Veloster

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Re: Veloster

Příspěvek od Borek »

Rob-jo,tak to máš pravdu. :shock:
Posledních pár roků,jde kvalita všech značek,včetně těch nejdražších,do kytek. :roll: Dříve se všechny značky snažily předhánět v dosažené kvalitě.Dnes se předhánějí v tom,kdo dovede auto vyrobit co nejlaciněji a co nejdráž prodat. #-o Stačí jim,když to vydrží pohromadě alespoň po čas záruky. :-k
Tenhle trend je vidět na všech současných věcech.Pračky,ledničky,TV,PC...co dříve vydržely bez oprav 20 roků,dnes je člověk rád,když vydrží 2-3 roky :roll: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Reklama
 

Uživatelský avatar
retsolev
*
Příspěvky: 17
Registrován: 21 čer 2012, 17:01

Re: Veloster

Příspěvek od retsolev »

Borek píše:Chlapi,kdo máte Velostera se střešním oknem-máte se stavit v :hyu: pro deštníky a čepice. :D
http://www.auto.cz/hyundai-svolava-velo ... knem-73153
V Evropě zatím ale nemáme v tomto ohledu žádné zprávy.
V současné době Hyundai nabízí češtinu do navigací, včetně Velosteru, samozřejmě zdarma.
Unfforgiving
*
Příspěvky: 10
Registrován: 19 pro 2011, 22:33

Re: Veloster

Příspěvek od Unfforgiving »

aky mate nazor na chip tuning u Velostra? premyslam o tejto moznosti http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/ta ... gdi-140hp/
Veloster 1.6Gdi Vitamin C
Uživatelský avatar
padam
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 črc 2012, 23:34

Re: Veloster

Příspěvek od padam »

Unfforgiving píše:aky mate nazor na chip tuning u Velostra? premyslam o tejto moznosti http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/ta ... gdi-140hp/
Podle me je vysledkem neznatelne nebo zanedbatelne navyseni vykonu. Maximalne udelaji v mape ploche "diry" aby se zdalo ze to pak o neco vic jede. U atmosfery bez uprav sani a svodu je navyseni o 10% jen tak upravou SW nerealne. Jedine ceho muzou vyuzit je to, ze vetsina automobilek se snazi vykon motoru udavat jako minimalni vykon u nejnepovedenejsiho motoru, tj. 145 realnych koni nemusi byt tak daleko od reality vsech z nas.
Honda Civic Type-R (2008) + kompresor Rotrex (222kW/302hp)
Honda CR-Z Sport (2011)
Hyundai Veloster 1.6 GDI Style (2012)
Unfforgiving
*
Příspěvky: 10
Registrován: 19 pro 2011, 22:33

Re: Veloster

Příspěvek od Unfforgiving »

padam píše:
Unfforgiving píše:aky mate nazor na chip tuning u Velostra? premyslam o tejto moznosti http://www.autochip.eu/cz/chiptuning/ta ... gdi-140hp/
Podle me je vysledkem neznatelne nebo zanedbatelne navyseni vykonu. Maximalne udelaji v mape ploche "diry" aby se zdalo ze to pak o neco vic jede. U atmosfery bez uprav sani a svodu je navyseni o 10% jen tak upravou SW nerealne. Jedine ceho muzou vyuzit je to, ze vetsina automobilek se snazi vykon motoru udavat jako minimalni vykon u nejnepovedenejsiho motoru, tj. 145 realnych koni nemusi byt tak daleko od reality vsech z nas.
a co sa tika opotrebovania tam by nemal byt velky rozdiel ci? pokial jazdim setrnejsie.... a este ohladom navratenia softweru na povodny... je to tiez realne a "nezistitelne na prehliadke" ?
Veloster 1.6Gdi Vitamin C
Uživatelský avatar
padam
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 črc 2012, 23:34

Re: Veloster

Příspěvek od padam »

Tezko rict jak ten SW do jednotky nahravaji. Pokud si udelaji zalohu a umi ji nahrat zpet tak by to melo byt po zpetnem nahrani nerozpoznatelne.
Osobne bych resil chiptuning pouze u preplnovanych aut, pripadne upravenych atmosfer. V serii bude prinos naprosto zanedbatelny.
Honda Civic Type-R (2008) + kompresor Rotrex (222kW/302hp)
Honda CR-Z Sport (2011)
Hyundai Veloster 1.6 GDI Style (2012)
Uživatelský avatar
retsolev
*
Příspěvky: 17
Registrován: 21 čer 2012, 17:01

