Terracan nestartuje - padání nafty?

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
correll
Příspěvky: 4
Registrován: 24 črc 2012, 10:09

Terracan nestartuje - padání nafty?

Příspěvek od correll »

Ahoj všichni - mám dotaz. Došla mi nafta až motor "chcípnul" - dolil jsem do nádrže a pumpoval až balonek lehce ztvrdnul. Když jsem zkoušel startovat, tak i přesto točil dlouho - cca 5 vteřin a takhle 4x než naskočil. Takhle je to pokaždé, pokud do 20 vteřin znovu nenastartuji. Vypadá to jakoby padala nafta. Včera jsem dával nový palivový filtr, kontroloval veškeré spoje od nádrže, přes filtr až po čerpadlo jestli není někde únik a nic - všechno OK. Do té doby než došla nafta, tak nastartoval úplně bez problémů. Také se mi poslední dobou už do mírného kopečka rozsvěcel Check engine - po uvolnění plynového pedálu nebo když kopeček skončil, tak zase zhasl (automatická převodovka, 110kW motor).

Díky všem za rady.
Reklama
 

michin66
Příspěvky: 1
Registrován: 18 pro 2022, 19:19

Re: Terracan nestartuje - padání nafty?

Příspěvek od michin66 »

Ahoj

mám úplně stejný problém. Po téměř úplném vyjetí nafty (ještě jsem to stihl) jsem pak další den nemohl nastartovat, nová baterka...nic a pak jsem objevil gumovou pumpičku a po delším pumpování to pak šlo.
Od té doby pokud déle stojí tak musím pumpovat a do kopce když přidám na delší převod tak to jde do nouzového režimu.

Vyřešil jste to nějak?

Michal
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5091
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Terracan nestartuje - padání nafty?

Příspěvek od petzl62 »

Zkus popřemýšlet o podobném problému, neříkám, že je to ono, ale co když... :idea:
https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... a&start=30
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,72 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 30250 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Norbert Toth
Příspěvky: 4
Registrován: 12 pro 2022, 20:51

Re: Terracan nestartuje - padání nafty?

Příspěvek od Norbert Toth »

Zdar skus vymenit prepadovu hadicu mne tadial zavzdusnovalo system. Vyzerala ako nova neporusena ale niekde mala trhlinky.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“