ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Moderátor: Moderátoři

Cox
*
Příspěvky: 28
Registrován: 15 lis 2011, 14:03

ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od Cox »

Takže milé osazenstvo,

ix 35 po 2 letech a najetých 44T km šlo úspěšně z domu. Bo větší krám a arogancy :hyu: jsem nezažil.

Koupili jsme: ix 35 2.0 cvvt automat, výbava trikolor+střešní okno+bezklíčovka+tažné

Takže jak šel čas:

Auto jsme koupily 10/2011 v Pyramidě průhonice. Prodej proběhl ok což byl asi poslední světlí okamžik tohoto auta. Za 650 T. po dohodnuté slevě 80T. a dostal jsem gumové koberečky a vanu do kufru zdarma.

už 11/2011 jsem řešil 9 "závad" a to krom dětských nemocí jako byla padající sedačka (ta krásná páčka), vrzání loketní opěrky, vrzání roletky od kufru po věci trošku vážnější, což bylo nesedící 5. dveře+jejich chrastění, a "náledové chování tempomatu" což se projevovalo samovolným vypínáním (někde v příspěvkách to tu je). Téměř vše odstranily až na ten tempomat a objevilo se nové vrzání z 5. dveří tedy v průběhu času. servis Pyramida Průhonice

06/2012 začal jsem řešit nové vrzání v 5. dveří, stálou nefunkčnost tempomat a novinka v podobě převodovky, která na 6. st nejela auto bez výkonu a samozřejmě hromada nemocí vrzání skřípaní atd.
odstranění závad. to nevé vrzání způsobilo křidlo protože tam nebyla matička na dotažení, která způsobovala rachtání odstraněné 11/2011 ale nikdo se neobtěžoval tu matičku vrátit na místo. tempomat a převodovka se údajně neprojevila. Pyramida Průhonice.

10/2012 první servisní prohlídka upozrnuji na stále stejnej problem s tempomatem a převodovkou. údajně se nic neprojevuje. Pyramida Průhonice. Po vyostřeném střetu s vedoucím servisu změna servisu.

12/2012 odešlo brzdové čidlo. Známá porucha slabších motorizací. u 2L novinka prý. Vše vyřešeno. Auto Kout

4-5/2013 ustavičný problém s automatem a tempomatem. Auto odvezeno do Auto Kout. Vyměněn olej v převodovce byl ja mlíko problém na čas vyřešen. Pokus s tempomatem o "přitažení" pinů

8/2013 auto pomecháno 14 dnů v AutoKout se závadami tempomat, převodovka, oloupaný volant a drolící se sadačky řidič spolujezdes sedák + řidič opěrák, servis vyměnil sedačky nebyl problém,
1) Problém převodovka: problém se projevil postoupeno :hyu: ČR. Odpověd z :hyu: že 6st. bez výkonu neí problém protože nake bla bla bla a pokud se mi to nelíbí nechť se obrátím na soudního znalce a soud. Neb :hyu: ČR a její technik to nepovažuje za vadu. Připomínám že servis vadu potvrdil a výměnu dílu odsouhlasujje :hyu: ČR.
2)problém tempomat: v návaznosti na loupající volat nejspíše vadná serie návrh řešení výměna volantu. nebyl skladem.

9/2013 jsem přemýšlel že auto dáme do LPG neb spotřeba minimální 10,5-11,5L na 100 mi přišla už trošku moc. LPG už :hyu: nedělá pokud si uděláš přijdeš o záruku. Toto byla poslední pomyslná kapka a tu opravdu sračku jsem prodal a velice rád prodal.

A proto můžu říct že :hyu: je sračka kiterá mě stála nervy pen¨íze a čas

Proto závěrem. Doporučení 2.0+automat nikdy nebrat opravdu nikdy.
A na zamyšlení je otázka zda :hyu: vůbec kupovat.
Já už nikdy
IX 35 2.Oi AWD Styl+Velux sračka už je pryč

Honda Civic 1.6 VTEC 5D 2002 out
Nissan Juke 1,6 CVT 2011 out
Honda Civic 1.6 VTEC 3D 2002 out
BMW M5 1991 out
Ford Mustang 3.8 1995 out
and more...
Reklama
 

Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od FISHkaa »

