Terracan nereaguje plyn. pedál

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zdeněk005
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2021, 16:46

Terracan nereaguje plyn. pedál

Příspěvek od Zdeněk005 »

Ahoj, mám terracana 2,9d a po 10km obcas prestane reagovat ply. pedál. diagnostika je bez závad, dal jsem i nový pedál, provedena oprava vstriku a čerpadla. Nesetkal se někdo s podobnou závadou. Děkuji
Reklama
 

Peter16
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 úno 2015, 12:47
Bydliště: Trnava

Re: Terracan nereaguje plyn. pedál

Příspěvek od Peter16 »

Skús vymeniť kontakt brzdových svetiel. Znie to ako blbosť ale mne to pomohlo.
Zdeněk005
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2021, 16:46

Re: Terracan nereaguje plyn. pedál

Příspěvek od Zdeněk005 »

Peter16 píše: 03 led 2022, 07:11 Skús vymeniť kontakt brzdových svetiel. Znie to ako blbosť ale mne to pomohlo.
Ahoj dal sem novy brz. spinac,zavada stale stejna.po 10 km prestal reagovat plyn pedal.motor sel na volnobeh,nekolikrat sem slapnul na plyn a auto zase kus jelo.
Zdeněk005
Příspěvky: 3
Registrován: 30 pro 2021, 16:46

Re: Terracan nereaguje plyn. pedál

Příspěvek od Zdeněk005 »

Ahoj, nemá někdo el. schéma na terracana 2.9 D 2011 hlavně zapojeni plyn. pedálu .Díky
Peter16
*
Příspěvky: 28
Registrován: 20 úno 2015, 12:47
Bydliště: Trnava

Re: Terracan nereaguje plyn. pedál

Příspěvek od Peter16 »

Mne výmena spínača brzdový svetiel pomohla ale napadol ma aj snímač polohy plyn. pedála.
Neviem, či ti toto pomôže ale skús
https://hyundai.7zap.com/en/eur/terraca ... n/3132712/
drobec78
Příspěvky: 1
Registrován: 17 úno 2021, 00:30

Re: Terracan nereaguje plyn. pedál

Příspěvek od drobec78 »

Čaute tak s tým nereagovaním na plyn ma to potrápilo tiež ale prišiel som na to aj na nete , studený štart v pohode a keď sa zohrial tak to začalo prestal reagovať na plyn potom už zrazu išiel a zasa nie. Vymenený brzdový snímač nič, potom pedál za 250eur a nič . Všimol som si že mi popri tom prestalo kúriť . Chalani vo vyrovnávacej nádržke bola voda normálna hladina a fakt by ma nenapadlo že v sústave je napriek tomu málo vody , keď som otvoril chladič a dolial som vodu ,mimochodom 3,5 litra tam chýbalo , bolo zase všetko v poriadku a Terroš ide a kúri . Ale vznikla mi otázka kde sa mi stráca voda . No zatiaľ som na to neprišiel .
Bohu žiaľ musím teraz riešiť ďalší problém začalo mi svietiť kontrolka oleja pri voľnobežných otáčkach a pri štarte zadymí to predtým nerobilo tak sa trasiem aké vážne to bude .
Ináč som z Terrošom veľmi spokojný .
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“