čidlo(snímač) příčného zrychlení - problém

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Kosta
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2018, 12:22

čidlo(snímač) příčného zrychlení - problém

Příspěvek od Kosta »

dobrý den přátelé
prosím o radu - Za jízdy se mi rozsvítila kontrolka ABS a TCS(oranžová) a diagnostika vyhodnotila závadu jako porucha čidla-snímače příčného zrychlení. Po vymazání při kratších jízdách ok, po ujetí 20-30km se opět závada projeví. Můj automechanik ani autor. servis mi nedokáže poradit, kde to čidlo sehnat, co stojí a neví ani, kde se nachází /asi mám špatného mechanika/ Nevím, zda se jedná o nějakou typicky známou či ojedinělou neznámou závadu a nevím, čím to může být způsobeno. Budu rád za každou dobře míněnou radu.
Hyunadi Tucson 2.0CRDi,2007, 103kW, 4WD
Reklama
 

Dannyk
*
Příspěvky: 10
Registrován: 13 čer 2016, 20:11

Re: čidlo(snímač) příčného zrychlení - problém

Příspěvek od Dannyk »

cidlo sa nachadza v stredovej konzole trocha za rucnou brzdou

inak teraz riesim to iste, cidlo mi servisak objednal a vymenil ale porucha neskocila.
este mame podozrenie na nejaky bordel pri ABS kruzku ked sa menili brzdy ci tam nespadol
Dannyk píše:ahoj, mam taky zaujimavy (aspon pre mna a servisaka) problem
z nicoho nic mi zacne svietit ABS a ESP, najcastejsie chvilu po starte, v nahodnych intervaloch a pri vypnuti motora prestane, po zapnutie zasa nesvieti niekolko startov.
riadiaca hlasi chybu snimaca pozdlzneho zrychlenia ale po vymeneni za komplet novy od hyundaiu hlasi tu istu chybu, elektrika je premerana a je ok.
pri brzdeni zasa v nahodnych intervaloch sa aktivuje ABS a kope do pedala ...
nejaky napad?
Tucson 2006 2.0 CRDi 103KW
Kosta
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2018, 12:22

Re: čidlo(snímač) příčného zrychlení - problém

Příspěvek od Kosta »

tak jsem pracně sehnal čidlo příčného zrychlení, vyměnil jsem ho sám. Udělal jsem jednu cestu asi 250km a dobrý. Jenže minulej tejden jsem byl na dovolený a po asi 20km na dálnici při rychlosti cca 120-130km se znova obě kontrolky/ABS a TCS/rozsvítily a svítily až do vypnutí motoru. Za 10minut jsem pokračoval, kontrolky zhasly a protože jsem už nebyl na dálnici a jel jsem pomaleji tak do 110km, tak už pak dobrý a celej tejden ok. Při návratu se vše opakovalo, na dálnici se rozsvítily ABS i TCS, po přestávce a další jen o trochu pomalejší jízdě ok. Tak to musí nějak souviset s rychlostí kolem 120-130km, ale jak to nevím.Ještě dodávám, že to čidlo jsem pořídil naštěstí na vrakáči, tak jsem alespoň nevyhodil cca 7000kč, který za něj chtěji v servisu. Počítám, že na diagnostice by se znova objevila závada čidla příčnýho zrychlení. /pro pobavení - ve dvou znyčkových yervisech Hyundai se mě ptali, co to je/Co ale dál nevím, ten kroužek ABS mě zaujal, na jaře mi totiž měnili kotouče a destičky vzadu i vpředu a nějaká nečistota se tam mohla dostat. Ale na to si sám netroufám, tak to zkusím navrhnout mechanikovi, co mi brzdy dělal, aby na to koukl. Dám pak vědět, pokud by někdo toto už řešil, uvítám výsledek
Dannyk
*
Příspěvky: 10
Registrován: 13 čer 2016, 20:11

Re: čidlo(snímač) příčného zrychlení - problém

Příspěvek od Dannyk »

ja to uz mam vyriesene, ABS kruzok bol prasknuty na lavom prednom kolese, dokonca klb bol tak zdhrzaveny ze ani nesiel dat dole tak vymena klbu aj s kruzkom...
Tucson 2006 2.0 CRDi 103KW
Kosta
Příspěvky: 5
Registrován: 22 čer 2018, 12:22

Re: čidlo(snímač) příčného zrychlení - problém

Příspěvek od Kosta »

tak snad problém vyřešen, rovněž prasklý kroužek ABS na levé předním kole,
Odpovědět

Zpět na „TUCSON“