Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Roobo
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2015, 21:32

Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od Roobo »

Zdravím, poprosím o radu.Mám ix 35, 2010, 2.0 GDI benzín( 38000km).Nestáva sa to vždy, ale len ráno pri rozbehu auto skáče(ako by ste nepridali plyn a pustili spojku) a o chvíľu reaguje na plyn a ide normálne. Stalo sa mi dnes prví krát naštartujem normálne, auto ide bez problémou. Idem 2 x naštartovať (bezkľúčový štart ) a len točilo, displej na palubovke len preblikoval... nechápem ani nenaštartoval.Hňeď na to som skúsil znova a auto naskočilo. Nemal niekto podobný problém...? auto Je ešte v záruke. Ďakujem vopred za odpovede.
Reklama
 

Gooo
*
Příspěvky: 52
Registrován: 19 črc 2014, 18:44

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od Gooo »

Nejsem si jist, zda jsem dotaz správně pochopil, ale po nastartování mám občas také problém a shodou okolností mi to dnes potvrdila i manželka, že se jí to stává také.

Nastartuji normálně, přidám plyn na cca 2500 otáček a pomalu pouštím spojku. Většinou se rozjíždím standardně, tedy otáčky se při záběru mírně sníží, já přidám trochu plynu, abych to držel na vyšších otáčkách až do chvíle, kdy je spojka puštěná a já jen zrychluji.

Občas se mi ale stává, že plyn klesne nesmyslně třeba na 800 otáček a třeba dvě-tři vteřiny nereaguje na to, že jej nohou přidávám.

Velmi špatně se to popisuje, protože si každý řekne, že jsem špatně pustil spojku, že se rozjíždím do kopce...atd. Já bych to ale popsal tak, že se vždy rozjíždím na rovině, vždy postupuji stejně, stejně nastavím plyn, stejně pouštím spojku, nejsou tam žádné neznámé, ale jednou z deseti rozjezdů mi to takto spadne. Stává se mi to jak na jedničce, tak na zpátečce. Zdechnout mi to nezdechne a vyřeším to tím, že sešlápnu spojku, pustím plyn a znovu to zopakuji. Plyn už ale většinou přidávám více.
Zde na fóru jsem psal, že mám problém s živostí auta. Jeden uživatel psal, že je problém spíš s nastavením plynového pedálu, který zabírá v první části skutečně velmi mnoho, takže já čím dál více uvažuji, zda nemám něco s elektronickým nastavením plynu na pedálu. Možná je to něco podobného, co popisuješ?
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Je-li auto v záruce, tak hurá do servisu, ať si lámou hlavu.

Takhle z patra mě napadá chycená lambda, váha vzduchu nebo elektronický pedál plynu.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Roobo
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2015, 21:32

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od Roobo »

Ďakujem páni za odpovede, akurát dnes som sa objednal na servis.Dám vedieť čo s tým je.Inak sem tam my svieti kontrolka senzor tlaku pneu to majú tiež pozrieť...gumy sú ok. Ten plyn je záhada neviem sa neak prirodzene rozbehnúť, je to tou elektronikou dá sa to nastaviť? Inak aké máte skúsenosti s 2.0 GDI.Dík vopred za odpovede.
Plzen-Slovany
Příspěvky: 3
Registrován: 17 črc 2014, 22:38

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od Plzen-Slovany »

Zdravím,mám 1.6 ale v benzínu cca 10 měsíců a zatím žádný problém se startováním a rozjezdy.Přeji at to vše rychle pořešíte...
Roobo
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2015, 21:32

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od Roobo »

Zdravím, takže sa ozívam po dlhšej dobe.Absolvoval som na mojom Hyundai treasu cca 4000 km dovolenka. Auto išlo bez peoblémou, robil som úseky nonstop cca 400 km. Čo sa týka spotreby bol som milo prekvapení priemer 7,5 - 9,5 litra samozrejme dialnice rychlosť 120 - 150 km/h. Jazdil som 70% na tempomat. Auto žiadny problém. Vrátim sa, ale k tomu čo na mojom Hyundai bol problém. V servise my nič nezistili na diagnostike žiadny problém, ale teraz znova prišiel som z dovolenky a začalo to.Rozbeh ráno pustím spojku a pridám pedál a nič autom cuká a cuká musím zastať a pridať plyn na prázdno a potom to ide.Je tam hluchá medzera keď ráno pridám plyn.Čo toje?!! a potom auto ide bez problémou. A ten istý problém znova stlačím spojku idem štartovať bezkľúčovo a preblikávajú kontrolky ako keby točilo štartér musím vypnúť a znova, chytí na tretí krát.Je toto možné?!!V servise na nič neprišli.Ja neviem či to je elektrikou som z toho dosť mimo veď auto má iba 40000km.Určite sú tu majitelia podobného auta čo je to vadný kus!Pls o neaké rady.V servise my tvrdia nič tak kde mám hľadať problém.
chrobak
*
Příspěvky: 85
Registrován: 10 črc 2013, 23:01

