třeba při předjíždění... Díky za nápady.
ix35 CRDi 135kW M 4x4 Style, Black Pearl
Reklama
 

Véna
**
Příspěvky: 114
Registrován: 29 lis 2010, 18:01

Re: Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od Véna »

Příčin může být i více, kromě těch co jsi nadhodil, ale u moderních aut to nic než diagnostika ve značkovém servisu neodhalí. Každopádně to chyba je a je to i na servis. Ještě sleduj, jestli přitom nezabliká nějaká kontrolka.
Už opravdu iX 35 2,0D HP 135 kw Style
Suzuki Intruder C 1800 LC (motorka)
Volvo S 70 TDI, S 60 D5
Ford Mondeo CRDI
Citroen Xantia 1,9 TDI a 2,0 HDI
Daewoo Espero,Nexia
a spousta favoritů a jiných škodovek počínaje Š 110 L
MatoK
*
Příspěvky: 15
Registrován: 04 led 2011, 09:00

Re: Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od MatoK »

je to vidno aj na otackach alebo len proste citis, ze auto ako keby netahalo? mne to na 2.0 benzine obcas robi, otacky stale rovnake, ale vykon ako keby sa uplne stratil (dokonca auto aj jemne cukne ako ked vam skape motor) a potom zacne tahat, ale nerobi to pri uplnom zosliapnuti pedalu, proste aj len jemna akceleracia
Puhy
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2010, 19:19

Re: Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od Puhy »

Takže snad vyřešeno - nakonec se rozsvítila i žlutá kontrolka motoru. V servisu provedli řízené vypálení filtru pevných částic a zdá se že je to ok.
ix35 CRDi 135kW M 4x4 Style, Black Pearl
ilcas
*
Příspěvky: 65
Registrován: 19 bře 2011, 10:10

Re: Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od ilcas »

To se tedy zanesl hodně brzo.... :shock: To jsi jezdil jen město?
ix35 1.7 CRDi Comfort
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od FISHkaa »

jojo, a pak že sou kurvítka vyřešená :roll:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Puhy
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2010, 19:19

Re: Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od Puhy »

No poslední dobou bohužel docela dost trasy mezi 5 - 20km, takže možná problém vznikl tam. Spíš šlo ale o to, že se několikrát nedokončilo vypálení kvůli krátké trase a pak to může dělat tyto problémy (podle technika který mi to dnes vysvětloval). Každopádně motor se při tom řízeném vypalování filtru pěkně ohřeje a dost to smrdí. Údajně se to běžné vypalování dělá cca po 600km...

Edit: ale kontrolka teploty motoru byla stejně i těsně po ukončení sekvence pořád jeden dílek pod 90° :-)
ix35 CRDi 135kW M 4x4 Style, Black Pearl
Puhy
*
Příspěvky: 23
Registrován: 31 srp 2010, 19:19

Re: Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od Puhy »

Takže jen pro úplnost: filtr pevných částic je ok - byla to zřejmě jen shoda náhod, že jsem předtím jezdil krátké trasy. Do servisu jsem se vrátil protože se závada projevovala znovu. Důvod byl jiný: pod plastovým krytem motoru si myši vytvořili "hnízdo" - u vstřiků. Žádný překousaný kabel/hadice tam prý není, takže jestli ten bordel (sláma, kousky dektury a lepící pásky) co tam natahali něco ovlivňoval nevím. Každopádně nechápu jak to mohli stihnout postavit, když s tím autem každý den jezdím.¨

Na první pohled nebylo nic vidět, až když se sundal plastový kryt motoru ...

Takže si dávejte pozor - máte někdo nějaké zaručené rady jak tomu předcházet, když auto stojí v otevřeném garážovém stání?

Dal jsem tam ultrazvukový odpuzovač kun + halogenový reflektor s pohybovým senzorem pod auto (to mi poradili v servise - že je to prý spolehlivě plaší).
ix35 CRDi 135kW M 4x4 Style, Black Pearl
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od FISHkaa »

takže tebou zmiňovaná kombinace kontrolek znamená “zvíře v motorovém prostoru “ :mrgreen:

k tvé otázce : kunu ještě vytěsnit můžeš, ale myš se ti dostane všude :(
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
čerťák
*
Příspěvky: 52
Registrován: 21 dub 2013, 20:32

Re: Kratkodobý výpadek tahu - ix35 CRDi 135kW

Příspěvek od čerťák »

Ahojky,dlouho jsem nic nepotřeboval ale čas od času to přijít musí.Mám motor 2.0 CRDI 100kw a najeto 150000 km. Mám takový problem,už se mi stalo podruhé že jedu a najednou mi začne auto jako pravidelně přibržďovat,tak v intervalu každé tři vteřiny.Když uberu tak to je dobrý,jak přidám začne to znovu.Zdá se mi i nižší výkon.Myslel jsem že se čistí filtr pevných částic,tak jsem jel asi hodinu a stále to samé.(Stává se mi při čištění filtru že to škubne,potom občas cítím takovej smrad jako když je cítit spálená barva ,ale pak to přejde) . Potom jsem zastavil ,vypnul motor opět nastartoval a pořád to samé. Druhý den jsem ráno nastartoval a vše v pohodě.Teď asi po půl roce to samé.Z ničeho nic to začalo zase škubat,tak jsem zastavil,znova rozjel a stále totéž.Pak jsem asi hodinu stál a nastartoval a opět škubání. Ujel jsem asi pět km a najednou to přestalo jako když utne,a motor byl okamžitě živější.Mám najeto dalších pětset km a dobrý.Během škubání se žádná kontrolka narozsvítila,tak nevim.Jezdit se s tím dá ale je to nepříjemný.Zdravim čerťák :twisted:
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“