IX 35 a nevyhovující sedadla

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Charvy_ix35
Příspěvky: 2
Registrován: 03 čer 2011, 17:49

IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od Charvy_ix35 »

Zajímalo by mě zda někdo z vás již uvažoval o změně sedaček v IX35? Pro mě osobně jsou nevyhovující zejména z důvodu nedostatečného bočního držení těla. Při rychlejší jízdě zatáčkami "nesedím" tak jak bych si představoval. Současně v těchto letních měsících mi koženka na jejích krajích také nepřipadá tak úplně nejvhodnější.
Existuje výměna za jiné i od jiných dodavatelů nebo alespoň nějaké funkční řešení doplňkem k současné sedačce? Cena pro mne v zásadě nehraje roli, v autě trávím desítky hodin týdně a pohodlí to je to proč jsem si tento vůz kupoval.
Děkuji za vaše náměty.
Reklama
 

Uživatelský avatar
SuperMUF
**
Příspěvky: 154
Registrován: 01 říj 2006, 16:16

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od SuperMUF »

a to, alespoň dle recenzí, buď rád že nemáš celokožené čalounění jako já ... mám v zatáčkách pocit že po sedačce jezdím sem a tam ...
Hyundai iX35 Premium 4x4 135 kw Sirius Silver 05/2011
Hyundai iX20 Comfort 1.4CVVT 16V digi A/C 04/2011
Hyundai H1 Tour 8 míst. 2.5CRDi ESP 04/2010

Hyundai SantaFe 2.2CRDi silver MT Dynamic 4x4 09/2006-04/2011
Hyundai Getz 1.1 Dynamic A/C 01/2008-04/2011
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od juramac »

Mam stejny neprijemny "problem" se sedackami od sameho zacatku. Myslim, ze reseni existuje .Mel jsem pujceny tyden model i30 combi a ten ma sedacky jine, daleko pohodlnejsi, bocni vedeni je oproti ix35 velmi dobre, nejsou tak tvrde a nepohodlne s prakticky nulovym vedenim boku, jako je tomu u ix35. Stejne tak jsem mel moznost jezdit par dni i s mensim braskou ix35 - s ix20 a i ta mela sedacky pohodlnejsi. Nemyslim si, ze by byl technicky problem koupit a namontovat do ix35 tyto sedacky z i30, ale je otazkou, kolik by takova vymena stala.Levne to urcite nebude a puvodni sedacky asi hned tak nikdo nekoupi... Zalezi take na typu sedacek, zda jsou elektricky ovladana a nebo manualni, zda by to nejak nenarusilo homologaci auta apod. A take je otazkou, jak dlouho ma kdo v umyslu si toto auto ponechat, zda se mu takova investice vubec vyplati..... Ja osobne mam uz delsi dobu jasno. ix35 je pro mne osobne zklamani. Je to urcite designove velmi povedene auto,ale na tri veci jsem si za rok nezvykl a uz ani nezvyknu, protoze si proste zvykat nechci. Jsou to prave ty nepohodlne sedacky, pak na muj vkus hodne tvrdy podvozek, ktery ale zase jinym muze naopak vyhovovat a nakonec mi hodne vadi velmi vysoka spotreba u benzinoveho dvoulitru s automatem. Mel jsem drive vzdy nejmene dvoulitrova auta a ve vetsine s automatem, ale ta jezdila v nejhorsim pripade za 10 litru ve meste a 7-8 litru na dalnici a ne za prumernou spotrebu 12-14 litru ve meste a za prumerne 10 i vice mimo mesta. S takovou spotrebou jsem naposledy jezdil pred osmi lety s americkym Opel Sintra, ale to byl sestivalcovy trilitr a mel jen ctyrstupnovy automat...... A ta spotreba nijak neklesla ani po 21.000 km, i kdyz mne o tom prodejce opakovane ujistoval. Jiste, kdyz budu jezdit tzv. na spotrebu pijanko, tak se dostanu niz, ale nemam v umyslu se prizpusobovat autu a menit sve zvyky, auto si kupuji proto, aby slouzilo ono me. Takze i kdyz jsem byl zprvu nadseny , me prvotni nadseni vyprchalo a za rok, az auto splatim a odepisu, jej prodam bez sebemensi sentimentality a znacce Hyundai se jiz vyhnu.
Uživatelský avatar
Bofors
**
Příspěvky: 282
Registrován: 05 led 2010, 17:05
Bydliště: Ostravwa

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od Bofors »

když jsem před časem psal že mi sedačky v ix 35 hrubě nesedí a nejvíc mi vadí špatné boční vedení. byla reakce na můj postřeh velmi negativní, no aspoň vidím že jsem se nemýlil.
VW Golf VII 1,4 TSI
motozačátky: Hyu Elantra 1,6
Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od Flufi »

A to v tom autě nikdo z vás neseděl a nejezdil s ním před tím, než jste si ho koupili?? Přece není problém si to auto před koupí půjčit na den, dva a prozkoumat ho...
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od FISHkaa »

Fluvi má pravdu. Ale je to asi o požadavcích. Já osobně mám problémy s páteří a ani dlouhá jízda mi v ix35 problémy nedělá, naopak...

