Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!!!

Lak, koroze, výměna dílů karoserie.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od FISHkaa »

aha :roll:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Reklama
 

Uživatelský avatar
Žemla
*
Příspěvky: 21
Registrován: 05 led 2012, 15:03
Bydliště: Brno

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od Žemla »

trafika píše:Chápu,že většina z nás na "kartáče"nechodí ale o kvalitě laku to něco napovídá #-o
Tak ono hlavně není kartáč,jako kartáč.
Hyu ix35 1.6
Véna
**
Příspěvky: 114
Registrován: 29 lis 2010, 18:01

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od Véna »

Od jisté doby se používají EURO ekolaky, které ovšem jsou velmi nekvalitní, to je ted problém skoro všech značek. Přestal jsem jezdit na kartáče, kousek od nás postavili myčku s něčím podobným jako VAPka, cykly šampon, oplach, vosk, leštění ... velmi jsem spokojen. Cena podle toho jak jseš šikovný, nejprve za 120, dnes už stihnu za 80.
Už opravdu iX 35 2,0D HP 135 kw Style
Suzuki Intruder C 1800 LC (motorka)
Volvo S 70 TDI, S 60 D5
Ford Mondeo CRDI
Citroen Xantia 1,9 TDI a 2,0 HDI
Daewoo Espero,Nexia
a spousta favoritů a jiných škodovek počínaje Š 110 L
jenik.ko
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 zář 2014, 10:54

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od jenik.ko »

jahoy2011 píše:Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!! idem to reklamovať.
Teda ty máš asi řádně vydlabáno :lol: to jsem zvědavej co ti na to řeknou :lol: já bejt tim technikem tak s tebou vyrazim dveře.Reklamovat odlouplou barvu od kamínku... :roll:
jenik.ko
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 zář 2014, 10:54

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od jenik.ko »

sagen píše:FISHkaa, ty mas ix35 Made in SlovaKIA a preto nemas problemy s lakom, vrzganim a ani ine. Vela problemov ix35 a ix20 je u rocnikov po spusteni Nosovic, asi nejaky slabsi oddil :D . A o i30 ani nepisem, ceedy tolko zavad nemaju. Po tom, co som tu cital, by som asi auto z Radegastu nechcel, tie chybajuce 2 roky zaruky asi nebudu len tak, viime ? :D/ :D/
7-mi letá záruka je sice hezká,ale ve finále je potřeba vědět na co se vůbec ta jejich KIA záruka vztahuje a na co ne.Možná bys koukal :roll:
123franta
Příspěvky: 1
Registrován: 19 dub 2015, 17:48

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od 123franta »

Chci reagovat na rez kapoty IX35, auto mám staré necelé tři roky a zhrozil jsem se co to mám za rezavé fleky na přední haupně od toho jak za jízdy střiká voda třeba při dešti!!!! Udělal se tam puchýř a proto jsem vyrazil reklamovat do Hyundaie v Německu kde jsem auto zakoupil. Technici mi tvrdili že to je od kamínku, otevřel jsem kapotu a technik věděl hned která bije!!! Po zasvícení baterkou byla z vnitřní přední strany haupna celá rezavá!!! Dozvěděl jsem se že jde údajně o výrobní vadu u modelů 2011-2013 vyrobené v Čechách!!!! Auto mi nafotili a odeslali ke schválení zda je to dost zrezlé na reklamaci. Na otázku zda mi haupnu vymění mi řekli že ne, že ji pouze přestříkají. Podle mě jde o porušenou galvanizaci(pozink) a tudíž by mi měli dát nový díl. Co k tomu dodat, snad jen to- Když ptáčka lapají ,pěkně mu zpívají!! Auto za 27000Eur a když chce člověk reklamovat tak najednou mají plno výmluv a záruky, garance z reklam neplatí!!!! Stále čekám jak dopadnu. Proto se mějte majitelé těchto autíček na pozoru, REZNETO!!!! S pozdravem Franz.
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od azibrov »

Mel jsem to na kapote u auta r.v. 2010 ze Slovenska. Takze neni to zcela pravda, ze pouze od roku 2011. Jeden z duvodu proc jsem auto radeji prodal.
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od Espero »

Stalo se mi, že mi "skalky" téměř oholily přední masku a první třetinu kapoty a taky kousek střechy nad sklem. Měl jsem v r. 2006 jako už svůj v pořadí druhý korejský vůz nové Daewoo Espero (mimochodem jinak vynikající auto), nahrazovalo předcházející už 8 let starý Dewoo Racer. Téměř vzápětí po nákupu, když to mělo najeto cca 1200 km, ještě v záběhu, jsem vyrazil do Španělska, nonstop jízda do Barcelony. Bylo ale blbé počasí, silný déšť po celou cestu i vlastně skoro celé 2 týdny (vlastně celou tu dobu). Takže když jem přijel zpátky domů, měl jsem na přední části vozu lak skoro pryč. Byly tam tisíce drobných ďubeček od písku i kamínků. Daewoo, (tehdy byla importérem AVIA v Praze) to nechtěl uznat, že prý mechanické poškození, řešil to Ing. Jedlička, dnes děla u Hundai Motor Czech v Praze a má tam řídit servisní politiku, ale jinak slušný a vstřícný člověk. Tak jsem musel nechat udělat soudněznalecký posudek na kvalitu laku, protože importér se s důkazy proti sobě zabývat nechtěl. Výsledkem bylo, zjištění nerovnoměrnosti tloušťky laku na jednotlivých dílech, kdy se tloušťka lišila až o 75% vzájemně mezi jednotlivými díly a přibližně 60% dílů bylo tloušťkou laku pod normou. Dále byla zjištěna nižší přilnavost mezi base coutem (metalickým nástřikem) a clear coutem (bezbarvou krycí vrstvou), která pak umožnila to, že se při dlouhodobém provozu v dešti lak prostě s vozidla "smyl". Jakmile jsem dokvačel s posudkem za Ing. Jedličkou, okamžitě se změnila situace, závadu uznal, ale odmítl mnou navrhovanou výměnu vozu, řešili to jeho přestříkáním novým lakem ve stejné barvě. Řešili to komfortně, přijeli si pro vůz ke mně domů, naložili na podvalník a po přelakování zase přivezli. Znalecký posudek zaplatili, tenkrát mi ty pěníze přivezl Ing. Jedlička až ke mně do práce a mimo jiné mi řekl, že závadu považovali za natolik vážnou, že znalecký posudek nechali přeložit a poslali ho do Koreje do výrobní fabriky, kde to mělo údajně vést k úpravě lakovací technologie. Pak jsem s tím autem jezdil bez jediné závady až do jeho prodeje asi o 5 let poději.

Tím chci říci, že pokud se projevuje u některého vozu nadměrné opískovávání laku, byť se to u jiných vozů stejného typu neprojevuje, může to být výrobní vada obdobná, jako byla ta moje a že to může být vada individuální, třeba jen zamaštění jedné z vrstev laku na části vozu v průběhu procesu lakování.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
azibrov
**
Příspěvky: 179
Registrován: 24 srp 2010, 20:30

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od azibrov »

http://autoclub-ix35.ru/viewtopic.php?f ... 50#p154351

Rezne kapota tak trochu u vice ix35... Na foto neni moje ale stejny obrazek mel jsem i ja
renault megane grandtour limited, 1,6 16V 81kW
ix35 1.6GDi prodano
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odlupujúca sa farba na kapote po kontakte zo skalkami !!

Příspěvek od FISHkaa »

jj, mě zrezla kapota v přední části zespodu v lemu, na záruku vyměněno bez problémů 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Karosérie“