Výměna antény

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátor: Moderátoři

chrobak
*
Příspěvky: 85
Registrován: 10 črc 2013, 23:01

Re: Výměna antény

Příspěvek od chrobak »

Mňa skôr zaujíma ako dlho vydrží ta 3M páska
Reklama
 

Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Výměna antény

Příspěvek od sefina »

chrobak píše:Mňa skôr zaujíma ako dlho vydrží ta 3M páska
No myslím, že vydrží :D kdybych ten kryt chtěl teď sundat, tak spíš prohnu celou střechu, než aby páska povolila. Fakt hned po přiložení držela jak přibitá, chce to předem pořádně rozměřit, jinak následná korekce je bez poškození nemožná.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna antény

Příspěvek od FISHkaa »

podobné pásky se používají k lepení boků autobusů ke kostře. Pokud použiješ tu správnou tak nemusíš mít strach ;-)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: Výměna antény

Příspěvek od schmidke »

sefina píše:Tak dnes "Shark anténa" tedy spíše kryt originální antény dorazil a namontováno. Dílenské provedení velice solidní, uvnitř antény smotaná spirála z drátu, nahrazující prut antény -- jestli správně spočítali délku se uvidí časem podle kvality signálu, montáž pomocí 3M pásky. Zatím to funguje jak má, signál stejný jako na prut (vyzkoušeno na slabší stanici, bez antény se přelaďovala, s anténou ne). Za ty peníze nekupte to :D
Tak neviem. Dnes som takisto skúšal tú "nadstavbu" kúpenú tu http://www.ebay.com/itm/Hyundai-IX35-Ne ... 1077774644 a mne teda vôbec nepasuje. Malá, neprekryje celú základňu pôvodnej antény. Ani prípadné úpravy nevidím reálne, rozdiel je dosť veľký. Samotná kvalita materiálu aj odtieň farby O.K. ale model pre ix35 to veru nieje.
PS: By ma zaujímalo, či sefina kupoval tú istú, resp. či má na streche rovnakú anténu, ako ja, lebo nerozumiem, že jemu pasuje.
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
Uživatelský avatar
sefina
**
Příspěvky: 193
Registrován: 19 črc 2013, 18:16
Bydliště: Pardubice

Re: Výměna antény

Příspěvek od sefina »

Nemáš náhodou anténu s GPS přijímačem? Pak by to mohlo být malé. Já mám anténu origo jen na rádio a pasuje to bez problémů. Navíc v případě větší základny se nechal "vylomit" ještě půlkruh, aby tam byla větší díra - což jsem ani nevyužil.
Hyundai ix35 1.7 CRDi 4x2 Trikolor Plus Creamy White
Nissan Juke 1.6 Dig-t 140kW
Renault Scenic 1.6i
Renault Kangoo 1.4 Automat
Renault Clio 1.2i
Mitsubishi Colt 1.3i
Fiat 126p
Ford Scorpio 2.9i Automat
Oltcit Club 11RL
Moskvič 408/1
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: Výměna antény

Příspěvek od soban »

Osobně bych do antény nevrtal.....

Na felicii mi odešla anténa tak jsem skoušel různé, a nejlepší byl obyčejný prut bez zesilovače (samozřejmě prut byl velký) a nebo originální se zesilovačem (menší prut).

Takové ty jiné antény stojí za houby, bez zesilovače s malým prutem to nebude hrát a když jsou levné šmejdy antény tak tam je jeden VF tranzistor, bez jakéhokoliv filtru takže pak zesiluje i další signály a v dnešní době je vzduch zamořen už nad únosnou míru (DVB-T, GSM, různé vysílačky a přenosové cesty a to vše VF zesilovač pobere a zesílí....).


Prostě nejlepší zesilovač je samotná anténa bez elektroniky samozřejmě na autě nebudu mít 3m prut (nepamatujete na škodovkách na blatníku přišroubovaná a o střechu přichycená....)

Takže ty různé placky nebrat a nechat prutové antény.....

Ono u prutových antén se počítá i s protiváhou kterou dělá střecha auta - takže pokud originál anténa funguje kvalitně NEMĚNIT ! Protože buď koupíš nějaký levný šunt co ti prodají za drahý peníz - který nebude lepší, ale horší a nebo můžeš koupit i kvalitní anténu s kvalitním zesilovačem s filtrama pro odfiltrování rušení, ale ta bude zase tak drahá že to nebudeš chtít koupit a přínos oproti originálu bude nepoznatelný.
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7904
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Výměna antény

Příspěvek od Mexican »

to vies soban, ak by sa ludia na taketo veci pozerali tak racionalne ako ty, tak by vymrel tuzingovy priemysel
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8982
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Výměna antény

Příspěvek od idam.i »

Neskúšal niekto zohnať origo anténu z i40 sedan? Myslím ako náhradný diel,alebo z totálky, nie lopku ! [-X
http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... 9ba214c2d5
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: Výměna antény

Příspěvek od schmidke »

sefina píše:Nemáš náhodou anténu s GPS přijímačem? Pak by to mohlo být malé. Já mám anténu origo jen na rádio a pasuje to bez problémů. Navíc v případě větší základny se nechal "vylomit" ještě půlkruh, aby tam byla větší díra - což jsem ani nevyužil.
A kua! Máš ty pravdu sefina :( To som si jaksi neuvedomil, že GPS príjmač je až v anténe. Myslel som, že je za späťákom, kde je dažďový senzor. Nestačí ani vylomiť ten polkruh. Inak teraz som si všimol, že šmejdi to majú na e-bay nakreslené, že pasuje na obidve varianty.
No a teraz mám teda jednu striebornú žraločiu plutvu pre ix35 bez navi na predaj :-) Ak máte niekto záujem, zbalím-pošlem, navrhnite si cenu, poslite SS.
Toho, čo písal soban by som sa nebál, lebo zosilovač zostáva v základni a mení sa len prút.
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
RedD
*
Příspěvky: 15
Registrován: 29 lis 2014, 21:04

Re: Výměna antény

Příspěvek od RedD »

Dobrý den, můžete mi někdo popsat jakým způsobem se mění anténa na ix35? Jestli se to dá udělat doma nebo jestli je k tomu potřeba nějaké speciální nářadí. Hlavně jestli je potřeba oddělat cely strop nebo se k tomu jde dostat ze zadu , jen oddělat ty 3 cvoky nebo co to je a jakým způsobem aby se ty cvoky nepoškodily.
Miloslav.k
*
Příspěvky: 28
Registrován: 07 led 2011, 17:39
Bydliště: Lužice-(Hodonín)

Re: Výměna antény

Příspěvek od Miloslav.k »

RedD píše:Dobrý den, můžete mi někdo popsat jakým způsobem se mění anténa na ix35? Jestli se to dá udělat doma nebo jestli je k tomu potřeba nějaké speciální nářadí. Hlavně jestli je potřeba oddělat cely strop nebo se k tomu jde dostat ze zadu , jen oddělat ty 3 cvoky nebo co to je a jakým způsobem aby se ty cvoky nepoškodily.

Je to jednoduché.Ze zadu vyjmout stropní potah z pod gumy těsneni kufru,na hraně stropu potah nadzvednout a vyháknout.Dží to na plechových háčkách.Vsunout ruku mezi potah a střechu a silou vytrhnout ty tři cvoky.Odpojit
napájeni antény,svod antény,vyšroubovat matici a demontovat. Je k tomu potřeba jen klíč na tu matici.Práce na 10 minut.
ix35 classic 1,6gdi
Odpovědět

Zpět na „ix35 Karosérie“