Pravé zrcátko a pravý přední sloupek.

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ixík35
*
Příspěvky: 42
Registrován: 13 led 2015, 10:34

Pravé zrcátko a pravý přední sloupek.

Příspěvek od ixík35 »

Již se mi to stalo třikrát na různých křižovatkách. Do zorného pole řídiče výhledem směrem do prava tenhle "monument" (pravé zrcátko a pravý přední sloupek) hodně překáží. V minulém autě (Seat Altea) byly v tom prostoru trojúhelníčky skla, ale tady v IX 35 nic takového není.
Když se mi to stalo poprvé svedl jsem to na nezkušenost s autem, když podruhé přikláněl jsem se k mé nepozornosti. Potřetí v krátké době (při předešlých dvou zkušenostech se na to zaměřuji) si už nemyslím, že je to úplně náhoda. Navíc teď to bylo tak velké auto jako je Kia Sportage.
Nepříjemné je i to i to, pokud pomalu jedete v křižovatce (nebo před ní) oba, auto z prava neustále kopíruje sloupek se zrcátkem. Doporučuji během nanévru projetí křižovatkou změnit pohledovou polohu na jinou.
Vím, že každý je řidič sám za sebe (a nejde v tomto asi poradit), tak spíše upozorňuji na tuhle nebezpečnou zvláštnost IX 35 se kterou jsem se zatím v jiném vozidle nesetkal v takové míře.
IX 35 crdi 1.7
Seat Altea XL 1.9 PDI
Seat Toledo 1.9 Tdi
Seat Cordoba 1.2
Seat Leon 1.4
Seat Cordoba 1.0
Škoda Felicia 1.3
VW Polo 1.6
Fiat Polski 1.3
Škoda 100
V práci střídavě autobus Karosa a sklápěcí souprava Liaz.
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pravé zrcátko a pravý přední sloupek.

Příspěvek od FISHkaa »

je to o zvyku, bohužel je to důsledek nutnosti zvýšení odolnosti karosérie při crash testech...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Ostatní“