Trhnutí při řazení

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Katore
Příspěvky: 3
Registrován: 07 srp 2016, 21:03

Trhnutí při řazení

Příspěvek od Katore »

Zdar

Většinou jezdím se zapnutým rádiem, takže to neslyším, ale teď jsem jel s vypnutým a zaslechl jsem, že při každém zařazení rychlosti mi někde něco cvakne a lehoučce trhne.
Slyšel jsem to jen při řazení nahoru, ale nemám správný motoristický zvuk a takové lupání a cvakání neumím moc rozlišovat, takže nevylučuji, že je to i při podřazování. Stává se to po přehození rychlostního stupně a pouštění spojky (která je tak cca v 1/5 své polohy). Protože se to děje u všech stupňů, tak bych netipoval převodovku, ale spíše spojku. Jako bych pouštěl spojku, ta se dostala do nějaké své polohy, kde se dotkne něčeho.

Možná je to nějaké synchronizační ozubené kolečko, možná je sjetá lamela, možná něco úplně jiného. V servisy obecně nemám důvěru, takže jezdím k osvědčenému servisu, který je nyní mimo ČR až do dvacátého. Raději se tedy ptám, zda se někdo s tímto setkal.

Jedná se o IX35 z 2010 s dvoulitrovým benzínem a manuální 5° převodovkou.
Reklama
 

Jardach
*
Příspěvky: 59
Registrován: 05 zář 2010, 14:16
Bydliště: Daskabát
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhnutí při řazení

Příspěvek od Jardach »

Ahoj

Jsem na tom úplně stejně v autě mám pořád randál z MP3,ale když to vypnu také slyším takové cvaknutí, někdy mi to připadá jako kdyby tam bylo něco uvolněné (mám stejnou motorizaci) ale, tak nějak to neřeším na servisní prohlídky jezdím a zatím vše v naprosté pohodě mám naježděno 120 000 km a zatím naprosto bez problémů, tak to neřeším.
Nejsem vůbec motoristický tip takže ani nevím co bych jim v servisu řekl,ale jak jsem psal ,auto jede nikde nic neškube a zbytku je záruka, takže neřeším.
Shodou okolností jdu zítra na 4 garanční prohlídku, tak když tak pisnu zda něco objeví .
ix35 2.0i CVVT - mazel :-)
i30cw 1,6 benzin 93kW -out
Katore
Příspěvky: 3
Registrován: 07 srp 2016, 21:03

Re: Trhnutí při řazení

Příspěvek od Katore »

To je dobrý, já mám najeto 121 000 Km, ale protože jdeš na čtvrtou prohlídku, tak jsi o dva roky mladší :o).
Nyní sice koukám po novém autě, protože máme třetí dítě a dozadu se prostě dvě autosedačky a jeden podsedák nevejde, ale pořád vymýšlím, jak to udělat, abych si IX mohl nechat a proto mě znervózňuje právě i malé cvakání, které možná ani nic neznamená.
Jardach
*
Příspěvky: 59
Registrován: 05 zář 2010, 14:16
Bydliště: Daskabát
Kontaktovat uživatele:

Re: Trhnutí při řazení

Příspěvek od Jardach »

Tak jsem po prohlídce, vše OK, dokonce měl vzali v servisu i pod zvedák ať se mrknu že nikde nic není uvolněno a při nastartování bylo vše OK, možná hledáme mouchy už i tam kde nejsou :-)
Dnes už ix35 slouží manželce a já si už pár dní vozím prdel v Mazdě cx-5 2,5i 4x4 a první co bylo jsem taky poslouchal jestli někde něco necvaká :-)
ix35 2.0i CVVT - mazel :-)
i30cw 1,6 benzin 93kW -out
slivmi
*
Příspěvky: 16
Registrován: 27 lis 2012, 06:35

Re: Trhnutí při řazení

Příspěvek od slivmi »

To samé se dělo i mně, reklamoval jsem to asi 3x a pokaždé mně odbyli s tím, že je vše v pořádku. Pak se mi to povedlo pěkně nasimulovat s tím, že se rozjedu. zastavím dám zpátečku a pořádne lup, pak dopředu a zase pořádné lup.

Po delším zkoumání mi nahlásili, že byla vůle na poloose. Prý to dotáhli a od té doby je klid.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“