Bílý kouř a houpání otáček

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
michal 2.9
*
Příspěvky: 71
Registrován: 14 úno 2010, 10:44
Bydliště: Svojšice u Kouřimi

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od michal 2.9 »

Tak pak dej vědět čím to bylo. Teda jestli na něco přídou.
Hyundai i30 kombi 1,6 CRDi VGT 100 kw 7 st. DCT WEEKEND Premium Polar White (r.v.2015)
Hyundai Terracan 2,9 CRDi 110 kw (r.v.2001)
Reklama
 

Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od Drahos »

Myslím, že tam je chyba na snímači klepania motora. Môže to byť spôsobené zaneseným konektorom, čidlo nemusí byť vadné. &me to občas takto zablbne ked prebehnem po vode. Tak to prečisti a dobre zastrikaj kontoxom alebo WD 40. Mohlo by ti to pomôcť. Ten snímač je na spodu motora a dosť na neho strieka voda.
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od jaroslav5 »

biely dym z výfuku naznačuje neskorý vstrek paliva a nesprávne nastavené vstrekovače
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
pepa77
Příspěvky: 9
Registrován: 09 úno 2013, 19:35

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od pepa77 »

Drahos píše:Myslím, že tam je chyba na snímači klepania motora. Môže to byť spôsobené zaneseným konektorom, čidlo nemusí byť vadné. &me to občas takto zablbne ked prebehnem po vode. Tak to prečisti a dobre zastrikaj kontoxom alebo WD 40. Mohlo by ti to pomôcť. Ten snímač je na spodu motora a dosť na neho strieka voda.
ahoj prosím kde je ten snímač abych ho zkusil prostříknout --také mě teraacan hulí a houpe studený díky
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od Drahos »

Ja neviem presne kde je, ja to pri každej výmene oleja rozkážem mechanikovi prečistiť. A za tie roky, čo to čistí tak tak mám pokoj. Do vtedy po každom daždi húpalo, dymilo.
pepa77
Příspěvky: 9
Registrován: 09 úno 2013, 19:35

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od pepa77 »

Drahos píše:Ja neviem presne kde je, ja to pri každej výmene oleja rozkážem mechanikovi prečistiť. A za tie roky, čo to čistí tak tak mám pokoj. Do vtedy po každom daždi húpalo, dymilo.
no já se chytám stébla --když nastartuji tak to hulí jak avie a i to tak smrdí a až se motor ohřeje na provoz tak to ustává a jenom pokuřuje ale jede to normálně jenom jak dmovnice

je možný že v naftě není aditivum tak to dělá proto a někde jsem četl že doředit ještě olejem motovým --jak to děláte kolegové

dík
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od 69pavel »

pepa77 píše:
Drahos píše:Ja neviem presne kde je, ja to pri každej výmene oleja rozkážem mechanikovi prečistiť. A za tie roky, čo to čistí tak tak mám pokoj. Do vtedy po každom daždi húpalo, dymilo.
no já se chytám stébla --když nastartuji tak to hulí jak avie a i to tak smrdí a až se motor ohřeje na provoz tak to ustává a jenom pokuřuje ale jede to normálně jenom jak dmovnice

je možný že v naftě není aditivum tak to dělá proto a někde jsem četl že doředit ještě olejem motovým --jak to děláte kolegové

dík

pokud ti to huli po nastartovani studeneho motoru a po ohrati to ustane tak zkontroluj zhaveni zda funguje jak ma,mozna i samotne vstriky.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
pepa77
Příspěvky: 9
Registrován: 09 úno 2013, 19:35

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od pepa77 »

tak jsem přešel všechny spoje kabelů kolem motoru prostříknul kontaktolem a dal naftu s aditivem plus nějakej sajrajt od Titanu do nafty na palivové soustavy :shock: 250 kč za 0,3 l do 50 l nafty a zdá se že to bude ok


jinak motor si ševelí ale ještě jedna otázečka kolegové mají 2,9 l crdi motory dvouhmoták setrvák nebo je tam ještě obyč rok 2003

když se motor ohřívá tak se ozívá takové chvění mě to připadá na dvouhmotu ale po ohřátí na provoz to už nedělá tak nevím co to je :?:
kiu33KARLOS
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2014, 20:40

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od kiu33KARLOS »

Zdravím.
mám ten samej problém. Tak se chci zeptat zda už to někdo vyřešil?
kiu33KARLOS
Příspěvky: 2
Registrován: 10 led 2014, 20:40

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od kiu33KARLOS »

AHOJ
Tak už to mám opravené a opravoval to jeden borec ze stodůlek. :D/

kontakt je 602357801
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od Radim Paták »

Promiň, Karlosi, nechci tě prudit, ale tyto stránky tu máme hlavně proto, abychom si navzájem poradili, když si ostatní nevědí rady, takže mi připadá trošinku divné, když tu dáš číslo mobilu, místo praktické rady, jak odstranit závadu... :cry: :-k :wink: :mrgreen:
Jinak gratuluji servisákovi, pokud se mu to povedlo :wink:
Sorry za upřímnost... :cry:
pepa77
Příspěvky: 9
Registrován: 09 úno 2013, 19:35

Re: Bílý kouř a houpání otáček

Příspěvek od pepa77 »

Radime plně s tebou souhlasím taky by mě zajímalo co zjistil :)
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“