Re: Veloster

Příspěvek od retsolev »

Motory u Valosteru jsou oproti USA přiškrceny z důvodu splnění požadavku Eco 5. Zvýšení výkonu, jak uvádí chip tuning, je proto bez HW úprav možné. Stačí upravit SW. Zda bude motor plnit po úpravě požadavky Eco 5 je otázkou.
milo58
*
Příspěvky: 84
Registrován: 08 čer 2012, 14:35
Bydliště: Praha

Re: Veloster

Příspěvek od milo58 »

Toto mi dnes přišlo, tak to přeposílám.

HYUNDAI osobní automobil "Veloster"

Hlášení RAPEX 21/2013


Týká se určitých vozidel vyrobených od začátku výroby do 28.2.2012, s čísly VIN do KMHTC6ADXCU063169.

Typ výrobku Model Veloster (FS)

Riziko Zranění

Nebezpečí Kvůli vstupu vody do hmatadla zadní brzdy se nemusí ruční brzda kompletně uvolnit. Nedokonalé uvolnění by mohlo vést k nehodě.

Země záchytu Ohlašující: Řecko

Opatření přijatá v ohlašující zemi

Dobrovolná opatření: svolání zboží od spotřebitelů.

Datum publikace 14.06.2013
ix20 Style, 1.6 CVVT (92 kW) blue, TWR-Cool Red, tempomat,
parkovací asistent s obrazem ve zpětném zrcátku od 7/2012
Uživatelský avatar
padam
*
Příspěvky: 43
Registrován: 11 črc 2012, 23:34

Re: Veloster

Příspěvek od padam »

Potvrzuji. Prisel mi dopis od dealera, ze se mam dostavit na svolavaci akci.
Honda Civic Type-R (2008) + kompresor Rotrex (222kW/302hp)
Honda CR-Z Sport (2011)
Hyundai Veloster 1.6 GDI Style (2012)
Unfforgiving
*
Příspěvky: 10
Registrován: 19 pro 2011, 22:33

Re: Veloster

Příspěvek od Unfforgiving »

padam píše:Potvrzuji. Prisel mi dopis od dealera, ze se mam dostavit na svolavaci akci.
aj mne...
Veloster 1.6Gdi Vitamin C
mirekMS
*
Příspěvky: 40
Registrován: 14 čer 2009, 10:20
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Veloster

Příspěvek od mirekMS »

Zdravím. K tomu tvrdému podvozku. Napravit se to dá jednoduše, menší průměr disku a vyšší profil pneu. Pro normální ježdění se mi ta móda co nejnižších gum zdá docela ujetá a to nekoukám na kvalitu našich silnic. Ale zase to vypadá IN :-)
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Veloster

Příspěvek od Bolo »

Musím se přiznat, že potkávám hodně genesisu coupe, ale velostera jsem neviděl ani jednoho , přitom se mi to auto dost líbí. Zajímaly by mě prodeje velostera v ČR, ví to někdo?
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Veloster

Příspěvek od Otakar84 »

Koukni sem

http://www.autoperiskop.cz/?statistika= ... ic=2013_10

Zkusil jsem to spočítat a jestli jsem se někde nesekl tak od 07/2011 do 10/2013 asi 120 kusů. Za letošek 3.
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Veloster

Příspěvek od Bolo »

Díky, takže genesis se prodává mnohem vice než veloster, teda asi jsem to z těch čísel takhle pochopil.
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
Otakar84
**
Příspěvky: 371
Registrován: 14 zář 2013, 17:05
Bydliště: Praha 9 Černý Most

Re: Veloster

Příspěvek od Otakar84 »

No proklikal jsem se tím a pokud se těm číslům dá věřit, tak jsem napočítal coupéček 99. Letos se podle toho prodaly 2 kusy. A ty čísla co jsem psal výše patří Velosterům. Moje chyba, nezmínil jsem komu patří, sorry.
SONATA NF 2.4 Dynamic, prestige dark red, r. v. 2007 v provozu od r. 2009, u mě od r.2013
NEW ACCENT 1.4 Elegance, leaf green, r. v. 2006 - prodáno r.2013 - nezapomenu! (hold, první vlastní je první vlastní)
Odpovědět

Zpět na „VELOSTER“