Pro srovnání moje:
3 roky 80tis:
- sjížděcí sedačka u řidiče (výměna na záruku - tohle dělali snad všechny vozy z 2010)
- vrzající palubka u řidiče vlevo - odstraněno
- utažení roletek střešního skla - opraveno v rámci roční kontroly
- prasklé přední sklo zevnitř u konektoru vyhřívání (výměna na záruku, konstrukční chyba 2010)
- prasklá "kůže" na sedačce řidiče (výměna na záruku na počkání)
- vrzající stahovačka u spolujezdce - bude odstraněno až se dostanu do servisu (nějaká prasklá prachovka či co)
- unavené zadní pružiny (záruční výměna za tužší - na vině je instalace LPG nádrže)
- dvakrát urvaný TPMS senzor v kole v pneuservisu (co si dokurvili, to si zaplatili) :mrgreen:

Při každém servisu bez problémů zdarma zapůjčen náhradní vůz.

Automobil je provozován převážně po Praze (tankodrom) cca 70%, zbytek dálnice a sem tam silničky mimo město.

Když to shrnu, tak sem velmi spokojeným majitelem ix35 2.0i + rok na LPG (09/2010), který vnímá jako nejvíc kritický problém ty pružiny. Nicméně servisní zásah, návrh řešení a samotné řešení bylo uskutečněno z vysokou precizností a slušností autorizovaného servisu.

Moje ix35 se nijak nevymyká běžnému servisu oproti ostatním autům co jsem měl, prostě jezdí a slouží...
Pokud to takto půjde dál, tak nemám problém koupit nástupce u :hyu: :wink:

PS: samozřejmě uvidíme jak to bude dál a jaký bude summary při prodeji (+/- 200kkm)

edit: olej občas nechám vyměnit i mezi plánovaným/doporučeným intervalem
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od idam.i »

Niekto má proste smolu,niekto šťastie.Presne ako u každej značke. :-k
Našťastie už máme možnosť výberu ,tak každý ide tam kde sa mu páči. :D/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Mustang
*
Příspěvky: 57
Registrován: 10 pro 2012, 20:02

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od Mustang »

u mna to bude v novembri rok co mam IX35 a jedine s cim mam problem je ten molitan zo sedacky ale to budem riesit az v novembri na prehliadke. Inak som spokojny. Obcas sa stane ze clovek natrafi na chybny kus
Hyundai IX35 1.6GDI Black (Style)
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od milan74kb »

@idam.i:

jj, ale ako sa to vezme :D
napr. ja mam smolu, ze hned prvy hyundai je debilny kus a :hyu: ma smolu, ze nasledujucich X aut co budem mat v rodine aj firme uz urcite nebudu :hyu:. A to aj (vlastne hlavne) koli pristupu :hyu: ku zarucnym opravam.

Tzn. zarobili na mne mozno za cely cas co bude auto vo firme a v odpise mozno 5.000 Eur. Avsak zaroven sa pripravili mozno o minimalne dalsich 60.000 Eur zisku v nasl. obdobi nejakych 5-8 rokov. Lebo tych 5-8 aut by som bol urcite otocil. V oktobri som mal v plane kupovat nove Santa FE v plnke. Mam zase riskovat, ze ak s nim bude problem, tak stravim X casu v servise a mozno mi vyrobna vada nebude uznana ako zarucna oprava ?
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
vlado1979
****
Příspěvky: 1114
Registrován: 19 črc 2008, 10:19
Bydliště: Malinovo
Kontaktovat uživatele:

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od vlado1979 »

Milan, vyjeb sa na hnojdaj a kúp poriadne auto. Mercedes GLK miesto predraženého santa fe. Dostaneš zadarmo (v cene) servis na 6 rokov, havarijné aj zákonné poistenie na 3 roky. Tieto benefity Ti nedá nikto, ani "najlepšia značka na svete a jediná voľba" ...
Mazda CX-5, 2.0 Skyactiv-G AWD AT, 118 kW (2015-
Suzuki Swift, 1.2 VVT, 69 kW (2016-
BMW 530i E61, 3.0 R6 AT, 200 kW (2011 -2015)
Hyundai i30, 1.4, 80 kW (2008-2011)
Peugeot 307 break, 2.0 HDi, 79 kW (2006-2008)
Mazda 121, 1.4, 44 kW (2004-2006)
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od idam.i »

