Navigace v ix35

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Navigace v ix35

Příspěvek od juramac »

Vsude se pise o "uplne nove navigaci" v ix35 ,ale nikde neni jeji popis a podrobnejsi info,aby o ni clovek eventualne uvazoval. Nevite nekdo, co je to za navigaci, jake ma mapy a pokryti , zda ma cestinu apod.? Nepouzivam navigaci sice prilis casto a vyhovuje mi na obcasne potreby Navigon v iPhonu, ale podrobnejsi informace o "uplne nove" navigaci v ix35 by urcite potesili mnoho potencionalnich zakazniku.
Reklama
 

Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od havros »

Navigace zatím česky bohužel není...
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od milan74kb »

ja som sa s nou v showroome hral zhruba 30min a na IGO nema (tu mam) a preto som ju nedoobjednaval. Plus problematicka aktualizacia
a podla neovereneho infa len raz za pol rok az rok (pri servisnej prehliadke).
Z viacerych mensich mesteciek a dedin mi zhruba v 50% pripadov nedokazala urcit presne trasu, resp. mi davala nie vyhodne trasy.
Naschval som skusal mensie mestecka a dediny ...
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
Ondrej
**
Příspěvky: 131
Registrován: 15 bře 2010, 13:13
Bydliště: Slovensko

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Ondrej »

Uz som to tu raz daval, ale ked je uz priamo tema navigacia, tak to opakujem:
Zatial som nasiel iba toto: http://telematicsnews.info/2010/01/11/e ... -mapcare/
Zvysok az ked ju budem mat, lebo som ju objednal.
Atos-Prime 2005-2010
ix35 2.0i Style 4WD Benzín 3.5.2010-24.10.2013
ix35 2.0i Style 4WD LPG-Elpigaz2 24.10.2013- ...
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od bamba »

Mě se líbí tahle - QL-HYD747. Nemáte s ní někdo nějakou zkušenost?
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od juramac »

To je China, je toho plny internet.Maji jedno "radio" pro vsechny auta, lisici se jen vrchnim deklem. Osobni zkusenost - NEBRAT !!! Neni to navigace ani autoradio, ale pochybny pocitac v krabici. Doslova "navrch huj a uvnitr fuj". Poridil jsem si tuto navigaci do Nissanu , desive nevyladene, radio neodrusene, piskajici, navigace byla zmatena, casto byl nutny reset,protoze se cele zarizeni zakouslo, kousali se i normalni CD, o DVD ani nemluve....dale nema zpravidla RDS apod. a kdyz uz ho ma, tak hrozne . Opakuji, me zkusenosti jsou s temito chinany velmi spatne a kdyz prictu jeste nasledne problemy s vracenim penez, ktere trvali 3 mesice, tak ja osobne rikam - NEBRAT !!! Je to sice na prvni pohled libive, spousta funkci apod. ale ........ :)
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od bamba »

Ajaj. Díky za varování, tož se tomu raději obloukem vyhnu. Líbilo se mi, kolik to má funkcí i jak vypadá, škoda že originál Hyundai navigace neumí DVD a ta Clarion NX509E co nabízí jako alternativu je zas dost nepěkná.
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od juramac »

Presne tak, "funkce" a hezky kabatek, ale jinak k nicemu......Poloz si ZAKLADNI otazky - a potrebujes ty funkce ? Musis mit skutecne v aute DVD ? Jak casto ho pouzijes ? ....... A jak casto pouzivas navigaci ?....... A kdyz uz,musis k tomu mit drahou pevnou navigaci bez cestiny a obcasnymi updaty, kdyz casto lepsi sluzbu udela navigace prenosna, at uz extra a nebo v telefonu ? Kdyz si sam sobe odpovis na tyto zakladni otazky skutecne pravdive, mozna prijdes na to, ze je to drahy nesmysl a ze to chces vlastne jen pro jakysi pocit, ze "to je super"........ :) nazor........
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od milan74kb »

moja rec IGO v Omnii a nemam problem nikde, ani mimo auta
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od bamba »

No něco na tom je, ale co jsem měl služební oktávku, tak tam byla škodovácká navigace a byla super. tak jsem si na to tak nějak zvykl a rád bych jí měl zas. Bohužel nikde se pořádně nepíše, co ta Hyundaiácká navigace umí (krom navigace a rádia).
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od juramac »

