test ix35

Moderátor: Moderátoři

zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

test ix35

Příspěvek od zdenek76 »

V novém Automoto speciálu-Autoojetiny je test ix35, jelikož osobně považuji tento časopis za nejlepší (tj. objektivní a dělají ho lidi, kteří do aut opravdu vidí), stojí za to si to přečíst. Myslím, že ix35 z toho vyšel přesně tak, jak měl, včetně neduhů na něž si uživatelé stěžují. Jen narychlo, co mně padlo do oka:
+ : výborný ten slabší diesel, připlácet si za silnější nemá moc smysl
+ : bohatá výbava
+ : jízdní vlastnosti (kromě tedy špatného komfortu z důvodu slabého podvozku)
- : mizerný podvozek
- : laciné materiály v interiéru se špatným dílenským zpracováním (u v podstatě nových vozů stále něco vrže)

Takový celkový výsledek tedy je: velmi dobré dokonce výborné rodinné auto, které však značně ztrácí vinou nevhodného podvozku.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Reklama
 

Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: test ix35

Příspěvek od Amalfi »

Priplacet si za silnejsi diesel ma smysl - jak uz jsem nekde psal ma ten silnejsi jine zprevodovani a proto usetri dost paliva. No ja mam sice i20 necely rok ale o ix35 silne uvazuji, respektive o nove Kie Sportage a tak jsem se o to zajimal. A je rozdil jestli tocim s 2.0 CRDi pri 130 km/h 2100 nebo 2800 otacek na sestku (silnejsi/slabsi verze). Ja nejsem zadna musi vaha tak proto aby me auto jakztakz vezlo musim holt priplacet za silnejsi motory :) A ten priplatek mi neprijde nijak zasadni.
Jinak docela mne mrzi to co pises o tom podvozku. To by byl pro mne docela zasadni problem a duvod proc do toho auta nejit :(. Nechci jit do Forda, nebo proste jinych aut, nez Kia/Hyu ale to uvidim az si to vyzkousim, jestli to proste prekousnu nebo ne.
Nemas ten casopis nekde v PDF, nebo neda se nekde jeste koupit?
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: test ix35

Příspěvek od Hardcam »

V nejake lepsi vetsi trafice by ten casopis mohl byt k dstani. Co se podvozku tyce, bude na tom podobne jako i30. Vsichni na nej nadavaji, me az na hluk od podvozku v zime - posypove kaminky, nijak nevadi. Ano, je hodne tvrdy, ale co bych cekal od 16tek 205/55, natoz pak u ix35 s 18kami. To je vzdycky neco za neco.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
havros
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 10:30
Bydliště: Plzeň

Re: test ix35

Příspěvek od havros »

i30 s 18" ALU + sportovní podvozek není tak hrozný jak se může zdát, doporučuji zkusit 8)
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: test ix35

Příspěvek od Amalfi »

Harde mne prisel ten podvozek co se tyce vlastnosti u i30 taky OK. To u i20 mi vepredu pri prejezdu vetsich nerovnosti neco chrasti.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: test ix35

Příspěvek od zdenek76 »

Jj, s tím špatným zpřevodováním šestikvaltu to píšou také, důvodem proč podle nich jít do slabšího dieselu je větší kultivovanost motoru především díky náhradě piezovstřikovačů běžnými solenoidy, nižší pracovním tlakem a naopak vyšším kompresním poměrem.

A k tomu podvozku cituji: "Bohužel, korejští inženýři se přes veškerou snahu ještě nenaučili spojovat komfort s kontrolou... uložení podvozku je přeměkčené takže ix35 přichází na nerovnostech o svůj klid ... poskakování, rány ze zavěšení kol a nedotlumené pérování by mohly při předváděcích jízdách odradit nejednoho zájemce. Také životnost podvozkových dílů bude nižší než je dnes běžné.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: test ix35

Příspěvek od laufas »

Hardcam píše:Co se podvozku tyce, bude na tom podobne jako i30. Vsichni na nej nadavaji, me az na hluk od podvozku v zime - posypove kaminky, nijak nevadi. Ano, je hodne tvrdy, ale co bych cekal od 16tek 205/55, natoz pak u i30 s 18kami. To je vzdycky neco za neco.
i na balonech 195/65 15'' je tvrdej,takze nesvadej to na kola ;-)
i30 1.4 + kn, 12/2007
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: test ix35

Příspěvek od juramac »

Budu-li uprimny, tak ve srovnani s nissanem qashqai, ktery mam , jako druhe auto ( je na prodej) jsou prave vyrazne tvrdsi podvozek a pak spatne vedeni zad v sedadlech jedine dve veci, ktere mi vadi, a ne malo. Vybava skvela, materialy - plasty, mi nevadi, snad jen spotreba je vyssi, ale to je u benzinovych automatu a zejmena novych, navic ve spojeni s klimatitaci, normalni. Ale to drncani a nepohodlna sedadla mi docela zkazili jinak velmi dobry dojem....
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: test ix35

Příspěvek od Hardcam »

laufas: na 195/65 R15 jsem jel a na dnesni moderni auta to byl normalni prumer v komfortu.
I doba francouzksych mekky aut je tatam. Zkousel jsem novou 308 a je zadna vyrazna zmena k lepsimu.

