Zásuvka v kufru

Návody - demontáže, opravy

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
ixík35
*
Příspěvky: 42
Registrován: 13 led 2015, 10:34

Zásuvka v kufru

Příspěvek od ixík35 »

Řeším takový problém a netuším jestli je chyba celkově v autě, nebo někde jen u mně. Každou dovolenou si vozím chlaďák v kufru zastrčený do zásuvky. Dělal sem to tak v jiném autě seat Altea se stejným chlaďákem. Teď v IX 35 se mi ale chlaďák vypíná kvůli vůli v zásuvce. Přejedu třeba díru, retarder, či jen tak za jízdy bez ničeho a chladák se vypne a až na parkovišti zjistím že nejde, tak pohnu zástrčkou (kamkoliv) a chlaďák zase běží a takto se to pořád opakuje. Měl jsem rozebranou zástrčku, kabely ok a ještě sem trochu rozšířil tu stranovou pružinu k těsnějšímu zastrčení. Problém ale pořád trvá a když bych ho měl pojmenovat, zdá se mi že zásuvka je příliš velká (co do šíře) a mělká (co do hloubky). Zkusil sem i zástrčku s chlaďákem v jiném autě a funguje bez problémů.
Neměl někdo podobný problém a jelikož je zde spoustu kutilů, jak jste ho případně řešili? Děkuji předem za případné rady.
Pokud to někdo řešil jako závadu dílu zásuvky, napište mi jak to dopadlo připadně v servisu.

Auto mám ještě v záruce, tak zatím nemohu propojit chlaďák bez zásuvky tzv. na krátko třeba šroubovacími svorkami.
IX 35 crdi 1.7
Seat Altea XL 1.9 PDI
Seat Toledo 1.9 Tdi
Seat Cordoba 1.2
Seat Leon 1.4
Seat Cordoba 1.0
Škoda Felicia 1.3
VW Polo 1.6
Fiat Polski 1.3
Škoda 100
V práci střídavě autobus Karosa a sklápěcí souprava Liaz.
Reklama
 

Uživatelský avatar
emikro
*
Příspěvky: 16
Registrován: 27 úno 2012, 18:05
Bydliště: Levice

Re: Zásuvka v kufru

Příspěvek od emikro »

Zkus použít nějaký rozbočovač autozásuvky. Ne netu i v obchodech je jich široký výběr....
Fiat 600D, M-2140, VAZ 21073i
Hyundai Accent 1,4i Elegance 2008-2012
Hyundai ix35 1,6 GDi 4x2 Style 2012-
rentiér
*
Příspěvky: 16
Registrován: 28 pro 2015, 16:45

Re: Zásuvka v kufru

Příspěvek od rentiér »

Já bych zkusil vložit do zásuvky tenkostěnnou měděnou trubku podélně rozříznutou jako redukci, pokud je zásuvka příliš široká. Samozřelmě ji na spodním konci nezapomenout izolovat! To podélné rozříznutí je nutné proto, aby se sama přizpůsobila průměru zástrčky tvého chlaďáku.
Odpovědět

Zpět na „ix35 Jak na to“