Systémy Tucsona neregistrujú otvorenie piatich dverí (dverí batožinového priestoru)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Palo_11
Příspěvky: 2
Registrován: 19 pro 2020, 12:58
Bydliště: Šurany

Systémy Tucsona neregistrujú otvorenie piatich dverí (dverí batožinového priestoru)

Příspěvek od Palo_11 »

Zdravím všetkých majiteľov Hyundai,

už dávnejšie sa mi na mojom Hyundai Tucson rok výroby 2007, objavil nenápadný problém. Spozoroval som ho tak, že po odomknutí auta a počas nakladania nákupu do batožinového priestoru sa auto znova zamklo (asi po jednej minúte), a samozrejme keď som chcel nastúpiť musel som auto znova odomknúť!
Až neskôr som si uvedomil, že nesvieti ani kontrolka otvorených dverí na palubnej doske a ani svetlo v batožinovom priestore. Žiarovky, poistky- všetko v poriadku! Ponúka sa jednoduchý problém, ktorý preferovali aj technici v Hyundai, a to problém v mikrospínači zámku dverí batožinového priestoru. Lenže rovnaký problém vykazovalo aj otváravé okno na batožinovom priestore, kde tiež musí byť mikrospínač. Bola by naozaj náhoda, že by odišli oba spínače!

Niekde na internete sa mi podarilo stiahnuť servisný manuál, našiel som elektrické schémy a kontroloval čo sa dalo. Mikrospínače na dverách boli v poriadku, káble neprerušené.

Nakoniec bola vadná dioda označená na schéme ako Z06. Nepríjemná vec, pretože bolo treba demontovať veľký bočný plastový diel na ľavej strane batožinového priestoru.

Pokúšam sa uploadnuť PDF servisný manuál, ale nejde mi to, asi nemám admin oprávnenie? Chcel som pripojit i foto umiestnenia uvedenej diody.
Reklama
 

Palo_11
Příspěvky: 2
Registrován: 19 pro 2020, 12:58
Bydliště: Šurany

Re: Systémy Tucsona neregistrujú otvorenie piatich dverí (dverí batožinového priestoru)

Příspěvek od Palo_11 »

https://fastshare.cz/15096366/hyundai-t ... agrams.pdf

Pripájam link na manual. Foto polohy diody je stránka 917. Elektrická schéma sú strany 1282 a 1332
Odpovědět

Zpět na „TUCSON“