Spotřebu u automatu jsme řešili a chápu tě :(

co zkusit sedačky ze Sportage?
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
schmidke
*
Příspěvky: 99
Registrován: 27 bře 2011, 19:29

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od schmidke »

Flufi píše:A to v tom autě nikdo z vás neseděl a nejezdil s ním před tím, než jste si ho koupili?? Přece není problém si to auto před koupí půjčit na den, dva a prozkoumat ho...
A to by si sa čudoval, že na deň-dva požičať auto niekde problém je. A veľký. Ja keď som si chcel napr. vyskúšať motor 1.6GDI, tak som musel počkať, kým jeden dostali na predajňu, potom som si na ňom mohol zajazdiť, ale bez značiek na takom firemnom dvore za predajňou, kde som zaradil akurát tak po trojku. A to som obvolal všetkých predajcov v rozumnej vzdialenosti.
Ako sa hovorí "iný kraj-iný mrav". :D
Tucson 1,6 T-GDi 4x4 PREMIUM,7DCT,white,10/2015
ex: ix35 1,7 CRDi STYLE,SMK,NAV,PNM
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od vlado1979 »

Požičať auto na 1 deň vo väčšine prípadov problém je a nepoznám predajcu, ktorý by to umožnil.
Pri fotkách interiéru som bol nadšený, ale pri prvom usadnutí za volant ix35 zavládlo maximálne sklamanie. Nedostatok priestoru, lacný interiér, hrozné sedačky. Pri jazde tomu všetkému nasadil korunu katastrofálny podovzok a bolo jasné, že ďalšie auto nebude ix35.

O zlých sedačkách píšu v každom teste a predpokladám, že každý majiteľ predtým, ako kupoval auto si do neho sadol či povozil sa. To vtedy sedačky nevadili ? Vadia až teraz ? Zvykať si ? Nie, 100 % času trávim v interiéri auta a preto si potrpím na materiály, sedačky a chcem sa cítiť príjemne. Tu nie sú na mieste žiadne kompromisy. To, že je auto zvonku pekné je fajn, ale ja budem sedieť vo vnútri.
Borek tu písal o pocitoch s genesis coupe. U mňa je to podobné s ix35.

Popravde, ani sportage nie je žiadna výhra. Veľa plechov a málo skla, tank na kolesách. Výhľad z auta kvôli tomu minimálny a široké A stĺpiky tiež tomu nepridávajú. Materiály v interiéry lacné a nevzhľadné. Výplň dverí ako u 20 ročného auta. Snaha šetriť je do oči bijúca. Priestorovo lepšie ako ix35, aj sedačky sa mi zdali lepšie.

Dnes sú v móde SUV, ale kúpiť 4x2 s 1,6 benzínom eliminuje túto triedu a jej prednosti. Vyzerá to dobre, je to veľké, susedia závidia, ale do terénu sa ísť nedá. Že to má vyšší posed a lepšie sa doň nastupuje ? Niekomu to stačí, každý máme iné priority ...
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od Hardcam »

Pokud vam auto nechteji pujcit, tak proc ho kupujete? Je to pro vas investice az 700 tisic Kc.
Uz z fotek je videt, ze to bocni vedeni neni takove, jako u brichoplazu i30. Jsem strizlik 185cm/71kg, ale v ix35 se mi jezdilo fakt dobre a po sedacce jsem nejezdil.
Vymenu za sedacky z i30 vidim trochu jako problem - hlavne kvuli airbagum a pak pravdepodobne proporcim sedacek (jedny mohou byt sirsi, druhe uzsi, pak vzniknou diry). Kolejnice by mohly byt stejne, jako u koncernu. Kazdopadne zadni sedacky pasovat nebudou ani omylem.
Pokud byste chteli zmerit sedacky v i30, neni problem, metr mam.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Flufi
*
Příspěvky: 30
Registrován: 05 dub 2011, 22:40

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od Flufi »

