Sportage vs ix35

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Gandalf
*****
Příspěvky: 2059
Registrován: 07 říj 2008, 19:22
Bydliště: Brno-venkov

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od Gandalf »

To je věc, která mi vadila už u Ceedu, barva podsvícení budíků. Modrá, decentní bílá nebo aspoň lehce zelenkavá mi vyhovuje mnohem líp a co vím, tak nejsem zdaleka sám... :) Dnes by už neměl být technicky ani nákladově velký problém dát tam přepínač LED-podsvícení na několik barev. A Kia si barvu myslím nevybrala zrovna příliš šťastně.
Ale když se člověk podívá na čem všem se dnes v autě šetří, tak i tohle by asi problém byl... :-k
Accent 1.4i Active - Continental Silver (10/2008-4/2015) prodáno
Reklama
 

Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od havros »

Podvozek je shodný s ix35, nevím co si kdo vymýšlí.
KIA tvrdí, že mají úplně nový typ podvozku, ale pravda je taková, že je nový jen pro Kiu. U Hyundaie je tynto typ podvozku (i když mírně pozměněn) používán již od SantaFe MR2006 8)
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

To se mi nezdá. Že má Sportage a ix35 shodnou platformu, to je jasné, ale jsem přesvědčen, že podvozek SantaFe a ix35 nemá stejný základ. Mají odlišný rozvor (2.700 vs. 2640 mm) a i uspořádání nápravnic a pomocných rámů je podle mě jiné. Ale nemám si to teď jak ověřit.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od saldy »

No já žiju v přesvědčení, že podvozková platforma je stejná s i30, odhlučnění na tom bude jistě lépe. Přední náprava je tedy již nezávisle zavěšená a vzadu víceprvek, má trochu větší rozchod ale pozor menší rozvor a to proti kraťasovi.
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od Hardcam »

To mi tvrdil prodejce v Butovicich taky, ale neni to tak.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od juramac »

Osobne nevidim az tak do detajlu, ale ciste subjektivne - jel jsem si zkusit Sportage do Kia salonu a podvozek se mi zdal kdyz ne stejny, tak i malicko tvrdsi, nez v ix35 . Na kostkach drncali oba vozy stejne.... :D Ale je faktem, ze sedacky ma Sportage urcite pohodlnejsi, na urovni QQ, sedacky v ix35 se proste nepovedli.......
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od havros »

Sedáky jsou totožné, opěradla jsem zatím nezkoumal 8)
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od Mexican »

ja by som dal bod Kii za dizajn, ix35 je hrozne preplacana
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od nizzmo »

Mexican píše:ja by som dal bod Kii za dizajn, ix35 je hrozne preplacana
Pred tromi dnami vo vecernych hodinach som isiel svojou ix35 popri tunajsom predajcovi Kii. Na parkovisku vedla sowroomu mu stal novy Sportage. Tak som k nemu pristavil svoje ix35 aby som porovnal design. Neviem ci je to tym, ze moje auto je biele a ta Kia bola strieborna, ale musim vam povedat (napisat :D ), ze ix35 je podstatne krajsie auto. Svojimi tvarmi je ovela zaujimavejsie. Kia tym, ze ma vsetko oble a nikde ostru liniu, tak opticky posobi ovela mensia. :hyu: ix35 naopak svalnatejsie. Aj zdok na tej Kii je taky divny, taky "VW Golf-ovsky". A to som povodne chcel Kiu Sportage, pacila sa mi na internete viac ako ix35. Ibaze nemali v tom case este ani ziadne prospekty a tak ma poslali do Hyundaia (predajca Kii :mrgreen: ) aby som si obzrel ix35, ze novy Sportage bude mat rovnaku techniku. To bola chyba. Preto sa dnes vozim na ix35. 8)
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7901
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od Mexican »