Omlouvam se, v puvodnim prispvku jsem mel na mysli 18ky na ix35, nikoliv na i30...opraveno.

Amalfi: jakozto majitel i20 mas k posouzeni komfortu v ix35 bliz nez potencionalni zajemce o koupi, ktery v novych :hyu: nemel tu cest jet.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: test ix35

Příspěvek od Hardcam »

Dalsi test je v poslednim Svete motoru a Autotipu.
Objevil jsem to nahodou, normalne casopisi nekupuju, ale co delat na plazi, ze jo...:)

jinak asi nemusim zduraznovat, ze vyhral Yeti. Yeti je proste nadpozemsky auto :lol:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: test ix35

Příspěvek od zdenek76 »

Svět motorů neberu jako časopis, to je PR plátek Škodovky. Autoojetiny mi jako jediný přijdou objektivní, možná i proto se o tom časáku málo ví a jdou proti němu i výrobci, např. naposled Škodovka, která po sérii nelichotivých testů na vozy Škoda zrušila redaktorům časopisu přístup k press ale vůbec všem informacím, komici no.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Amalfi
***
Příspěvky: 832
Registrován: 17 bře 2009, 08:25
Bydliště: Ostrava

Re: test ix35

Příspěvek od Amalfi »

Harde, tak Autoojetiny jsem v trafice nesehnal, ale koupil jsem stejny Svet motoru jako ty, protoze jsem tam videl test ix35. Tak cteni nebylo spatne (cetl jsem to na plazi v Nyse, co taky delat na plazi zejo :lol: ) ale prislo mi to jako by ten platek vlastnila Skodovka. No k i20 - mam ji skoro rok, i10 uz mame rok a jestli by mela byt ix35 na tom podobne, tak nevim jestli bych za tu co chci byl ochoten dat 720 tacu, urcite se poohlednu i jinde a vyberu auto chladnym kalkulem. Treba zase vyhraje :hyu: nebo ta KIA Sportage. Stejne jako to bylo u i20 a i10, ktere proste nemely v te dobe ve svych segmentech konkurenci.
Kia Sportage 2016 aktualne
Uz uplne bez Hyundai, ale bylo to fajn.
i10 1.2 - byvavalo
i20 1.6 - byvavalo
Getz 1.6 - byvavalo
Viktor1983
*
Příspěvky: 25
Registrován: 17 kvě 2009, 15:46

Re: test ix35

Příspěvek od Viktor1983 »

Ja som mal moznost vyskusat nove ASX.......IX35 som uz testoval lebo sme boli s manzelkou rozhodnuty ho kupit...Po cca 1 min jazdy sme obaja zabudli ze IX35 vôbec existuje...Jedine co nam vadilo je mensi kufor, ale povedali sme si - srat na to.

http://www.mitsubishimotors.sk/modely/a ... nnik.xhtml
02/2008 1,5CRDI Elegance/Ebony black , BFGoodrich 185/65/R14
a uz je tam viac ako 93000km a ešte stále frčí.....
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Re: test ix35

Příspěvek od zdenek76 »

ten rozdíl ve velikosti kufru mi nepřijde nijak zásadní, ASX je hodně zajímavý, i když osobně bych šel do většího Outlanderu
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
juramac
**
Příspěvky: 146
Registrován: 13 bře 2010, 17:37

Re: test ix35

Příspěvek od juramac »

ASX neni urcite spatne, ale me osobne by vadilo, ze nema ani za priplatek automatickou prevodovku a kdyz jsem si do nej sednul, tak napriklad mnou kritizovane sedacky nebyli o moc lepsi, nez ix35 . Jak je to s tvrdosti podvozku nevim, nejel jsem v tom. IX35 me zatim vyhovuje, az na ty sedacky a tvrdy podvozek, to jsou jedine veci, ktere mi kazi celkovy dojem. Ale to se jiz opakuji.....Nelituji, ze jsem ix35 koupil,ale me prvotni nadseni docela rychle vyprchalo. Snad si zvyknu .Nic neni dokonale :) Jen si obcas rikam, ze jsem se mozna trochu unahlil, v Nissanu QQ se stale citim lepe...
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“