Terracan- zkušenosti (plánuji koupi)

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Dakaros
Příspěvky: 1
Registrován: 10 čer 2020, 17:28

Terracan- zkušenosti (plánuji koupi)

Příspěvek od Dakaros »

Dobrý večer, jelikož se mi Terracan velmi líbí vzhledově, dost vážně uvažuju o koupi. Zatím jen prolézám inzeráty a na živo jsem v žádném nebyl, jsem rád připraven. Jsem velký odpůrce elektroniky a EU vychytávek v autě a nejradši bych plnokrevný offroad a pořádnou pákou na řazení 4x4, ale Terrouš si mi fakt líbí a myslím, že tam té elektroniky zase tak není.... prosím opravte mě, pletu li se.

Zajímají mě některé věci, které jsem nikde nenašel...

1. Jak je to s DPF? Disponují modely Terouše touto vychytávkou a od jakého roku?

2. Dočetl jsem se, že od určitého roku mají převodovky mezinápravový diff. Od jakého roku, nebo jak takový model poznám? (Nechci to)

3. Nejvíce se mi zamlouvá 2.9 CRDi se 110kw do roku 2004, jenže mám pocit, že ty mají prý problémy s čerpadlem a vstřikama, je to pravda? Případně kolik čerpadlo a vstřiky vydrží po repasi?

4. Je pravda, že vychytané čerpadla a vstřiky jsou až ve verzi 120kW, kde ale zároveň je převodovka s mezinápravovým diffem?

5. Předek je hnán řetězem, který prý rád praská (prý vyřešeno mezinápravovým diffem), je to tak?

6. Asi pro mě nejdůležitější věc, jak na tom Terracan je s korozí? Kastle? Rám? Reznou, či ne a na co si dát pozor?

Předem moc děkuji za váš čas a vaše odpovědi...
Reklama
 

Radek Roller
Příspěvky: 5
Registrován: 29 úno 2016, 07:24

Re: Terracan- zkušenosti (plánuji koupi)

Příspěvek od Radek Roller »

Ahoj už si našel všechny odpovědi ?
Uživatelský avatar
LuKyss
Příspěvky: 7
Registrován: 04 led 2019, 12:17
Bydliště: Ústeckoorlicko

Re: Terracan- zkušenosti (plánuji koupi)

Příspěvek od LuKyss »

1. Jak je to s DPF? Disponují modely Terouše touto vychytávkou a od jakého roku?
Mám 12/2006 vyrobeno a DPF nemá
2. Dočetl jsem se, že od určitého roku mají převodovky mezinápravový diff. Od jakého roku, nebo jak takový model poznám? (Nechci to)
Žádný nemá mezinápravový diferenciál. Je tam řetězový převod a rozdělí napevno přední vs zadní náprava 50:50. Doporučuji 3-polohový přepínač. Proto se nesmí při zapnuté 4x4 jezdit na asfaltu ani za deště. Pouze tam, kde je možné prokluzu, jinak se řetěz vytahá příp. praskne.
3. Nejvíce se mi zamlouvá 2.9 CRDi se 110kw do roku 2004, jenže mám pocit, že ty mají prý problémy s čerpadlem a vstřikama, je to pravda? Případně kolik čerpadlo a vstřiky vydrží po repasi?
Ano 120kW má odolnější čerpadlo. Každopádně doporučuji koupit auto s doložitelnou servisní historií a ideálně po opravě - čerpadla, vstřiků a vyčistění nádrže a vedení od kov. šponek. První servis tohoto typu jsem měl cca ve 200-220 tis. km.
4. Je pravda, že vychytané čerpadla a vstřiky jsou až ve verzi 120kW, kde ale zároveň je převodovka s mezinápravovým diffem?
viz. výše. Doporučuji facelift - má i mimo jiné větší brzdy a další vylepšení.
5. Předek je hnán řetězem, který prý rád praská (prý vyřešeno mezinápravovým diffem), je to tak?
Není mezinápravový diferenciál, při 4x4 spojeno napevno řetězem. Zadní diferenciál byl buďto samosvorný LSD nebo klasický.
6. Asi pro mě nejdůležitější věc, jak na tom Terracan je s korozí? Kastle? Rám? Reznou, či ne a na co si dát pozor?
Nerezne o nic víc jak jiné značky stejného roku, rám je opravdu silný, ten asi zrezne jako poslední. Každopádně doporučuji antikorozní úpravu dutin a podvozku a pravidelně obnovovat. Nejvíce trpí zadní část.
Hyundai Terracan 2.9CRDi, 120kW, 12/2006
Nekenieh
Příspěvky: 1
Registrován: 13 lis 2021, 22:27

Re: Terracan- zkušenosti (plánuji koupi)

Příspěvek od Nekenieh »

Tak jsem taky (šťastným?) majitelem Terracanu.
Hned pár dotazů.
1) Kde se na to dají koupit díly? Konkrétně jsem ulomil držáky zadního nárazníku, ty plastové nasunovací z boku na blatníky.
2) Kde se dají koupit hadice? Absolutně to nejsem schopen na netu dohledat. Je to teď konkrétně ta od termostatu dolu do pravého úhlu co vede někam dozadu podle motoru (topení?) Nebo jsou někde k mání nějaké univerzální náhrady?
3) Kdo to je schopen servisovat ve VČ kraji, Pardubicko, Havlíčkobrodsko? Nebo klidně i dál. Nechci se na tom učit od začátku něco, co už má někdo zmáknutý.
Asi mne čeká větší servis motoru, v chladící kapalině mastnota, nad 3200min-1 při plném plynu po cca 15 sekundách grilované kuře.
Najeto 225.000km. Sehnal jsem prakticky bez koroze, v naději, že ostatní se doladí.
deopol
Příspěvky: 4
Registrován: 20 čer 2021, 12:04

Re: Terracan- zkušenosti (plánuji koupi)

Příspěvek od deopol »

Nekenieh píše: 14 lis 2021, 17:09 Asi mne čeká větší servis motoru, v chladící kapalině mastnota, nad 3200min-1 při plném plynu po cca 15 sekundách grilované kuře.
Najeto 225.000km. Sehnal jsem prakticky bez koroze, v naději, že ostatní se doladí.
To tě čeká.. měl jsem úplně stejné potíže. Všechny 4 vstřiky byli na výměnu včetně palivového čerpadla. Cena repasu vstřiku 4t za kus + 30t repas čerpadla.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“