Rozumim Ti, je to hezke, ale drtiva vetsina lidi navigaci ve skutecnosti pouziva minimalne, parkrat do roka, a uz jen z tohoto hlediska je myslim externi navigace lepsi reseni. Vsechny umi cesky, maji bezproblemove updaty, dnes stoji par kacek a radia s navigacemi se radi "ztraceji"..... Navic, to zakladni radio v ix35 nevypada vubec spatne a umi krome jineho i Bluetooth 2,1 = A2DP , coz je bezdratovy prenos muziky, takze pokud mas napriklad telefon, ktery toto BT podporuje, a je jich dnes vetsina, tak si muzes napriklad pres toto radio pohodlne prehravat na pozadi i muziku nahranou v telefonu a nepotrebujes k tomu zadny kabel, jen nabijeci ze zapalovace. Ja mam napriklad v iPhonu navigaci Navigon, ktera na me mluvi cesky, ma 99 % pokryti celeho ceska a okolnich zemi , cesko az na cisla popisna i v malych vesnicich a na pozadi, kdyz uz tu navigaci potrebuji a zapnu, mi muze bezet muzika z telefonu a nebo radio, podle toho, na co mam naladu. Z toho, abych mel v palubce velky zarici monitor s navigaci jsem uz nastesti vyrostl a DVD si nepoustim pomalu ani doma, natoz nekde na parkovisti...... A kdyz jedeme nekam dal s detmi, dam jim dozadu prenosny prehravac DVD na operku hlavy a at si tam koukaji, na co chteji..... Investovat desitky tisic do takoveho udelatka, ktere navic laka zlodeje, jako svetlo mouchy, to opravdu nemusim. Ty penize radeji utratim za hezkou dovolenou na horach.. :)
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od bamba »

No, jak to říct - máš recht :).
Asi si dám říct a nechám se navigovat telefonem nebo manželkou s mapou, ať ta cesta má šťávu.
Nicméně, jaks psal úplně na začátku, tak, i když už jen ze zvědavosti, by mě taky zajímalo, co je ta "úplně nová navigace" zač a co vlastně umí...
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od Hardcam »

Taky se priklani k nazoru NEBRAT, sice absence RDS a najekych dulezitych funkci me pomerne prekvapuje (cekal jsem, ze Cina je vzdycky nejlepe vybavena), ale spatne zpracovani je na beznem poradku.
Clarion mozna nevypada dobre (mne osobne se velmi libi), ale kvalitnejsi produkt v teto kategorii se jen tezko hleda, Clarion patri mezi TOP audio.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
bamba
*
Příspěvky: 90
Registrován: 29 dub 2010, 10:04

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od bamba »

Tak jsem si nechal poradit a na navigaci se vyprdnu. Ale co když mi časem rupne v bedně a začnu ji chtít? Je moc komplikované ji tam doinstalovat tak, aby fungovala, jak má (tj. včetně BT, parkovací kamery, ovládáníí na volantu a možná ještě něco (zatím nevím, co ta navigace umí))? Uvažuju o výbavě Premium, která má parkovací kameru v základu s tím, že ukazuje do zrcátka, tak doufám, že by se ta kamera dala použít bez nějakých brutálních přestaveb tak, aby ukazovala v navigaci (bude pak ukazovat i v zrcátku?). Je vůbec ta kamerka kompatibilní s oběma navigacemi (tj. orig. Hyundai a Clarion)?
Nissan Almera Spring 1.4 GX, 1999
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Navigace v ix35

Příspěvek od juramac »

Nejvetsim problemem tech chinskych zazraku je v tom, ze to neni klasicke vyladene radio, jako zmineny Clarion, ale obycejny a hodne orezany pocitac v 2din krabici s lacinym dotykovym displayem. Vse tam bezi softwarove, jako soft radio na starych PC,na prastarych procesorech a noname dvd/cd mechanikach a jako stara PC se to chova a stejne se to i seka. Delaji to po bytech pajkami a az na male rozdily v deklech prizpusobenych jednotlivym znackam aut jsou vsechna stejna. K tomu pak udelaji krasne stranky a spousty obrazku, "super cenu" a huraaaa. Ale s radiem to nema spolecneho krome nazvu nic.
Takze souhlasim, kdyz uz nekdo "musi" mit display na palubovce, tak Clarion a nebo napriklad Pioneer , tam je skutecna zaruka kvality..... A velka sance prinejmensim rozbiteho okna.... :)
Ale jinak, me osobne se to originalni radio bez navigace s tim modrym podsvicenim libi moc.A kdyz k nemu nad nej na horni rovnou plosinku prisaju drzak s iPhonem, nema to chybu....z repro radia hraje na pozadi navigace Pink Floyd nebo Led Zeppelin a pohoda. :)

edit: pokud ti "rupne v bedne" , tak ten Clarion neni urcite problem prohodit za original. Je to tva volba a tve (vyhozene) penize :D
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“