zimní kola a pneu

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Edisonbr
*
Příspěvky: 10
Registrován: 08 zář 2012, 09:50

Re: zimní kola a pneu

Příspěvek od Edisonbr »

TPMS veltil sa spáruje sám. Mam dve sady pneu zima-leto aj s TPMS a všetko je OK. Prehadzujem si ich sam pred garážou a skôr ako auto dám dole zo zdviháku je všetko OK. Len ich dávam prevážiť. Dokonca ich mením predné a zadne. Tak isto OK. V servise som počul že by som dve sady nemal mať dokonca ani v aute. Keď ich idem prevážiť jednu sadu mám v kufri a tiež všetko šlape ako má. Dokonca som robil rôzne pokusy. Spúšťal tlak po po kúskach, naraz, pri zapnutom motore aj pri vypnutom a musím povedať že systém svedovania tlaku TPMS je naozaj dobrý a spoľahlivý. Čo sa týka ceny odporúčam kúpiť disk originál aj s TPMS ventilom, je to potom cenovo výhodnejšie.
HYUNDAI IX35 2.0i 4x4 Automat - STYLE
Škoda Fabia - Creation
Reklama
 

miko69
Příspěvky: 5
Registrován: 18 kvě 2013, 12:46

Re: zimní kola a pneu

Příspěvek od miko69 »

Tak som ból včera meniť kolesá v hyundai,pretože mi menili aj reklamovaný molitan vodičovéj sedačky.Na zimu som mal nahodené 16ki zimné bez TPMS,stále svietila kontrolka,po prehodení na letné 17ki kontrolka po chvýli jazdy zhasla sama (asi pokial sa kolesá nespárovali).Takže kolesá môžte meniť aj doma ale musíte si ích dať vyvážiť.Cena všetkého 21-22 eur tak som to doma ani nechcel meniť.A ešte pri téj príležitosti som dal auto preveriť,či tam nevyskočí nejaká zvolávačka - a predsa.Hyundai bede zvolávať kvôli spínaču bŕzd.Takže oplatilo sa ísť do servisu.
Hyundai IX35, 2,0 CRDi 100kw Style 4x4 + int. kľúč,Steel Gray (ZAR)
Opel Vectra B caravan 2,0 diesel
Škoda 120L
Škoda 105S
lukin99
Příspěvky: 6
Registrován: 17 dub 2015, 15:01

Re: zimní kola a pneu

Příspěvek od lukin99 »

Zdravím, mám dotaz zda se někomu stalo, že mu při přezouvání kol v orig. servise kola přetlakovali? nechával jsem auto přezout, vyměnit destičky a klasika servis, pak jsem ze zvědavosti zkontroloval tlak a něvěřil jsem co jsem naměřil, tlak byl kolem 3,3 atmosféry a v jednom jsem dokonce naměřil 3,8 atm., přitom by tlak měl být od 2,3 do 2,6 atm. stalo se někomu něco podobného?
ruPin
*
Příspěvky: 10
Registrován: 21 říj 2017, 18:39
Bydliště: Jirkov

Re: zimní kola a pneu

Příspěvek od ruPin »

Zdravím,
mám možnost koupit disky s pneu a senzory (orig.Hyundai) z jiné ix35.
Bude nutné (možné) senzory s jiným autem spárovat, je nutné to udělat diagnostikou, nebo si je auto načte samo?
Díky za reakci.
Renault Laguna 2.2dCi 110 kW 2003
Hyundai ix35 2.0 CRDi 100 kW 2013
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: zimní kola a pneu

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Pokud jsou to senzory na stejné frekvenci (u ix35 se používaly 2 různé dle výbavy ](*,) ), tak se načtou automaticky.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Odpovědět

Zpět na „ix35 Podvozek a řízení“