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od chrobak »

Ja som mal podobny problem na skodovke, s tym rozdielom ze mne otacky klesli pri stlaceni spojky a motor zdochol, nieje to sranda ked sa vam to stane pocas jazdy. Ale u mna bol problem skrtiaca klapka, trebalo ju vycistit a nastavit, toto diagnostika nezisti.
Co sa tyka mojej 1.6 obcas sa mi stava (uz som to tu pisal v inej teme) ze nastartujem na druhy krat, bol som v servise lebo tu na fore pisali ze asi treba novy software, ale v servise mi povedali ze tam je najnovsi software (to sa mi nechce verit ale tak co uz)
Potom sa mi stava ze rano ked idem autom tak obcas dam plny plyn a auto nereaguje,vobec, az po par sekundach, ale tieto veci sa mi stavaju vynimocne
Roobo
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2015, 21:32

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od Roobo »

Dík za odpoveď tiež sa mi to stane sem tam, ale je to nepríjemné hlavne keď to človek nečaká normálne sa chcem rozbehnúť, ale musím zastať bokom a pridať plyn aby som to neako vyrovnal. Auto ktoré má 40000 km a ešte k tomu benzín. Volil som benzínovú variantu že bezproblémové.Uvidíme ako ďalej... :D
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8981
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od idam.i »

Určite reklamovať a trvať na vyriešení.Nie je predsa možné,aby sa takto správalo auto.Ver,že to nie je normálne. [-X
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
tamburellosk
Příspěvky: 5
Registrován: 27 pro 2013, 18:59

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od tamburellosk »

Mam presne tento isty problem. Ked auto dlhsie stoji 2 az viac hodin, tak sa neviem rozbehnut. Ked pustam spojku a pridavam plyn, tak otacky zacnu padat a motor zhasina. Ked je uz auto "zabehnute", tak ziadny problem. Auto mam uz vyse 5 rokov cize po zaruke. V servise im diagnostika nic neukazala. Vraj to mohla byt voda v benzine, tak mi odporucili dat si pri tankovani pridavky - nepomohlo! Uz som z toho zufaly.
Roobo
Příspěvky: 6
Registrován: 15 dub 2015, 21:32

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od Roobo »

Ahoj asi máme ten istý problém. Ja si neak ťažko zvykám ten rozbeh je ako tak neak to ide, ale rozbeh jednotka viac plynu pridáš a otáčky hneď padnú zvláštne.Inak teraz ma trápy to čo som už písal bezkľúčový štart /je to elektronikou?/niekedy to len točí potom vypnem a znova naštartuje bez problémou.Nemáš podobný problém? Mal som predtým Honda CRV 2003 úžasné auto žiadne problém.Neak si ťažko zvykám na Hyundai , chcel som niečo novšie...neviem či som spravil dobre. Je to také na vážkach raz som veľmi spokojný inokedy by som... Ak máte podobné skúsenosti sem s nimi, hádam pomôžu.
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od 69pavel »

bylo to sice u jineho auta ale jednalo se o podobnou poruchu kdy auto po rannim startu skubalo a nechtelo jet,bylo to cidlo snimace teploty vody,pokud jsou na aute dva snimace vody tak jedno je spatne a posila nesmysly do RJ ,takze zjistit jak to je u vas s cidlama na vodu jestli tam nejsou taky dve....
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
tamburellosvk
Příspěvky: 1
Registrován: 25 zář 2015, 10:47

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od tamburellosvk »

Takze aj u mna to bol snimac teploty kvapaliny. Motor teraz slape ako hodinky :) 9-eurova suciastka a problem je vyrieseny!
vlado222
*
Příspěvky: 26
Registrován: 04 lis 2017, 10:43
Bydliště: Trnava Sk

Re: Hyundai ix 35 problémy pri rozbehu a štartovaní

Příspěvek od vlado222 »

Problem sim mal aj ja ked bol studeny motor pustal som spojku pridal plyn auto pridusilo ked som pockal kym klesnu otacky od syticu na 850 bol rozbeh bez problemov Ja som vycistil skrtiacu klapku a som spokojny.Studeny motor rozbeh hned bez problemov
Hyundai ix35 2L benzin 120kW r.v.2010
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“