milan74kb,je to presne ako hovorím.Nie si spokojný tak ideš o dom ďalej.Toto je tiež môj 1. :hyu: a zatial drží.No čo sa mi ešte viac páči,že pokial som potreboval niečo riešiť,tak mi v AUTOPOLIS na Račianskej vyšli na 100% v ústreti.To je presne to v čom väčšina servisou (nie len :hyu: ) na Slovensku brutálne zaostáva. :evil: Známy sa tak drží TOYOTY v NR aj keď momentálne nemajú zrovna v ponuke auto čo by mu vyhovovalo.Proste so servisom je na 100% spokojný. :D/ Jednoducho služby a Slovensko ,to ešte moc nefunguje. ](*,)
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
Skyline
****
Příspěvky: 1138
Registrován: 11 pro 2010, 16:48

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od Skyline »

vlado1979 píše:Milan, vyjeb sa na hnojdaj a kúp poriadne auto. Mercedes GLK miesto predraženého santa fe. Dostaneš zadarmo (v cene) servis na 6 rokov, havarijné aj zákonné poistenie na 3 roky. Tieto benefity Ti nedá nikto, ani "najlepšia značka na svete a jediná voľba" ...
GLK se mi hodne libilo, ale v okamziku co jsem mel moznost se v trochu svezt, jsem byl zklamanej, vnitrek maly vcetne kufru, kvalita materialu mi prisla hrozna, na omak i na pohled nic moc. Nevim co to bylo za vybavu, jen ze 2,2 diesel v automatu, jelo to pekne, ale kdyz se dostaly otacky nad 2000 tak to bylo nemercedovsky hlucne. Nevim jak je to kvalitni, spolehlive a jak je to dobre v terenu, ale prvni dojem byl dost mizerny.
Škoda O III 1,6tdi 7°DSG
Hyundai i30 1,4 cvvt 2010 (prodáno)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od Hardcam »

Vubec nic nechapes, prioritni je prestiz, az na druhym miste vsechno ostatni. Tak, jak to Vlado ma rad.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od idam.i »

Hardcam píše:Vubec nic nechapes, prioritni je prestiz, az na druhym miste vsechno ostatni. Tak, jak to Vlado ma rad.
=D> :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
milan74kb
**
Příspěvky: 387
Registrován: 03 bře 2010, 16:06

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od milan74kb »

No ja som na tom zase opacne :-).
Mne skor zalezi na "pouzitelnosti a vybave", ale hlavne na REALNEJ KVALITE. Je mi jedno ktora znacka.
Chapem, ze blby kus moze byt, ale robit taketo prieky a prietahy pri realnej vyrobnej vade, je na uvazenie ...

@idam.i:
Vyskusal som ten servis, co si mi poradil. Super pristup a super spravanie. ALE! a teraz to pride ...
Keby zalezalo na nich (chybu odhalili hned), poriesili by mi to uplne v pohode a aj okamzite.
Avsak, jedna sa o vacsiu opravu (mozno bude auto v servise aj 5 - 10 dni). Ak to vobec pani z :hyu: schvalia.
Taky drbnuty pristup ako v :hyu: som este k reklamacii nezazil nikde. A to som presiel viacero znaciek.

- najskor sa poradit ci to vobec riesit, nakolko je to velka akcia a auto predsa "ide"
- potom rozobrat, nafotit suciastku a ak niekto tam hore v :hyu: uzna, tak vymenit, ak nie tak mi tu staru daju spat a znovu zlozia :-(
- ak aj uzna, kedze nedrzia ziadne diely na sklade a maju zakazane objednavat dopredu aj ked vedia o co ide, tak
sa to objedna az po "povoleni" z :hyu:

suma sumarum, oprava co by sa dala zrealizovat realne 1 clovekom za max 2 dni, bude trvat mozno 3 tyzdne ak vobec. A to este musim cakat mozno aj tyzden na vyrozumenie "tam z hora". A co nahradne auto ? :hyu: nedava, iba ak by ma to moje nechalo niekde na ceste ... Ale ja nemozem ostat imobilny a bez auta. Aspon, ze su tam solidni ludia a spravia mi mozno cenu za pozicanie auta, ale aj tak to bude niekde medzi 120 az 300 Eur. Takze ak budem mat stastie tak ma reklamacia (chyba firmy Hyundai) bude stat do 300 Eur (neratam cas, naftu ...). A ak nie tak ...
2013 Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Premium Navi (6MT)
(paket design + paket pre zle cesty + sun / winter packet + safety packet)
spotreba - dlhodoby priemer 7.2 L / 100 km (3/3 RT na tempomate)
najazdene - 55.000 km
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od idam.i »

