4x4

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Radcan
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2015, 11:41

Re: 4x4

Příspěvek od Radcan »

Podtlakova membrana na predni naprave pro sepnuti do 4x4 byva casty problem.
Neni to tak tezke vymenit, delaj jsem si to sam v garazi, akorat v zime se to blbe dela.
Vzalo mi to tak hodinu.
Novou jsem obednal v Autodilna Pavel Paska a syn, Ponikla. Je to u Jablonce n. Jiz.
Stala asi 1600 az 1800 tak nejak. A mel jsem pokoj.
Reklama
 

Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2016, 21:20
Bydliště: Žilina

Re: 4x4

Příspěvek od Dano »

Zdravím páni, som tu aj ja nový. Pred týždňom som prešiel na Terracan ročník 2003 manuál , mal som pred tým Range Rover p38 a tam bola trvalá štvorkolka.Ako to je s tým 4x4 na terracane ? Môže sa s tým jazdiť trvale alebo to je nejak obmedzené rýchlosťou? Musí sa to vypínať ?
Radcan
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2015, 11:41

Re: 4x4

Příspěvek od Radcan »

Zdravim, pokud to muzes vypinat, tak to delej. Za prve spotreba bude lepsi a za druhe pri prudcim zataceni se ti poloosy prici protoze tam jsou krize jako na kardanu.
U delej si malej test na parkovisti, dej to do 4x4, dej plnej rejd a jed, auto bude hure zatacet.
To same udelej 4x2. Proto kdyz nemusis, tak nepouzivej. Je to velka vyhoda, ze to muzes vypnout.
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2016, 21:20
Bydliště: Žilina

Re: 4x4

Příspěvek od Dano »

ja to budem vypínať určite ale chcel som to aj pre manželku s deťmi do škôlky a tak, aj tak ďakujem za radu.som rád že sa to môže , teda pokiľ bude cesta namrzlá a tak používať. idem kúpiť radšej nové zimné pneu. Na range rovery som mal len celoročné insa turbo ranger pneu a tie tam stačily. Tu dám radšej nové zimné. Kamarát ma galoppera a taktiež jazdí len na zadný náhon,ale na zimných.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: 4x4

Příspěvek od oltcitak »

zene urcite DORAZNE vysvetli, nech predok nepripojuje, ak mas rad svoju rodinu. Nema to medzidif a na lade je to v podstate neovladatelne... predok pripajaj iba na suvislej vrstve snehu a tam kde ti trakcia zadku nestaci. Inac jazdi len na zadok a daj fakt dobre zimne gumy, potom predok budes potrebovat iba na vyhrabanie sa zo zaveju. :mrgreen:
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
GudiTM
Příspěvky: 4
Registrován: 19 led 2016, 20:20

Re: 4x4

Příspěvek od GudiTM »

Chci se jen pro ujasnění zeptat jak to na Terracanu funguje. Když vypinačem přepnu na 4Hi tak jen elektroventil pustí podtlak do te membrany co tahá za vidličku v přední nápravě. Když zapnu 4Lo tak podtlak funguje furt stejně jen servomotor na převodovce přeřadí na redukci?

S tou membranou sem měl taky problem, tak sem ten cely pist rozebral a zistil že membrana je OK tak sem to zase složil a ve vodě vyskoušel kama mi tlak utika a utikalo to dookola jak to plastove víko přiléhá na membranu. Podlepil sem to motorovym tmelem a je to cajk.
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: 4x4

Příspěvek od oltcitak »

presne tak, redukovanu nezaradis bez predku..
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Dano
Příspěvky: 5
Registrován: 14 led 2016, 21:20
Bydliště: Žilina

Re: 4x4

Příspěvek od Dano »

Objednal som zimné hankoky, zajtra to ide syn obuť, som zvedavý .dufam ze si zvykneme .,Range Rover bol dobrý ale chceli sme niečo novšie a trochu som mal problémy s teplým štartom
George80
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2016, 07:46

Re: 4x4

Příspěvek od George80 »

Zdravim sem tu novy.Chi se zeptat je nekde nejaka pojistka relatko co pousti stavu na civky co zapinaji nahon.Otacim volicem 4L 4H na palubovce kontrolky nesvití a civky sou bez napeti.Do spec.servisu zatim nechci mozna to je prkotina.
GudiTM
Příspěvky: 4
Registrován: 19 led 2016, 20:20

Re: 4x4

Příspěvek od GudiTM »

Takže kardan co de do přední nápravy se točí furt i na 2WD. Jen mě to zajímalo. Kdyby se při zapnutí 4Hi zapnul i kardan nějakou zubovou objimkou tak bych rad vyřadil ten přední podtlak na zapínání. I když sem ventil přetěsnil než to zaskočí tak musim někdy celkem dlouho poškubat s autem dopředu dozadu vytočit kola a pak to zaskočí. Celkem mě to někdy štve
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: 4x4

Příspěvek od oltcitak »

nie, ked zaradis predok, najprv sa pripne v rozvodovke nahon na prednu napravu a potom sa podtlakom spoji prava poloosa, tieto starsie Terracany to maju rovnake aako nase Starexy. Odchadza tam ta podtlakova membrana, elektroventily na jej ovladanie a spätný ventil na privod podtlaku. Pozri si nase vlakno ohladom naprav, tam je to vsetko popisane.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
GudiTM
Příspěvky: 4
Registrován: 19 led 2016, 20:20

Re: 4x4

Příspěvek od GudiTM »

Takže se to připojuje i v převodovce to sem chtěl slyšet. Dík
Uživatelský avatar
oltcitak
****
Příspěvky: 1475
Registrován: 31 led 2010, 22:54

Re: 4x4

Příspěvek od oltcitak »

ale aj ked predok v rozvodovke nebude pripojeny, tak bude sa ti vsetko tocit od kolies, preto sa rozpaja ta prava poloosa, potom sa tocia len homokinetaky a satelity. Kedysi sa dsvali podtlakom ovladane volnobezky v nabojoch, ale nerobilo to dobrotu, tak presli ns "tvrdobezky" a rozpajanu poloosu. Mozes nudzovo spojit tu pravu poloosu(zaistit sroubom) a radit iba v rozvodovke, ale zvysi sa ti opotrebenie a spotreba.
"Rexik" 4WD,2,5l CRDi 103kW

Kód: Vybrat vše

http://oltcitak.rajce.idnes.cz/
GudiTM
Příspěvky: 4
Registrován: 19 led 2016, 20:20

Re: 4x4

Příspěvek od GudiTM »

Spotřeba? Z Terracanu sem udělal pojizdnou dílnu a doprovodné vozidlo a stímo stylem jizdy mi ta spotřeba připadne větší jak u traktoru. Víc jak 450km na nadrž nenajedu
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: 4x4

Příspěvek od Drahos »

Čaute, niekde to tu je popísané, ale viem, že sa to tažko hladá. Predný náhon sa môže použiť iba do rýchlosti 80 km/h. Pri vyššej rýchlosti odchádza medzinápravová spojka. [-X Treba na to dať pozor. Ja mám terriho vo flotile už 8 rokov a som spokojný. S menšími problémami slúži veľmi dobre.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“