4x4

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: 4x4

Příspěvek od Drahos »

zapa píše:
kuschall píše:Já se většinou zpletu ](*,)
vypínám to a jedu už v pohodě nehrabu sundám i nohu s plynu ale nic.dnes sem skoušel vyšlápnout spojku bud to pomohlo nebo jen náhoda.jo a manuál nemám.
Mne to zapína a vypína až ked vymačknem spojku. Niekedy sa to zapne aj bez spojky, ale vypne len po vyšliapnutí spojky. Takže ak ti to funguje hlavne so spojkou, tak je to ok. Ivan má automat, takže on to neovplyvní. Na manuáloch je to takto.
Reklama
 

Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: 4x4

Příspěvek od Radim Paták »

Jo, jo, je to přesně tak, jak píšou Oltciťák a Drahoš =D> :mrgreen: :D/ :wink: :D :hyu: !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: 4x4

Příspěvek od kuschall »

No vidíš zase sem chytřejší, ale já už víc asi nebudu
zapa
*
Příspěvky: 27
Registrován: 28 čer 2011, 15:44

Re: 4x4

Příspěvek od zapa »

Drahos píše:
zapa píše:
kuschall píše:Já se většinou zpletu ](*,)
vypínám to a jedu už v pohodě nehrabu sundám i nohu s plynu ale nic.dnes sem skoušel vyšlápnout spojku bud to pomohlo nebo jen náhoda.jo a manuál nemám.
Mne to zapína a vypína až ked vymačknem spojku. Niekedy sa to zapne aj bez spojky, ale vypne len po vyšliapnutí spojky. Takže ak ti to funguje hlavne so spojkou, tak je to ok. Ivan má automat, takže on to neovplyvní. Na manuáloch je to takto.
ok.děkuji za informace. :D :hyu:
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: 4x4

Příspěvek od Radim Paták »

Zdravím vás chlapi! Prosím o pomoc! Dnes jsem byl v lese, kde jsem musel použít 4x4 low, vše fungovalo, ale když jsem jej pak vypnul, zůstaly mi na přístrojovce svítit obě kontrolky náhonu 4x4- i ta horní- rychlý náhon a i ta spodní- pomalý náhon. Nejdříve párkrát problikly ale pak už svítily bez přestání. Zjistil jsem, že nejde ani ten motorek na přiřazení té vidličky- když to fungovalo, šlo slyšet zacvaknutí, teď je ticho a vlastně ani nevím, jestli tam zůstala viset 4x4 H anebo jestli je tam jen zadní náhon. Jezdit se s tím dá, ale do lesa to potřebuju každou chvilku, tak poraďte prosíííííííííím. Rad je tu plno, ale nikde jsem se právě nedočetl, že někomu trvale svítily ty kontrolky #-o
Ivan, ten by věděl.... :(
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: 4x4

Příspěvek od Drahos »

Radim Paták píše:Zdravím vás chlapi! Prosím o pomoc! Dnes jsem byl v lese, kde jsem musel použít 4x4 low, vše fungovalo, ale když jsem jej pak vypnul, zůstaly mi na přístrojovce svítit obě kontrolky náhonu 4x4- i ta horní- rychlý náhon a i ta spodní- pomalý náhon. Nejdříve párkrát problikly ale pak už svítily bez přestání. Zjistil jsem, že nejde ani ten motorek na přiřazení té vidličky- když to fungovalo, šlo slyšet zacvaknutí, teď je ticho a vlastně ani nevím, jestli tam zůstala viset 4x4 H anebo jestli je tam jen zadní náhon. Jezdit se s tím dá, ale do lesa to potřebuju každou chvilku, tak poraďte prosíííííííííím. Rad je tu plno, ale nikde jsem se právě nedočetl, že někomu trvale svítily ty kontrolky #-o
Ivan, ten by věděl.... :(


Prepáč, s tým ti neporadím.
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: 4x4

Příspěvek od Radim Paták »

Tak dík :-).
Uživatelský avatar
Valent2004
**
Příspěvky: 118
Registrován: 17 čer 2008, 11:38
Bydliště: Levoča
Kontaktovat uživatele:

Re: 4x4

Příspěvek od Valent2004 »

Radim Paták píše:
Odeslat odpověď
Předmět:
Tělo zprávy:
Nazdar. To, či ti ostal náhon 4x4 zistíš tak, že pri naštartovanom aute chytíš predný kardán, a keď ho voľne pretočíš tak máš len zadný náhon. Ak s kardanom nepohneš tak tam máš 4 x 4.
Ináč to musíš cítiť aj keď dáš plný rajd.
Otázku kontroliek napovie diagnostika. Niekedy stačí prečistiť kontakty v rozvodovke.
Hyundai Terracan 2,9 CRDI
VW Sharan 1,9 TDi 4Motion
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: 4x4

