4x4

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: 4x4

Příspěvek od kuschall »

A nebo je tak lacinej? toď otázka
Reklama
 

Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

No zalepil jsem to a uvidim. Myslim ze to je tak na tejden. Nicmene jsem to objednal novy v cesky lipe v hyundaii za bratru necelou trojku. Akorat si na to regulerne musim pujcit prachy:)
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: 4x4

Příspěvek od oltcitak »

no vidis dedousi,nakoniec to bol ten spatny ventilcek,o ktorom si donedavna tvrdil,ze ho tam nemas :lol: u mna bol problem tiez v tom ventilceku a v deravej mebrane. Membranu som zalepil kaucukom,ale aj tak to neslo,tak potom vylucovacou metodou som prisiel na ten ventilcek,pre istotu som vymenil vsetky solenoidy a hadicky,nech mam zasa na par rokov pokoj. maxik,ked si mechanik,vymen tu membranu za inaksiu,napr. z AC pumpy,alebo pouzi iny podtlakovy valec,alebo daj bowden(mechanicke ovladanie.Dolezite je zistit kde je problem,riesenie potom je uz jednoduche.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

maxik píše: ,ked si mechanik,vymen tu membranu za inaksiu,napr. z AC pumpy,alebo pouzi iny podtlakovy valec,alebo daj bowden(mechanicke ovladanie.Dolezite je zistit kde je problem,riesenie potom je uz jednoduche.
Membrána je tutová, je dokola spuchřelá a jsou tam dvě dirky tak 1,5mm. Taky mě napadlo mechanický ovládání, ale na to já jsem kokot a nemam rád když je něco jinak než má bejt. No holt mě to pak stojí víc peněz a brečim. Tu opravenou otestuju a nechám ji pro strýčka příhodu kdyby někdo akutně potřeboval. Hadičky jsou všechny úplně jak nový i trubky. Ventilky přepínaj, ale mám obavy z vývěvy. to už vůbec nechci vědět co stojí. Dá se třeba ty vývěva nějak inteligentně opravit za mrzkej peníz?
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: 4x4

Příspěvek od Lukas Zapletal »

Maxik-rbk píše:
maxik píše: ,ked si mechanik,vymen tu membranu za inaksiu,napr. z AC pumpy,alebo pouzi iny podtlakovy valec,alebo daj bowden(mechanicke ovladanie.Dolezite je zistit kde je problem,riesenie potom je uz jednoduche.
Membrána je tutová, je dokola spuchřelá a jsou tam dvě dirky tak 1,5mm. Taky mě napadlo mechanický ovládání, ale na to já jsem kokot a nemam rád když je něco jinak než má bejt. No holt mě to pak stojí víc peněz a brečim. Tu opravenou otestuju a nechám ji pro strýčka příhodu kdyby někdo akutně potřeboval. Hadičky jsou všechny úplně jak nový i trubky. Ventilky přepínaj, ale mám obavy z vývěvy. to už vůbec nechci vědět co stojí. Dá se třeba ty vývěva nějak inteligentně opravit za mrzkej peníz?
zapnu 4x4 a připadá mě že mě předek nezabírá přitom mě válečky chodí jak mě tu někdo radil at se kouknu dole.
Uživatelský avatar
Spajky007
**
Příspěvky: 347
Registrován: 13 úno 2011, 12:36
Bydliště: Praha 9 Vinoř

Re: 4x4

Příspěvek od Spajky007 »

měli jsme Dacii pick up a tam to bylo taky podtlaková membrána odcházela každej rok tak to táta udělal na páku a super makalo to pořád
Hyundai Galloper II 2,5 TDI 4x4 rv.99 186.000 km spotř. 12L/100km prodáno
Hyundai Santa Fe 2,7 V6 4x4 rv. 06 automat 64.000 km spotř. 9,9-14,5L/100km dle nálady -- a je prodaná
Octavia II Combi 4x4 1,9TDI a další auta
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: 4x4

Příspěvek od kuschall »

Já bych to neřešil ten předek není nutnej bez toho se obejdeš néééééééééé :mrgreen:
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

Jasne, kupoval jsem si takovy auto prave pro to, abych mel vlastne velkyho drahyho Zigula. Zejtra by mi meli volat tak doufam ze je to ono. Jinak kdyby nekdo chtel, mam jeden peknej zalepenej podtlak na terrouse za petikilo:)))
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: 4x4