Hardcam píše:Pokud vam auto nechteji pujcit, tak proc ho kupujete? Je to pro vas investice az 700 tisic Kc.
Uz z fotek je videt, ze to bocni vedeni neni takove, jako u brichoplazu i30. Jsem strizlik 185cm/71kg, ale v ix35 se mi jezdilo fakt dobre a po sedacce jsem nejezdil.
Vymenu za sedacky z i30 vidim trochu jako problem - hlavne kvuli airbagum a pak pravdepodobne proporcim sedacek (jedny mohou byt sirsi, druhe uzsi, pak vzniknou diry). Kolejnice by mohly byt stejne, jako u koncernu. Kazdopadne zadni sedacky pasovat nebudou ani omylem.
Pokud byste chteli zmerit sedacky v i30, neni problem, metr mam.
Přesně, přece nebudu kupovat auto za třičtvrtě milionu jen podle toho, jak vypadá na fotkách nebo že jsem se s ním projel po dvoře... Já měl půjčené na celý víkend Kia Sportage 1.6GDI, Kia Sportage 2.0CRDi, Mitsubishi ASX 1.6 Mivec a Hyundai ix35 1.7CRDi. Vše bez problémů. Nevim, asi záleží na prodejci...Ale nepůjčí jeden prodejce, zkusím druhého...
Uživatelský avatar
kolecko
**
Příspěvky: 177
Registrován: 16 led 2014, 22:57
Bydliště: Hodonín

Příspěvek od kolecko »

Jediné co mi na sedečce řidiče vadí je to neustálé pumpováni páčkou při změně výšky. Manželka je menší postavy a tak se s sedačkou dost často hýbe. S držením těla v zatáčkách problém nemám.

Odesláno z mého GT-I9300 pomocí Tapatalk
Hyundai ix35 1,6 GDI Style r.v.2014
Renault Megane Scenic 1,6 16V r.v.1999
Renault 19 1,7i r.v.1989
Škoda 120L
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8982
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od idam.i »

Hardcam,neveril by ako sú rozdielné podmienky na Slovensku a u vás.A nie je len problém :hyu: .Uvažoval som pred i40 o Renault Laguna 2,0 benzín.Bol som aj u importéra,aj tak som nezohnal jediné auto s týmto motorom na vyskúšanie.Náhradné auto v :hyu: na Slovensku ,len za poplatok a nie malý. ](*,)
http://moje.auto.cz/?sekce=foto&im_id=i ... da527ee113
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
ixík35
*
Příspěvky: 42
Registrován: 13 led 2015, 10:34

Re: IX 35 a vyhovující sedadla

Příspěvek od ixík35 »

Hledal jsem nejaké info na foru kolem sedaček, ale nenašel jsem to téma které sem chtěl. Nicméně dovolím si odpovědět na téma sedačky v IX 35. Jezdíme do Bulharska dvakrát za rok jedna cesta tam je cca 2000km a kromě technických zastávek (platba za dálnici, wc, tankování, nákup občertvení).
To celé odřídím z 99 procent v kuse sám. Jel jsme tuhle trasu i jinými vozidly Seat Altea, Seat Toledo (nemyslím tím toho prcka dnes), kia ceed, seat Cordoba. Mohu tedy zodpovědně říci, že IX 35 má nejlepší sedačky co se týče pohodlí na dlouhé cesty z aut kterými sem uvedenou trasu absolvoval.
Boční vedení (hodně velké boční límce seat altea) je spíše na závadu při klidných delších cestách, protože postavu drží boky a nikoliv vlastní opřená záda o opěradlo. Je to jako byste si chtěli udělat pohodlí v trychtýři.

Nicméně můj dotaz k sedačkám byl jiný. Psalo se tu někde o zmolečcích ze sedačky. Na sedadle jsem našel plno těhto jakoby gumových žmolků, to znamená, že by asi měly padat z opěradla. Mám rok výroby 2013 desátý měsíc, po faceliftu. Týkalo se to i těch pofaceliftových aut to drolení polokožených sedaček a nebo mám zkontrolovat svoji bundu, ve které sem teď párkrát jel co trochu udeřila zima?. Auto mám už rok (koupili jsme ho jako předváděčku) a nikdy jsem si tohoto nevšiml až teď. Předem díky za info.
IX 35 crdi 1.7
Seat Altea XL 1.9 PDI
Seat Toledo 1.9 Tdi
Seat Cordoba 1.2
Seat Leon 1.4
Seat Cordoba 1.0
Škoda Felicia 1.3
VW Polo 1.6
Fiat Polski 1.3
Škoda 100
V práci střídavě autobus Karosa a sklápěcí souprava Liaz.
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: IX 35 a nevyhovující sedadla

Příspěvek od FISHkaa »

drolily se sedáky ze spodu a drolil se molitan. Na záruku se to opravovalo... mám polokožené sedačky a žmolky sem nepozoroval. Mrknul bych se na bundu 8)
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Interiér“