Zadne hmlovky ix35 rv2010 2.0CVVT

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
smajly
*
Příspěvky: 10
Registrován: 27 bře 2015, 20:50

Zadne hmlovky ix35 rv2010 2.0CVVT

Příspěvek od smajly »

Zdravim,

dnes som chcel ist na STK ale pri vcerajsej kontrole svetiel som zistil, ze mi nesvietia zadne hmlovky. STK mam platnu do konca tyzdna tak by som to potreboval dovtedy vyriesit..

Predne hmlovky svietia normalne, ked zapnem zadne tak pocut tuknutie relatka, na palubovke sa rozsvieti symbol zadnych hmloviek, ale ziarovky sa vzadu nerozsvietia. Opticky nevyzeraju byt vypalene, ale vymontovat sa mi ich nepodarilo.

Poisku som kontroloval, ta je v poriadku a je na nej aj napatie 12V (bez ohladu ci na packe zapnem hmlovky alebo ci su vypnute). Podla mojich domienok by za poistkou malo byt rele ktore spina hmlovky.

Pokusal som sa vymontovat ziarovku aby som zkontroloval napatie na objimke, ale nevedel som ziarovku celu vytiahnut lebo tam nieco zavadzalo. Pekne sa dala patica pootocit, trosku povytiahnut smerom dozadu, ale nie natolko aby som ju vedel vytiahnut celu.

Chcem sa spytat - kde najdem rele ktore spina zadne hmlovky, alebo resp. ako vybrat ziarovku zadnych hmloviek? Povodne som si myslel, ze ich jednoducho vypacim z naraznika, ale volal som do autorizovaneho servisu a povedalil mi, ze hmlovka je istena srobikom. K tomu srobiku sa tiez neviem dostat lebo je zo zadnej strany....

Prosim o radu ako teda tie ziarovky vyberiem, alebo kde najdem relatko ktore spina zadne hmlovky?

Napada vas este nieco na co sa zamerat, pripadne mate schemu obvodu osvetlenia?

Dakujem za kazdu odpoved.
ix35 2.0i 120 kW DOHC D-CVVT 4x4 MT 2010
Reklama
 

Karolko
Příspěvky: 1
Registrován: 08 lis 2022, 09:06

Re: Zadne hmlovky ix35 crdi 2011

Příspěvek od Karolko »

Dobrý deň prajem. Mám ten istý problém ale mne nesvieti ani kontrolka a ani zadné hmlovky. Moste mi niekto poradiť čo to môže byť?
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Zadne hmlovky ix35 rv2010 2.0CVVT

Příspěvek od EFISO »

Ku žiarovke sa dostaneš z vnútornej strany zadného naraznika .Pretočíš objímku a vytiahneš vonku ,je problém že dosť krátke káble takže veľmi vonku ich nedostaneš .Odporúčam to urobiť na lehatku a nadvihnuť zdvihákom ak nie je možnosť isť na kanál alebo zdvihák . Nie je to náročne vymontovať a namontovať žiarovku ale ak máš šikovné prsty tak to dáš :wink: Zadnu hmlovku zapínaš a vypínaš iba impulzom na páčke . Typujem zaoxidované kontakty na objímke .Ak pozrieš na umiestnenie za kolesom tak pochopíš asi prečo nefunguje .
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Odpovědět

Zpět na „ix35 Elektronika“