Rozvody Accent

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
lukasenkomil
Příspěvky: 8
Registrován: 25 zář 2009, 10:09

Rozvody Accent

Příspěvek od lukasenkomil »

Nazdárek
Chci se zeptat jestli někdo nemá postup jak udělat rozvody na accentu 1.3 r.v. 2003
Budu rad za příspěvky. Dík
Reklama
 

Bizon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 lis 2012, 20:39
Bydliště: Brno

Re: Rozvody accent 1.3 r.v.2003

Příspěvek od Bizon »

Pokud menis aj pumpu, tak vypust vodu, sundej remen, kladky a pumpu. Pote nasad nove - remen, kladky pote remen. Dotahni a jezdi. Ale pokud o tom nemas sajnu, tak to prenech odbornikum, neni to jen tak, jako treba vymena lambdy nebo oleje...
Accent 1.5 12V 66kw, r. 2000
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Rozvody accent 1.3 r.v.2003

Příspěvek od antek »

Pumpa je u LC mimo rozv. řemen
Accent LC CF1 1.3 2006
Bizon
*
Příspěvky: 43
Registrován: 26 lis 2012, 20:39
Bydliště: Brno

Re: Rozvody accent 1.3 r.v.2003

Příspěvek od Bizon »

Omlouvam se, nevyjadril jsem se uplne.. S rozvodama delam automaticky i klinaky, tak jsem to bral v tom
Accent 1.5 12V 66kw, r. 2000
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Rozvody accent 1.3 r.v.2003

Příspěvek od MICHAL77 »

To mu určitě moc pomůže že má vypustit vodu :mrgreen: ...

Prohledej net a určitě návod najdeš.
.........
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 288
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Rozvody Accent

Příspěvek od Matrix44 »

Ahojte,
potrebujem poradiť. Dnes som bol meniť rozvody v autorizovanom servise Hyundai. Porpi rozvodoch som nechal vymeniť aj olej a palivový filter. Výsledok bol taký že pokiaľ som prišiel domov, tak v kabíne bolo cítiť benzín ktorý unikal z nového palivového filtra, a z výfuku sa po pridaní valí voda - benzín. Aby nebolo málo, tak poškarabali aj blatník. Išiel som naspäť a filter dotiahli, ten už teraz netečie, blatník mám ako pozornosť podniku a že tečenie z výfuku je vraj normálne. Argumentoval som že ráno to ešte nerobilo, tak na to už vysvetlenie nemali. Čo je horšie, mám taký pocit že ako keby pri vyšších otáčkach stratil ťah. Skúsil som po zahriatí motoru pokusne trochu pridať na voľnobeh a pri vyšších otáčkach ako keby začal bublať, chýba mu taký prirodzený zvuk ako mal ešte dnes ráno.
V servise mi povedali že mechanik musel posunúť rozvod o jeden (asi zub), lebo bol posunutý. Auto ma 98-tk a rozvody tam boli originál nerobené. Je možné že to mechanik posunutím do....? Ten istý mechanik mi aj tvrdil že je tam niekde na nejakom spoji výfuku diera. Auto bolo na obhliadke pred týždňom a diera tam ešte nebola, motor krásne priadol a z výfuku po pridaní nič netieklo :(

Čo mám robiť? Čo môže byť za problém?

Ďakujem Vám
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Rozvody Accent

Příspěvek od jaroslav5 »

Pri vymene rozvodov sa remen neposuva o žiadny zub.Na vačke je značka,ktora sa musi prekrivat na znaku na bloku a to same na ozubenom kolese na klukovom hriadeli. Pri nastavovaní tych kolies je treba vyšrobovat sviečky potom ti to ostane v presnej polohe. Je možne,že ti pri tej vymene poškodili pletenec na vyfuku lebo je nutne pridvyhovat motor.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
Matrix44
**
Příspěvky: 288
Registrován: 01 led 2009, 14:59
Bydliště: Košice

Re: Rozvody Accent

Příspěvek od Matrix44 »

aha, tak to je asi tá spomínaná zázračná diera na výfuku ktorá sa dnes objavila o ktorej mi mechanik hovoril.

Ale tvrdil mi že posúval rozvod o ten jeden zub z čoho mám neustále zlý pocit. No nič, zajtra tam idem nech to dajú "experti" do poriadku.

Majte sa :)
Hyundai Tucson 2.0 CRDi VGT 16V 4WD Premium (01/2009)
Hyundai i30 1.5 DPi Kombi Family + Smart Pack + NAV 10,25"(01/2024)
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Rozvody Accent

Příspěvek od MICHAL77 »

Rozhodně bych se tak moc neplašil.

Voda ve výfuku normálně kondenzuje, to je běžný jev. Při kratších jízdách ji je tam více při delších méně - je to logické. Pokud byl vlnovec původní tak se nelze divit že již odešel. Tím pádem auto má jiný zvuk a lépe táhne na spodku, vyšší otáčky už nebudou ono a klesne tlak ve výfuku a tím pádem se ta voda hůře dostane ven.

Každopádně je otázkou to přeskočení o zub, to jediné bych překontroloval, sice se to o zub nepotká, ale nebude to zase až tak ono. Klidně je možné že řemen opravdu přeskočil, mít u auta z roku 97 ještě původní je šlendrián a kus odvahy se štěstím.
.........
Alexnext65
Příspěvky: 2
Registrován: 31 črc 2017, 11:00

Re: Rozvody Accent

Příspěvek od Alexnext65 »

Ahoj a som tu novy člen. Mam knihu ako na hyundai accent 2006,len je v rustine a je to na 1.4 a 1.6 benzin. Chcel som tym povedat ze ci sa menia rozvody na 1.5 crdi diesel? Mechanik mi povedal ze vyrobca neudava po kolkych km sa menia. Podla mna sa urcite menia rozvody aj na 1.5. Mam uz najazdene 100 450km
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“