Tak to je husté. #-o Zatial som nemal takýto problém.Dúfam,že sa nič nezmenilo.Blíži sa mi termín 2.garančky ,tak snáď to bude ok.
Čo máš za problém,že to musí riešiť :hyu: snáď až v Kórei ? :shock:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
kombajnista
*
Příspěvky: 60
Registrován: 23 úno 2013, 16:29

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od kombajnista »

Pravda je taková, že jebky se dnes prodávají i u mnohem prémiovějších značek, než je hnůjdai viz. http://www.autorevue.cz/bmw-m6-zniceno- ... utosalonem . Se servisem pán nebyl taky evidentně spokojený..Takových videí je na tytrubko více. Je tedy otázka s čím to člověk v dnešní posrané spotřební době vyhraje..
Jinak můj názor je ten, že dokud si lidi nechají srát na hlavu jako např. kolega zakladatel vlákna, budou se servisy, případně importér chovat stále v tomto duchu. Pokud je tady závada potvrzená servisem (samozřejmě i písemnou formou) a nějaká "vyšší moc" to zamítne, nelenil bych a dal je k soudu. 3*reklamace a vrátit plnou kupní cenu. Jde to, jen je potřeba mít kuráž. To co si tady dovolují k lidem je neskutečné a je potřeba se tomu bránit všemi prostředky.
Nejkvalitnější SUV na zeměkouli
Cox
*
Příspěvky: 28
Registrován: 15 lis 2011, 14:03

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od Cox »

to kombajn:
nemám pocit že bych nechal srát na hlavu. Servis ti nic nepotvrdí ono to totiz funguje trosku jinak panáčku.
Konkrétně: Ta převodovka, když pominu přístup z Průhonic kterej stojí za hovno. U kouta nebyl problém s přístupem servisu ale postupi jako takového. Přijedeš s problémem servis problém prověří a postoupí na :hyu: ČR co s tím a ten rozhoduje vyměnit nevyměnit. A v mém případě servis potvrdil problém ale samozřejmě že né písemně pač to ti nikdo neudělá proti ruce co ho živí. :hyu: CR prostednictvím svého technika nezávazně na servise prohlásil že problém se neprojevil. Takže máš dvě možnosti vlastně 3. A to 1) necháš to bejt a jezdíš s krámem 2) bedeš se soudit 3) prodáš to

ale bod 2) není tak jednoduchej. Podáš žalobu musíš mít posudek znalce a to vše platíš v prvním kole za své co posedek znalce byl vyčíslen na 42 000+ platíš právníka to máš 1500/hodina + musíš zaplatit soudní poplatek vy výši myslím 2% částky co ze 630 je 12 500. Take na startu jsi pomalu na 100. A vymahatelnost prava jako takova je tady dost špatná jestli sis nevšiml. Soud se ti můe táhnout dva roky i více a nemáš že se něčeho domůžeš. Tak to sečteš paníze+čas+nervy a vyjde ti že to prodáš a koupíš něco jiného od jiné značky a tu problémovou budeš ignorovat.

Takže kecy o nechání si srát na hlevu si laskavě odpusť když nevíš co musí udělat a co to obnáší.

Jestli si myslíš že pijedeš řekneš sem tu potřetí tady sou klíče a číslo účtu kam mi pošlete peníze tak takhle to NEFUNGUJE !!!!!!!!

A to o tom všemi prostedky. Když to máš platit ze svého tak tě tento heroismus dost rychle přejde
IX 35 2.Oi AWD Styl+Velux sračka už je pryč

Honda Civic 1.6 VTEC 5D 2002 out
Nissan Juke 1,6 CVT 2011 out
Honda Civic 1.6 VTEC 3D 2002 out
BMW M5 1991 out
Ford Mustang 3.8 1995 out
and more...
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8980
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: ix 35 - 2 roky 44tis. km - zhodnocení stavu

Příspěvek od idam.i »

Cox,takže si to vzdal a jazdíš s problémovou prevodovkou ?
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „ix35 Pokec“