indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Vladko
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2018, 10:46

indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Příspěvek od Vladko »

Dobrý deň, nesvieti resp. nefunguje mi indikátor radenia manuálnej prevodovky. Viete mi niekto poradiť kde je chyba?
Mám vozidlo Hyundai IX35, 1,7 crdi, 85kWh. Ďakujem...
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Příspěvek od Richard555 »

Buď rád :wink: jezdi podle ucha..... každý motor ti dá vědět zvukem co se mu líbí nebo co už "nezkousne" ten indikátor tě nutí v naprosté většině řadit v nesmyslně nízkých otáčkách, tedy motoru to neprospívá..... IX35 je velký auto, relativně těžký a aerodynamika také nic moc.... a objem 1,7 l prostě to auto je trochu "podmotorované" aby jelo musíš jet pro motor v optimálních otáčkách nejlépe v otáčkách největšího kroutícího momentu (největší síly motoru - ne výkonu) tedy o takhle malého motoru odhadem +- 2000 - 3500 ot pod těch cca 1800 už není nic vidět a motor se trápí a nad těch 3500 to už zas moc nejede.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Příspěvek od EFISO »

Poradiť čo je príčinou poruchy neviem ale poradím niečo iné : Neriaď sa indikátorom radenie ak nechceš podtačať motor.Do 4 st ešte ako tak ale na 5 a 6 st neodporúčam dodržiavať indikátor. Napr pri 70km/h ti odporúča dať 6 st to je iba 1400 otačok motora (ak by som bol motor tak bijem vodiča qvalt pákou po ruke za také niečo [-o< ) Ja 5st pod 60km a 6st pod 80km/h neradím ! drž otáčky od 1700 do 2500 (podľa potreby aj viac) pod 1600ot do 1400 jedine na 2-3 st (z kopca alebo dojazd ) Ak máš technické cítenie a sluch tak vieš kedy to chce ako qvaltnuť aj bez indikátora :wink: .Kto poslúcha indikátor radenia tak by sa nemal diviť prečo mu tak skoro odišiel dvojhmoťak ,rozvody atd.. 1.7CRDI nieje veľký motor do IX35 ale 85kw je na kľudnú jazdu (dnešnej preplnenej cestnej siete ) dostatočný a pri mojej priemerke 5.4l max spokojnosť ix35 :D/ .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
ruPin
*
Příspěvky: 10
Registrován: 21 říj 2017, 18:39
Bydliště: Jirkov

Re: indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Příspěvek od ruPin »

Vážení,
nechci se vměšovat do vašich odborných rad, protože máte pravdu.
Ale jestli jste si nevšimli, dotaz nezměl "Kdy mám řadit?", ale "Nesvieti resp. nefunguje mi indikátor radenia manuálnej prevodovky. Viete mi niekto poradiť kde je chyba?". A na to jste nikdo neodpověděl!!!
Já to buhuzel také nevím, a o to víc mě to zajímá.
Renault Laguna 2.2dCi 110 kW 2003
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Tam je otázka jestli opravdu nefunguje nebo jestli Vladko nestíhá řadit tak, že kecálka předběhne. A podle typu PP šlo v prvních i40 (tedy u aut ze stejné doby) kecálka vypnout. Bylo to pod položkou "vypnout ECO mód".
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Vladko
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2018, 10:46

Re: indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Příspěvek od Vladko »

Dobrý deň.
Ďakujem za odpovede. ruPin, si to vystihol, presne to som sa pýtal. Takže, ešte raz sa pýtam, že prečo mi nesvieti indikátor radenia manuálnej prevodovky. Ja sa nikdy podľa toho neriadim, len štve má, že to nefunguje.
Mr. Hyundai, prosím o podrobnejšie vysvetlenie /ECO mod/

Ďakujem...

PS: ešte jedná vec, asi 3-krát sa mi teraz stalo, že samo od seba zasvietila mi kontrolka zjazd z kopca na červeno, po vypnutí motora zhasla. Pritom zjazd z kopca má svietiť na zeleno...
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Projdi možnosti v PP. Buď tam položka ECO mode je nebo není :wink: . A pokud je, tak má volbu zapnuto/vypnuto (on/off).
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Vladko
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2018, 10:46

Re: indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Příspěvek od Vladko »

Taká položka tam nie je, takže som tam kde som bol. Včera mi zase zasvietila kontrolka na červeno zjazd z kopca, po vypnutí motora zhasla. Asi navštívim servis. Ďakujem...
Vladko
Příspěvky: 5
Registrován: 26 říj 2018, 10:46

Re: indikátor radenia manuálnej prevodovky Hyundai IX35

Příspěvek od Vladko »

Dobrý deň priatelia,
píšem až teraz, lebo som bol zaneprázdnený. Takže závada odstránená, bol to spínač spojky, ktorý sa nachádza vo vrchnej časti pedálu. Má funkciu indikátor zaradenej rýchlosti, zjazd a rozjazd z kopca a zároveň tempomat. Taká to maličkosť, ktorú určila diagnostika. Vymenil som si to sám, nakoľko v servise by to bolo nadlho. S pozdravom...
Odpovědět

Zpět na „ix35 Motor a převodovka“