Příspěvek od Radim Paták »

Dík za radu, Valente :wink: . To, že jde rejd hůře při zapnutém předku, vím. Nakonec se ale všechno vyřešilo téměř samo. Sundal jsem plastový kryt, abych to nachystal pro servisáka a zbytečně se pak nezdržoval. Dva dny jsem jezdil bez něj a najednou ty dvě kontrolky zhasly, zkusil jsem zařadit 4x4 Low i Hi a všechno funguje, jak má. Mám takové podezření, že celý problém byl ve vodou nasáklé pěnovce na tom plastovém krytu a že to nějak zkratovalo kontakty - i když jsem tam žádné při zběžném pohledu nezahlédl, jak jsi psal :D Každopádně jsem rád, že jsem to nedal hned do servisu a kvůli mé práci to zdržel o těch pár dní. Kdoví, kolik bych teď platil :-k :D/ :mrgreen:
sisikar
*
Příspěvky: 23
Registrován: 10 pro 2011, 00:10

Re: 4x4

Příspěvek od sisikar »

ahojte, tiež mám pojebané 4x4 už od zimy teraz som sa zacal tomu venovat ze to je na chybe a zistil som ze mi ventily,mebrana pracuje spravne ked nadvihnem podvozok tak pekne zasuva aj vysuva piestik ale to je vsetko predny nahon mi nezopne asi budem mat chybu v som piestiku a mechanizme pri diferaku mal uz s tym niekto skusenost stiahol som si dokumentaciu a pozeram ze to asi v garazi na kolene nespravim

Obrázek
sisikar
*
Příspěvky: 23
Registrován: 10 pro 2011, 00:10

Re: 4x4

Příspěvek od sisikar »

nakoniec mam aj ja potrhanu tu podtlakovu membranu dnes som to rozobral
Obrázek
Obrázek

nahodou mi neviete poradit z kade si mozem tento diel objednat za najlepsi peniaz???
gorbačov
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2012, 11:59

Renovace dílu: 51010H1000 (membrány)

Příspěvek od gorbačov »

V případě poruchy tohoto dílu http://zapchasti-hyundai.com/katalog/za ... 5vt-121474 provádíme výměnu vadné membrány za novou. Cena opravy 850,- + pošta. Kontaktovat mně můžete na telefonu 604 589 780 nebo 736 540 151 a na email: pavelpaska@seznam.cz. Jestliže se někomu válí tento vadný díl pod ponkem, rád bych ho vykoupil, abych mohl tyto díly posílat výměnou a nemuseli jste dlouho čekat. S Terracanským pozdravem vyjedu všude a kamkoli čau.

Informace o nás na www.autopaska.cz
Přílohy
51010h1000.jpg
51010h1000.jpg (50.44 KiB) Zobrazeno 8678 x
pajas
Příspěvky: 2
Registrován: 23 pro 2012, 11:50

Re: Renovace dílu: 51010H1000 (membrány)

Příspěvek od pajas »

gorbačov píše:V případě poruchy tohoto dílu http://zapchasti-hyundai.com/katalog/za ... 5vt-121474 provádíme výměnu vadné membrány za novou. Cena opravy 850,- + pošta. Kontaktovat mně můžete na telefonu 604 589 780 nebo 736 540 151 a na email: pavelpaska@seznam.cz. Jestliže se někomu válí tento vadný díl pod ponkem, rád bych ho vykoupil, abych mohl tyto díly posílat výměnou a nemuseli jste dlouho čekat. S Terracanským pozdravem vyjedu všude a kamkoli čau.
Nová služba, tento celý nový díl, dokážeme sehnat cca do 14 dnů za +/- 1850,- Kč + poštovné.

Informace o nás na http://www.autopaska.cz
Paťo JP
Příspěvky: 4
Registrován: 28 lis 2014, 21:01
Bydliště: Mošovce

Re: 4x4

Příspěvek od Paťo JP »

Zdravim ,mam problem s Terracan 2003.
Pri radeni 2HI,4HI,4lo,sa samovolne odpaja pridavna prevodovka alebo preskakuju rezimy medzi sebou. Moze byt zle ovladanie alebo servo motorcek co to riadi? Dakujem
Rico
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2015, 16:48

Re: 4x4

Příspěvek od Rico »

Prosim o radu, mam asi nejaky prototyp nebo nevim, mam rok 12/2004 110kw, mam ovladac 2wd, 4wh, 4wl. Pri otoceni zadna reakce ani kontrolka, ale auto jede trvale 4x4 (vyzkouseno) auto zvednuto, sundan kryt motoru a nikde jsem nenasel zadnou membranu ani nic podobneho, z altiku taky nejde zadny podtlak, pouze jde videt motorek. Podle faktur z hyundaie pred rokem menili tento motorek (assy). Nenapada nekoho neco?
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“