3 dotazy : Brzdy jak z betonu, nízký výkon (sporadicky), neřadí za studena

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
crxmann
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2020, 06:41

3 dotazy : Brzdy jak z betonu, nízký výkon (sporadicky), neřadí za studena

Příspěvek od crxmann »

Ahoj Chlapi, mám Terracana (2,9 nafta, 110kw, automat, 2003) půl roku a za tu dobu jsem si ho fakt zamiloval.

Brzdy:
Teď mě ale trápí asi podtlak brzd. Na palubce se rozsvítí červená kontrolka podtlaku,po prudkém sešlápnutí brzd, nebo po několikanásobném sešlápnutí a pedál je jak z betonu. Po chvilce zase zhasne a pokud šlápnu na pedál opatrně tak v pohodě.
Vzevrubně jsem kontroloval vedení jestli mi někde neteče brzdovka, nefouká to někde apod.(ta ani nemizí).
Je možné, že není tlak díky altíku, respektive, že bude v háji vývěva co je na něm? Protože ta je jediná celá oblemcaná olejem.
Včera jsem si na ní vyrobil z plechu pouzdro abych veděl že to stříká z ní tak uvidíme. Dá se to nějak repasovat, přetěsnit? Bo koupit nový altík? Ten byl mimochodem vyměněn v létě za za repasovaný.

Ztráta výkonu:
Občas se mi stane, že při jízdě spadne výkon, sundám nohu z plynu, znovu sešlápnu a zase frčím v pohodě. Někdy to neudělá za 600km ani jednou, nekdy za 16km 5x a občas se k tomu rozsvítí check engine, občas ani to ne.
Zatím jsem vyhledal, že by to mohly dělat jakési podložky pod vstřiky snad. Je tato teorie správná?

Za studena neřadí:
Pokud je auto studený tak řadí jen na dva kvalty. Stračí aby se ručička ukazatele teploty vody pohla na první čárku a začne řadit.

Díky za jakoukoliv radu. Nejvíc mne samozřejmě trápí brzdy :)
Reklama
 

ozzy56
*
Příspěvky: 99
Registrován: 17 říj 2020, 21:46

Re: 3 dotazy : Brzdy jak z betonu, nízký výkon (sporadicky), neřadí za studena

Příspěvek od ozzy56 »

1.brzdy nemají dostatečný podtlak, takže buď vývěva, nebo hadička od vývěvy k posilovači brzd (chyba není v okruhu brzd. kapaliny)
2.problem motor--diagnostika
3.zkontroluj množství oleje v převodech a taky ,,kvalitu'' olej, tzn., jestli v něm není voda, jestli není už hustý jak vazelína (za ty roky), nejlépe olej vyměnit--bůhví kdy se naposledy měnil :)
Tucson 1.6 GDI 2020
crxmann
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2020, 06:41

Re: 3 dotazy : Brzdy jak z betonu, nízký výkon (sporadicky), neřadí za studena

Příspěvek od crxmann »

ozzy56 píše: 13 led 2021, 10:35 1.brzdy nemají dostatečný podtlak, takže buď vývěva, nebo hadička od vývěvy k posilovači brzd (chyba není v okruhu brzd. kapaliny)
2.problem motor--diagnostika
3.zkontroluj množství oleje v převodech a taky ,,kvalitu'' olej, tzn., jestli v něm není voda, jestli není už hustý jak vazelína (za ty roky), nejlépe olej vyměnit--bůhví kdy se naposledy měnil :)
1 - ok, díky za potvrzení mé doměnky
2 - no právě že na diagnostice nic není to je ten největší průser. Už jsem to měl 2x v Žebráce a nic tam není prostě.
3 - ok, na výměnu oleje v převodovce se chystám. Nicméně olej je krásně červenej, nesmrdí a hustotou mi přijde vcelku v poho. Ale určitě ho menit budu. Chtěl jsem počkat na teplejší počasí, ale když asi mi nic jiného nezbyde.
Uživatelský avatar
BartaIV
*
Příspěvky: 33
Registrován: 17 lis 2016, 06:34

Re: 3 dotazy : Brzdy jak z betonu, nízký výkon (sporadicky), neřadí za studena

Příspěvek od BartaIV »

Ahoj, dám něco k druhé části dotazu. Než jsem si pořídil auto, měl jsem Fabii (jo, stydím se za to, tak mne nekamenujte). Občas ztrácela za jízdy "výkon" (jo, je to silné slovo ve spojení s tím germánským šuntem), občas nešla nastartovat, občas se rozsvítila kontrolka motoru. Ve škodováckých servisech si nevěděli rady, diagnostika byla bez chyb. Až si té kontrolky a kolísání motoru všiml technik na emisích v STK Ramale v Klatovech. Doporučil výměnu čidla teploty v chladiči. Bylo vadné a posílalo ECU falešné zprávy o teplotě a ta upravovala bohatost směsi. Koupil jsem ho asi za 50kč a výměna zabrala zhruba 2 minuty. Od té doby byl klid. Čidla, pokud posílají údaje (bohužel i falešné) vyhodnotí diagnostika a ECU jako bez chyb, jako poškození "vidí" jen nefunkční čidlo. U tebe by to mohlo být třeba i nějaké čidlo v motoru, co třeba snímá otáčky, to by vysvětlovalo i nemožnost řadit, automat ti asi nedovolí řadit podle tebe když má falešné zprávy o "rychlosti" či "otáčkách". No ale tohle je pouze má domněnka. Snad ti to pomůže. Dej sem vědět jak jsi dopadl.
Peter16
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 úno 2015, 12:47
Bydliště: Trnava

Re: 3 dotazy : Brzdy jak z betonu, nízký výkon (sporadicky), neřadí za studena

Příspěvek od Peter16 »

Ohľadom toho výkonu sa mi stávalo to isté. Servisák si s tým nevedel rady. Trochu som sa pohrabal na internete vo fórach a narazil som, že by to mohol robiť spínač brzdových svetiel. Hovoril som si, čo má výkon s brzdovými svetlami ale skúsim teda vymeniť to čidlo brzdových svetiel a čuduj sa svetu, problém zmizol.
crxmann
Příspěvky: 3
Registrován: 15 črc 2020, 06:41

Re: 3 dotazy : Brzdy jak z betonu, nízký výkon (sporadicky), neřadí za studena

Příspěvek od crxmann »

Peter16 píše: 13 led 2021, 13:58 Ohľadom toho výkonu sa mi stávalo to isté. Servisák si s tým nevedel rady. Trochu som sa pohrabal na internete vo fórach a narazil som, že by to mohol robiť spínač brzdových svetiel. Hovoril som si, čo má výkon s brzdovými svetlami ale skúsim teda vymeniť to čidlo brzdových svetiel a čuduj sa svetu, problém zmizol.
:lol: ok, tak myslím že to je to nejmenší co udělat. Díky za tip :D
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“