tahací oka.

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ixík35
*
Příspěvky: 42
Registrován: 13 led 2015, 10:34

tahací oka.

Příspěvek od ixík35 »

Nevíte někdo čistě náhodou jak se otevřou ty kruhové otvory v nárazníkách, kdybych potřeboval dát lano a tahat auto? Je tam šipka směrem dolů, ale nějak se mi to nepovedlo nijak otevřít. Je to nějaký fígl, nebo jen použítí hodně hrubé síly či oboje? Nebo je lepší použít nějaký nastroj? Poradíte prosím? Děkuji předem.
IX 35 crdi 1.7
Seat Altea XL 1.9 PDI
Seat Toledo 1.9 Tdi
Seat Cordoba 1.2
Seat Leon 1.4
Seat Cordoba 1.0
Škoda Felicia 1.3
VW Polo 1.6
Fiat Polski 1.3
Škoda 100
V práci střídavě autobus Karosa a sklápěcí souprava Liaz.
Reklama
 

mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: tahací oka.

Příspěvek od mmv »

blbě, chce to zatlačit ve směru šipky, hodně zatlačit, taky jsem si to musel nechat ukázat v servisu, od té doby to už v nárazníku přesně nesedí :-(
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: tahací oka.

Příspěvek od soban »

U i20 stačí zatlačit na kraji a protější kraj se odchlípne a jde to oddělat normálně rukou.

Samozřejmě trochu síly to chce.

Možná u tebe jak je to nové a nevychozené to bude chtít větší sílu či malým šroubováčkem vypáčit.
ixík35
*
Příspěvky: 42
Registrován: 13 led 2015, 10:34

Re: tahací oka.

Příspěvek od ixík35 »

Zatlačit předpokládám horizontálně? Nebo ve směru šipky dolů. Co je tam vlastně za mechanismus? Pant, nebo jen nějaké plastové západky? (Zácvaky) Nebo je to jen nějaká zátka, která vypadne. Nebo nemáte někdo fotku jak to vypadá vyndané, z té strany která není vidět?

Já to totiž tlačím dle vaší rady vší silou a už se trošku promáčkne i nárazník (pochopitelně se vrátí) a stále nic - bez reakce. Zatím jsem nepoužil šroubovák, abych to neodřel. Předpokládám tím, že s autem jezdí i ženy a nemají ani polovinu síly co muži, tak asi nemají šanci tohle zrealizovat.
IX 35 crdi 1.7
Seat Altea XL 1.9 PDI
Seat Toledo 1.9 Tdi
Seat Cordoba 1.2
Seat Leon 1.4
Seat Cordoba 1.0
Škoda Felicia 1.3
VW Polo 1.6
Fiat Polski 1.3
Škoda 100
V práci střídavě autobus Karosa a sklápěcí souprava Liaz.
soban
***
Příspěvky: 990
Registrován: 01 dub 2013, 19:42

Re: tahací oka.

Příspěvek od soban »

Já normálně zatlačím a naproti se to odchlýpne a vrazím tam prst a odpáčím to celé, pokud se to odchlípne málo tak tam vraž normálně šroubovák (tenký).

Prostě je to nové výlisek nemusí být přesný tak to jde stuha, kdoví zda tam nebyl špatně vložen, nějaká packa nesedla jak má.

Prostě bych to neřešil pokud to teď nejde a až to budeš potřebovat tak normálně použij šroubovák.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“