HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Tlumiče, nápravy, brzdy.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pepiho
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2014, 21:14

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od pepiho »

Po třetí garančce jsem konečně spokojený s podvozkem. Furt mě tam něco mlátilo v rychlosti okolo 20 km/h , loni výměna silentbloků na stabilizátoru (nepomohlo), letos výměna obou předních tlumičů vč jejich uložení a klid. V servisu vše v pohodě. Po 3 letech mám najeto 15kkm, a od počátku tam jsou blbý oba tlumiče .... Doufám , že to vydrží, konečně mám z auta radost .....
Reklama
 

envel
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 kvě 2014, 12:03

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od envel »

Může mi prosím někdo poradit, jak to je tedy s konečnou platností s tímto problémem, zda to někomu k plné spokojenosti servis odstranil v rámci záruky? Hrkání se ozývá hlavně kolem 20-30km/h už asi 3/4 roku, aktuálně najeto 54 tis. První reklamace servisem vyřešena výměnou levého předního stabilizátoru, trochu se to ztratilo, ale jen na chvilku. Teď jsem to zavezl na garančku po 4 letech ať to vyřeší při jednom a řekli mi, že je svolávačka na problém s hlukem od zadní nápravy, ale že zatím neví, co se tam mění a čekají na vyjádření výrobce a na materiál. Stejně se mi ale zdá, že ten hluk leze od přední nápravy(jak psal pepiho), na kterou ale můj servis svolávačku nenašel. Opravdu by mě zajímalo, zda to hoši vyřeší, ale připadá mi neuvěřitelně amatérské co ten servis předvádí, tak chci být připraven, až mi začnou příště věšet bulíky na nos. Dík za každou radu.
Naposledy upravil(a) envel dne 17 zář 2014, 20:04, celkem upraveno 1 x.
Hyundai ix35 2,0 D-CVVT AT
Alfa Romeo 159 2,4 JTDm SW
danielo
*
Příspěvky: 47
Registrován: 26 srp 2010, 10:58
Bydliště: Kosice
Kontaktovat uživatele:

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od danielo »

Posledne mi menili predne stabilizatory, vraj ze nejake nove odolnejsie co by uz mali vydrzat ale ako dlho to nik nevie...., ale zatial mam cca 1/2 roka pokoj.
Obrázek
Hyundai ix35 Style 4x4 2.0 CRDi 100 kW; MT; Machine Silver
Ford Focus II kombi 1.6 TDCi...2006-2010
Opel Vectra caravan 1.6i........2004-2006
Mazda 323F 1.5i..................2001-2004
envel
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 kvě 2014, 12:03

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od envel »

No, takže jak jsem předpokládal, při 4. garančce udělána svolávačka na "hluk od zadní nápravy" s předepsaným řešením výměnou obou kostí stabilizátoru, což opět nepomohlo a údajně žádná jiná svolávačka např. na výměnu tlumičů není, takže smůla. Hluk je to to docela malý a tlumiče tlumí, jen trochu rachotí, takže na reklamaci to zřejmě neprojde a stejně bych teď neměl nervy to tam nechávat a 3 týdny čekat než mi sdělí, že nic neobjevili. Tím pádem to tak nechám a pokud se to nějak výrazně nezhorší, nebudu nic řešit, jen mě udivuje, že některé servisy jak tady píšete to řeší na výměnou tlumičů a jiné nikoliv(zřejmě jsou ty pokyny ke svolávačkám psány v korejštině :roll: )
Hyundai ix35 2,0 D-CVVT AT
Alfa Romeo 159 2,4 JTDm SW
pepiho
Příspěvky: 4
Registrován: 15 kvě 2014, 21:14

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od pepiho »

Nedej se trvej na výměně tlumičů, po výměně úplný ticho. Furt jsem je otravoval až jsem je ukecal......
Petr.
envel
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 kvě 2014, 12:03

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od envel »

Další kolo už proběhlo, jel jsem jim to předvést, ale po cestě do servisu (cca 20km po dálnici) se asi ty tlumiče zahřály a téměř úplně ztichly. Vypadal jsem jak blbec, prostě nebylo co předvádět. Navíc ten technik tvrdil, že IX35 podle jeho zkušeností vůbec na tlumiče netrpí. Druhý den ráno byl hluk zpět - to auto mě fakt baví. Záruka je do června, tak trochu počkám až se roztlučou pořádně a pak jim budu muset auto nechat na pozorování abych nedopadl jak posledně, nebo najdu jiný servis, který bude vědět o co jde a bude ochoten tlumiče vyměnit.
Hyundai ix35 2,0 D-CVVT AT
Alfa Romeo 159 2,4 JTDm SW
envel
*
Příspěvky: 11
Registrován: 13 kvě 2014, 12:03

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od envel »

Tak hurá, po dalším pokusu nám konečně na záruku servis vyměnil přední tlumiče(již údajně modifikované) a zatím to vypadá super, hrkání je pryč a celkově mi auto připadá při přejezdu nerovností klidnější.
Hyundai ix35 2,0 D-CVVT AT
Alfa Romeo 159 2,4 JTDm SW
goli
Příspěvky: 3
Registrován: 27 říj 2012, 01:52

Re: HRKÁNÍ PŘEDNÍ NÁPRAVY

Příspěvek od goli »

Ahojte, objavilo sa mi take tuknutie od napravy, motora pri rozbiehaní ked sa motor dostane do zaberu a zapruzi na silenblokoch. Tuknutie je aj pocut ked sa uvolni motor zo zaberu(pustim plynovy pedal po suvislej jazde). Bol som v servise v Malackach kde mi technik povedal ze uz riesil taky problem aj na inych typoch a zatial nevedia co to tuknutie pri zabere alebo uvolneni motora sposobuje. Neviete poradit co to moze sposobovat? Mal niekto taky problem? Ake bolo riesenie? Dakujem.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Podvozek a řízení“