Příspěvek od Lukas Zapletal »

kuschall píše:Já bych to neřešil ten předek není nutnej bez toho se obejdeš néééééééééé :mrgreen:
proklouhne mě zadek a má sepnout předek a nic ale když dám stalej pohon tak to zabere jsem s toho :cry: muj první terenák proto se na vše ptám.
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

Lukas Zapletal píše:
kuschall píše:Já bych to neřešil ten předek není nutnej bez toho se obejdeš néééééééééé :mrgreen:
proklouhne mě zadek a má sepnout předek a nic ale když dám stalej pohon tak to zabere jsem s toho :cry: muj první terenák proto se na vše ptám.
Jestli mas teda takovyho Terracana co ja tak, protoze uz jsem fakt nevedel a dost casto jsem se docetl rozdilny veci, tak jsem pouzil navod. Je tam jasne uvedeno, ze po prepnuti na 4x4 je predni naprava natvrdo spojena se zadni. Coz znamena ze to nema mezinapravovej diferak a jede to nastalo 50:50. O sepnuti pri prokluzu nemuze bejt rec. Bud je to seply furt, nebo to neni seply vubec. Jestli predek nehrabe, tak to ten system nepripojune, nebo je v haji neco v tom prednim difu. Jo a taky jsem se dozvedel ze to nejenom pripojuje tu jednu poloosu k difu, ale jeste se to pripojuje v prevodovce. Coz jsem teda fakt nevedel.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: 4x4

Příspěvek od oltcitak »

boha,tak na co to tu pisem??????? :evil: :mrgreen:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Lukas Zapletal
*
Příspěvky: 46
Registrován: 15 kvě 2011, 11:26

Re: 4x4

Příspěvek od Lukas Zapletal »

Maxik-rbk píše:
Lukas Zapletal píše:
kuschall píše:Já bych to neřešil ten předek není nutnej bez toho se obejdeš néééééééééé :mrgreen:
proklouhne mě zadek a má sepnout předek a nic ale když dám stalej pohon tak to zabere jsem s toho :cry: muj první terenák proto se na vše ptám.
Jestli mas teda takovyho Terracana co ja tak, protoze uz jsem fakt nevedel a dost casto jsem se docetl rozdilny veci, tak jsem pouzil navod. Je tam jasne uvedeno, ze po prepnuti na 4x4 je predni naprava natvrdo spojena se zadni. Coz znamena ze to nema mezinapravovej diferak a jede to nastalo 50:50. O sepnuti pri prokluzu nemuze bejt rec. Bud je to seply furt, nebo to neni seply vubec. Jestli predek nehrabe, tak to ten system nepripojune, nebo je v haji neco v tom prednim difu. Jo a taky jsem se dozvedel ze to nejenom pripojuje tu jednu poloosu k difu, ale jeste se to pripojuje v prevodovce. Coz jsem teda fakt nevedel.
MÁM DVOJÍ PŘEPÍNÁNÍ NA DVĚ POLOHY PRVNÍ KDYŽ PROKLOUZNE ZADEK A DRUHÉ AUTO JDE DO POMALA A JSOU OBĚ NÁPRAVY ZAPOJENÉ
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

No prepinani na 4wd-hi a 4wd-low mam taky. Podle toho co jsem cetl v original ceskym manualu je to tak jak jsem psal. To co popisujes ty by melo byt u tech novejsich kde je poloha auto a 4wd-low. Ale nechci se hadat treba nas nekdo pouci.
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: 4x4

Příspěvek od kuschall »

To je blbost ty když připojíš předek tak ti rozvodovka sepne a začne se točit kardanka na předek a současně ti selenoidy ti zasunou přední náhon. A další kolečko co tam máš je pouze redukce a to znamená že auto jde do pomala nic víc
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Maxik-rbk »

kuschall píše:To je blbost ty když připojíš předek tak ti rozvodovka sepne a začne se točit kardanka na předek a současně ti selenoidy ti zasunou přední náhon. A další kolečko co tam máš je pouze redukce a to znamená že auto jde do pomala nic víc
Nevim jestli to bylo na me, ale presne takhle jsem to myslel. Mozna jsem toblbe popsal. Ale urcite se shodnem na tom ze ty co maj tri polohy toho knofliku urcite nebudou mit pripinani predku az po tom co proklouzne zadek. To by tam musel bejt nejakej haldex nebo neco podobnyho. U tech co maj jen dve polohy tomu ale asi tak bude.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“