nizzmo píše:
Mexican píše:ja by som dal bod Kii za dizajn, ix35 je hrozne preplacana
Pred tromi dnami vo vecernych hodinach som isiel svojou ix35 popri tunajsom predajcovi Kii. Na parkovisku vedla sowroomu mu stal novy Sportage. Tak som k nemu pristavil svoje ix35 aby som porovnal design. Neviem ci je to tym, ze moje auto je biele a ta Kia bola strieborna, ale musim vam povedat (napisat :D ), ze ix35 je podstatne krajsie auto. Svojimi tvarmi je ovela zaujimavejsie. Kia tym, ze ma vsetko oble a nikde ostru liniu, tak opticky posobi ovela mensia. :hyu: ix35 naopak svalnatejsie. Aj zdok na tej Kii je taky divny, taky "VW Golf-ovsky". A to som povodne chcel Kiu Sportage, pacila sa mi na internete viac ako ix35. Ibaze nemali v tom case este ani ziadne prospekty a tak ma poslali do Hyundaia (predajca Kii :mrgreen: ) aby som si obzrel ix35, ze novy Sportage bude mat rovnaku techniku. To bola chyba. Preto sa dnes vozim na ix35. 8)
ja ako majitel Accenta tiez napisem ze Accent je krajsi ako Miura (napriklad)...ix35 ma moc liniek a kriviek vpredu, zadna cast je oproti tomu dost nudna. Pisem mne. V ani jednom som sa neviezol a vozit sa nikdy nebudem (ten typ aut ma nelaka). Zaujal ma Mistu ASX, tam clovek dostane sice slabsi motor ale uz v druhej vybave za dobre peniaze je tempomat a podobne finesy
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
nizzmo
*
Příspěvky: 74
Registrován: 14 čer 2010, 10:28
Bydliště: Zvolen
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od nizzmo »

No jo, ale ja som sa k nemu pristavil preto, lebo som ho povodne chcel. Okrem toho budem na firmu potrebovat este jedno SUV a preto som si ich chcel opticky porovnat. Proste kym som si nepristavil moje ix35 ku novenu Sportage, uvazoval som, ze dalsie SUV bude novy Sportage. Teraz viem, ze urcite nie.
Hyundai Santa Fe 4WD CRDi Premium .... Phantom Black
Hyundai ix35 2.0i Style 4x4 .... biely - predaný
Renault Megane 1,6 2013 .... Ženiné auto :)
Suzuki Jimny 1,3 VVT 1999 .... totalka v 2009
Nissan 200sx s14a (Silvia) .... (280HP) predane
Uživatelský avatar
hawk
**
Příspěvky: 372
Registrován: 02 srp 2008, 09:07
Bydliště: olomoucko

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od hawk »

vzhled je vždy subjektivní....každýmu se líbí něco jinýho a je to tak dobře :wink: Mně osobně se líbí zvenku více KIA, ale ve všem ostatním ix35 (např. kia má pro mě naprosto nepřijatelný interiér)
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od Amalfi »

No u mne Sportage dobry az po motor, ta absence silnejsiho 2.0 CRDi je u mne zasadni. Takze uz mam jen muznost Kuga - v akci ceny blizke ix35 a pak ix35. To az nadejde cas koupe tak si je obe projedu a rozhodnu.... uvazoval jsem pripadne o faceliftovanem SantaFe o te silnejsi 2.2CRDi ale stacilo mi projit si vlakna zde na foru a opravdu nemam potrebu ukazovat se co 10 tkm v servise na vymenu stabilizatoru a podobne, zajimalo by mne jestli v SantaFe krom na plasty sahali i na konstrukci podvozku a zlepsili to. Ale to ukaze cas. Jeste jsem s :hyu: nehodil flintu do zita.
U mne vede design ix35 - ten je podle mne velice dobry ... ale vite jak to je s Alfou Romeo, taky je krasna ...
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
saldy
***
Příspěvky: 545
Registrován: 11 kvě 2009, 15:00
Bydliště: UL
Kontaktovat uživatele:

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od saldy »

@Amalfi
dvoulitr se 100kW a 320Nm považuju v tomto případě za zcela racionální a dostatečně výkonnej motor ale to neznamená, že s tebou nesouhlasim, já bych těch 20t za nejsilnější přihodil :)
Tucson Euro 2016, 1.7 CRDi, 85kW, Sněhulák
i30, 1.6 CRDi, 94kW, Sněhulák
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Sportage vs ix35

Příspěvek od Hardcam »

Jednoznacne prihodil!!!!
100kW u dvoulitru je uz dnes podprumer i na auta nizsi stredni stridy (sam vim, cim jezdim). Navic Amalafi je fajnsmekr, ktery mel jak v Getzovi a ted i v i10 a i20 vzdy nejsilnejsi motory, takze plne chapu, ze mu 100kW u takovy obludky neni po chuti.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“