Výměna motoru

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
giocze
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2016, 15:49

Výměna motoru

Příspěvek od giocze »

Zdravím chlapci ..


Chci se zeptat jestli nemá někdo zkušenost vyměnit motor benzin 1.5 za naftu .. nechci ho prodávat protoze sem ted do laku a podvozku nasypal přes 70 tisíc .. takže už se z prvního auta stala srdcova záležitost .. a mám k dispozici tenhle motor tak mě zajímá na kolik by tahle úprava vyšla .. od výměny az po zapsání do TP a technickou.

všem předem děkuji za odpověď.
Reklama
 

tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Výměna motoru

Příspěvek od tempest »

Obávám se, že tohle Ti nikdo nepřihlásí. A za to předělání zaplatíš ranec, jestli vůbec půjde....
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna motoru

Příspěvek od MICHAL77 »

Oj, tak toto jsme zde dlouho neměli, to mě zajímá. O jakého accenta jde? Rok, model atd.?


Osobně si myslím že toto je blbost, protože benzínové verze mají naprosto jiné zpřevodování a tím pádem se musí vyměnit i převodovka. Potom svazek motorové elektriky a možná i víc, nebude pasovat nádrž - čerpadlo, pak jinej výfuk, možná i chladič. Prostě takovéto přestavby se dělaly tak před dvaceti lety a né dneska.
.........
tempest
**
Příspěvky: 453
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Výměna motoru

Příspěvek od tempest »

Spíše před 30-ti. Volha s motorem z Peguota. Ale tam nebyla elektrika.
giocze
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2016, 15:49

Re: Výměna motoru

Příspěvek od giocze »

Ironií a aroganci si schovejte pro někoho kdo je na to zvědavý .. Já se jen slušné zeptal tot vse.... a to ze se to dělalo před 20-30 lety .. to je mi osobne fuk na to sem se nikoho neptal:)


Hyundai Accent (2001) 1.5 benzin G4EB ..
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna motoru

Příspěvek od MICHAL77 »

Ve Tvém věku se těmto nápadům nedivím, časem pochopíš že investovat do auta které má reálnou cenu 80 tisíc za podvozek a lak dalších 70 je blbost. Další blbost je chtít přestavbu z benzínu na ropáka, protože legální cestou je to papírově neproveditelná věc a z hlediska ekonomického je to ještě horší.

Jen se raději zamysli co vše je nutné vyměnit a pak Ti to dojde samotnému že je to veliká blbost toto dělat.

Pochybuju že si to přestavíš sám :) .

Jinak 2001 s motorem 1,5 bude ještě model LC? Takže cena bude ještě menší než těch 80. Buď rád za dobrej benzín, osobně máme v X3 1,5 12V a spotřeba/výkon je super. Za těch cca 6 let co to auto máme jsem udělal rozvody, pak nějakej ten olej a filtry. Nyní druhé svíčky. Z dražších váha vzduchu a čidlo otáček na klice. Na údržbu nenáročnej a výkonově zcela postačí.
.........
giocze
Příspěvky: 4
Registrován: 09 led 2016, 15:49

Re: Výměna motoru

Příspěvek od giocze »

Tak tedy všem děkuji za odezvu ...

Od výměny motoru dávám ruce pryc ..

Takže návrh na přestavbu na E85 ???
Uživatelský avatar
Bolo
*****
Příspěvky: 1598
Registrován: 29 pro 2007, 12:39
Bydliště: Čínský Těšín

Re: Výměna motoru

Příspěvek od Bolo »

Buď prodat a koupit něco v naftě nebo montáž lpg. Vzhledem k tomu, že je to tvé první auto, tak za 2 roky ho stejně prodáš a koupíš něco lepšího . :mrgreen:
Bylo: Hyundai Coupé 1.6 1997
Hyundai Trajet 2.0 CRDI 2005
Hyundai Lantra 1.6 J2 kombi
Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Výměna motoru

Příspěvek od MICHAL77 »

Tak přestavba na E85 si myslím že není zase až tak drahá, ale popravdě tak velká úspora to nebude. Tímto směrem bych se nedával, ale projdi net je tam kupa firem co to dělá a i kupa přestavbovejch setů samodomo či jak to nazvat? Třeba zde http://www.e85ka.cz/ ....

Dávat do starého auta LPG se asi také moc nevyplatí, sekvenční vstřikování bude okolo 25 tisíc a ty starosti s tím .....

Mohu se optat na to kolik je roční nájezd kilometrů? Pak kolik má vůz najeto? No a pak proč auto přestavovat?

Fotka onoho vozu není, jen pro představu jak vypadá accent LC do kterého se nasypalo 70 tyček, páč už jen za to je celkem slušnej kousek v naftě v plný palbě či horší novější MC v benzínu.
.........
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“