První rozporuplné dojmy.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
enjoy
****
Příspěvky: 1272
Registrován: 19 srp 2011, 20:23
Bydliště: Praha 3

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od enjoy »

Moje benzínový Mondeo má taky pomalejší padání otáček a uměl bych si předstsvit, že by to tak nebylo.Ale problém s řazením tedy nemám.
Hyundai Matrix 1.5 CRDi VGT 81kw
Reklama
 

Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od Skyline »

caruser píše:Skyline

Neviem, či je to len môj prípad, ale ja v tom v určitých prípadoch vidím nevýhodu. Napr. pri rannom cúvaní z parkoviska, keď motor nie je zohriaty. Pustím plynový, vyradím spiatočku a motor ešte zopár sekúnd zbytočne točí nejakých 2000 ot., zdá sa mi to zbytočné
Taky jsem psal ze v tom nevidim vyhodu.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od Skyline »

zulyk píše:rano ti predsa bezi este sytic, tam musis vo vseobecnosti narabat s plynom jemnejsie...

skyline:
ja zase za celu dobu co som jazdil s fabiou som nenasiel jednu vyhodu rychleho padania otacok :wink:
Ja krome fabie I 150tis. km a II 80tis. km jezdil s Unem 180tis. km, Almerou okolo 150tis. km, Octavii II 200 tis. km a vsude otacky padaly rychle a normalne a spojku jsem nikde nemenil *Almera uz ma pres 200 a Octavia 250 a porad je tam puvodni :-k tak nevim kde je chyba, Superbem, Civic, Corolla, Ibiza I 190 tis. km takze ten rozhled mam trochu lepsi, system :hyu: mi nevyhovoval v vsech tech ostatnich autech jsem se nemusel ucit radit ani si pri tom davat pozor.

a dnesni auta sytic nemaji, nemaji ani karburatory, ma to jen podobnou funkci
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
laufas
******
Příspěvky: 2748
Registrován: 19 led 2008, 14:25
Bydliště: OL

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od laufas »

petr.s píše:Největší problém mi dělá řazení, při přeřazování na vyšší rychlosti mi zůstává motor v otáčkách a vytočený, už opravdu nevím jakým způsobem řadit, ale hlavně u toho půjčeného jsem tenhle problém neměl, pořád doufám, že je to tím, že se s více kilometry motor usadí. .
Nevim presne, jak moc to nepada u tebe, ale az takhle si to predstavuju jako problem. -> http://www.youtube.com/watch?v=HsTQkumS ... e=youtu.be
Kdyz jsme meli my novou i30, tak kazdy kdo ji ridil poprve, mel vytky k nepadajicim otackam, ale je to o zvyku, ted uz bez problemu. Padaji lip nez u toho swiste sport na videu a stejne to tipuju u tebe. Takze muj zaver zni: Zvykej si, casem ti to vubec neprijde. :)
i30 1.4 + kn, 12/2007
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od Skyline »

Casem si zvyknes na vse a bude ti to pripadat normalni a co vic vsechno okolo bude nenormalni.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od petr.s »

laufas píše:
petr.s píše:Největší problém mi dělá řazení, při přeřazování na vyšší rychlosti mi zůstává motor v otáčkách a vytočený, už opravdu nevím jakým způsobem řadit, ale hlavně u toho půjčeného jsem tenhle problém neměl, pořád doufám, že je to tím, že se s více kilometry motor usadí. .
Nevim presne, jak moc to nepada u tebe, ale az takhle si to predstavuju jako problem. -> http://www.youtube.com/watch?v=HsTQkumS ... e=youtu.be
Kdyz jsme meli my novou i30, tak kazdy kdo ji ridil poprve, mel vytky k nepadajicim otackam, ale je to o zvyku, ted uz bez problemu. Padaji lip nez u toho swiste sport na videu a stejne to tipuju u tebe. Takze muj zaver zni: Zvykej si, casem ti to vubec neprijde. :)
Tak to na videu je fakt extrém, jak to tu tak pročítám,tak jste mě celkem uklidnili a navíc si myslím, že můj problém bude opravdu v tom si na to auto zvyknout a naučit se s tím plynem pracovat, ale jak někdo psal, stejný problém mám když přesednu do benzínového auta. Myslím, že hlavní problém těhle všech aut je elektronicky ovládaný pedál plynu, je možné, že některé jsou třeba z výroby blbě nastavený nebo tak něco, že mají opožděnou reakci.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od petr.s »

