Občas bliká kontrolka motoru

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Občas bliká kontrolka motoru

Příspěvek od tslany »

Stává se mi že občas, při delších cestách, začne blikat kontrolka motoru. Musím podřadit a dát tomu napít aby přestala blikat, pak je zas na nějakou chvilku klid. Diagnostika nehlásí ale vůbec nic :? Napadá mě že by někde ufukovalo u sání (což je možný, protože tam občas píská jak kdyby tam bylo turbo a pěkně vylágrovaný) a nebo vyhřívání lambda sondy. Stalo se už někomu?
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Reklama
 

brano_drotikar1
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 kvě 2010, 21:09

Re: Občas bliká kontrolka motoru

Příspěvek od brano_drotikar1 »

Nazdar
Mne to zpociatku poblikavalo a potom uz trvale svietilo. Myslim zltu kontrolku ako potrubie.Nakoniec to bol deravy pruzny clen vo vyfuku. Opravil mi to dedinsky opravar lebo v Hyundai to nesvedli.
Citroen c4 cactus 1.2, 110k, r.v.2018
Hyundai accent lc, 1.3, r.v.2004, 215000km
vašík
*****
Příspěvky: 1648
Registrován: 31 črc 2015, 19:25
Bydliště: u Jaroměře

Re: Občas bliká kontrolka motoru

Příspěvek od vašík »

Také děravý vlnovec po druhé špatný jeden vstřik.
hyundai matrix 1.6 GLS rv 05
citroen c3 picasso 1.6 D rv 11
brano_drotikar1
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 kvě 2010, 21:09

Re: Občas bliká kontrolka motoru

Příspěvek od brano_drotikar1 »

A je to tu zas. Zlta kontrolka svieti. Po diagnostike v Hyundai je to P0420 kod. Porucha katalyzatora. Treba jazdit podla Hyundai servisu, nevsimat , vsak to je stare auto.
Teoreticky to moze byt aj iny prvok tohoto system. Ma niekto skusenosti?
Kamarat-automechanik poradil vymenit palivovy filter+ cistenie palivovej sustavy pripravkom. Pri rozbiehani ma 1.st to zhasina(treba pridat otacky) tak by to mohlo nejak suvisiet. Je to kontrolka palivovej a emisnej sustavy.
Takze po vymazani chyby sa objavil problem so startom na tri valce. Blikala pri tom zlta kontrolka. Pomrvil som kable na svieckach. Este raz si poblikala pocas jazdy. Potom som natankoval novy benzin a dolial cistic vstrekov. Odvtedy je to ok. Este som zabudol spomenut ze bol meneny aku po tom co sa vybil na totalku asi nedovretym kufrom.
A inak stastny novy rok a vela uspesnych km.
Citroen c4 cactus 1.2, 110k, r.v.2018
Hyundai accent lc, 1.3, r.v.2004, 215000km
brano_drotikar1
**
Příspěvky: 105
Registrován: 15 kvě 2010, 21:09

Re: Občas bliká kontrolka motoru

Příspěvek od brano_drotikar1 »

Zdravim

Pozorujem ze sa dymy z vlnovca hlavne po starte. Kontrolka preco nesvieti?? Da sa to navarit druhy raz? Druhy diel vyfuku stoji 75eur + lambda. Lambda sondu asi nevytocim bez poskodenia. Co radite?

Dakujem
Citroen c4 cactus 1.2, 110k, r.v.2018
Hyundai accent lc, 1.3, r.v.2004, 215000km
Odpovědět

Zpět na „Accent - Motor a převodovka“