A jsou tady první zkušenosti z Hjondé.... Už asi týden pozoruji pod svojí sedačkou nějaké kousky čehosi, něco jako drobky z rohlíku, které se po bližším ohledání ukázaly býti molitanem ze sedačky, no a dnes mi ta sedačka začala tak neskutečným způsobem vrzat, že musím dát rádio dost nahlas, aby to přehlušilo a navíc na vyvýšeném boku je vidět jakoby úbytek výplně a volná koženka. Tak jsem nelenil a jel k prodejci, sedačku prohlédl, řekl že objedná nový sedáka a budou se v tom šťourat. Na novou sedačku prý nárok nemám.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
ParnosCZ
*
Příspěvky: 85
Registrován: 06 led 2013, 17:02
Bydliště: Gablonz a/N

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od ParnosCZ »

tak to nejsi sam to se deje snad u vsech 35tek
Škoda 100 L
Dacia
Lada Niva
Felicia Combi 2X
Opel Astra G
Opel Vectra GTS C
Kia Sorento 2003(bohužel to nejhorší, co jsem měl)
začátek léta 2013 ix35 2.0 benzin 4x4 Trikolor
mezi tím mnoho zkušeností s BMW a Oplem
Jinak různé CItroeny atd..........
Uživatelský avatar
mkarais
**
Příspěvky: 181
Registrován: 07 říj 2012, 17:23

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od mkarais »

petr.s píše:A jsou tady první zkušenosti z Hjondé.... Už asi týden pozoruji pod svojí sedačkou nějaké kousky čehosi, něco jako drobky z rohlíku, které se po bližším ohledání ukázaly býti molitanem ze sedačky, no a dnes mi ta sedačka začala tak neskutečným způsobem vrzat, že musím dát rádio dost nahlas, aby to přehlušilo a navíc na vyvýšeném boku je vidět jakoby úbytek výplně a volná koženka. Tak jsem nelenil a jel k prodejci, sedačku prohlédl, řekl že objedná nový sedáka a budou se v tom šťourat. Na novou sedačku prý nárok nemám.
niekto v inom vlakne riesil to iste ide o konstrukcnu chybu kde ostra kovova hrana obrusuje ten molitan.. neviem kde to presne bolo ale viem, ze to bolo dost offtopic tema :)

update: tu je to vlakno https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... an#p394321
BMW 325 Coupe
Honda Accord 2.0
VW Golf

"why is your fear my problem?"
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od petr.s »

Díky za info, pánové. Ještě jsem zapoměl, že mi začaly popískávat brzdy, ale to zatím neřeším, na to že mám najeto 1070 km celkem dobrý začátek... :-k
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
mkarais
**
Příspěvky: 181
Registrován: 07 říj 2012, 17:23

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od mkarais »

este ma napadlo to vrzganie sedacky... dole na lavej strane po obvode sedacky je cierny plast ktory zasahuje uz do tej kozenky. ked sa trie ten plast a kozenka tak to vrzga. staci silikonovy olej...

ked to zacalo vrzgat som nechapal co sa deje. Povodne som myslel, ze je to spojkovy pedal lebo to vrzglo vzdy ked som ho zatlacil :) ale to som len pohol sedackou.
BMW 325 Coupe
Honda Accord 2.0
VW Golf

"why is your fear my problem?"
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od petr.s »

Ten plast mě taky napadnul, ale zkoušeli jsme to s technikem různě ten plast při pohybu odtlačovat a přitlačovat, ale vypadá to, že ten zvuk jde zevnitř sedáku, říkal že tam může být něco prasklého, rozdělají sedačku a uvidí se. Záleží, kdy přijde nový sedák.
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
Uživatelský avatar
mkarais
**
Příspěvky: 181
Registrován: 07 říj 2012, 17:23

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od mkarais »

este ma napadlo,ze istu dobu vrzgalo aj operadlo ked bolo v urcitej polohe potocil som koleckom aspon o jeden zub a bolo ok.

ked sa vratim k tomu vrzganiu sedaka tak to bola ta hrana resp ten roh toho plastu o kozenku.
BMW 325 Coupe
Honda Accord 2.0
VW Golf

"why is your fear my problem?"
Uživatelský avatar
Bazi
**
Příspěvky: 121
Registrován: 31 led 2013, 15:33
Bydliště: Hlubočky

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od Bazi »

S tím vypadáváním výplně sedačky mám stejnou zkušenost.Molitan,který vypadne si dávám do skleničky a na garančce to budu řešit.Sedadlo zatím nrvrže.
Hyundai ix35 1,6GDI Trikolor Plus-Satin Amber
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: První rozporuplné dojmy.

Příspěvek od FISHkaa »

já zatím nemolitanuju :shock:
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“