terracan

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
petrracan
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2013, 18:27

terracan

Příspěvek od petrracan »

Zdravím, mám dotaz mám terracan 2,9 crdi 120 kw 2007 rok .Poblem je asi takový při přidání plynu na jakoukoli rychlost ma motor neklidný chod jakobý lechce cuká.palivový filtr je samozřejmě nový .
Reklama
 

Uživatelský avatar
mariano
Příspěvky: 5
Registrován: 11 čer 2011, 19:10
Bydliště: Karviná

Re: terracan

Příspěvek od mariano »

Zdravím.Můžeš napsat kolik km to má najeto?
petrracan
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2013, 18:27

Re: terracan

Příspěvek od petrracan »

Zdarec mám tam 115 tisíc .jo a nějak nevým mám tam kolečko na 4x4 pouze auto a low po přepntí se nic neděje
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: terracan

Příspěvek od Radim Paták »

Ahoj. Pokud ti to lehce cuká při každé rychlosti, mohla by to být teoreticky vadná některá ze čtyř vstřikovacích trysek. Kontrolu provedeš jednoduše. Profík je schopný to udělat za hodinku. Sundej oba plastové kryty motoru, potom víko motoru. Odpoj konektory od každé trysky, potom přívod paliva ke každé z nich a i přepadovou hadičku ( to je ta černá gumová). Ty trubičky pro přívod paliva necháš na palivové liště přiděláné, jen je po uvolnění otoč o 180 stupňů směrem nahoru. Teď vytáhneš každou vstřikovací trysku ven- to je ten největší problém, může se stát, že je některá připečená a jde těžko. Každou pak zašroubuješ zpátky na příslušnou trubičku přívodu paliva. Znovu připojíš konektory a přepadové hadičky a nakonec dotáhneš matky na přívodech. Vlastně máš znova zkompletovaný přívod paliva k válcům, jen je to otočeno směrem ven z motoru. No a pak sedneš do auta a začneš protáčet motorem. Každá z trysek by ti měla na střídačku rozstřikovat jemnou páru ze čtyřech miniaturních dírek na špičce každé z nich. Pokud to přesně takto nefunguje a na jedné ti stříká třeba jen ze dvou nebo tří dírek, může být dírka (dírky) ucpaná a pak je to na repasi. Prostě už to špatně dávkuje a proto i cuká. Zkus to a dej pak vědět :wink:
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: terracan

Příspěvek od Radim Paták »

Kde jste všichni??? Copak jste všichni vymřeli anebo nikdo nemáte problémy s vašimi miláčky??? :D (Teď nemám na mysli manželky, přítelkyně či družky :mrgreen: ).
To já mám na něm každou chvilku něco :lol: . Chlapi, jen moje poslední zkušenost s tím cukáním a nepravidelným chodem motoru. Zároveň se mi také podstatně zvýšila spotřeba. Pod autem se mi tvořily loužičky. Myslel jsem, že je to olej a tím pádem prasklé těsnění pod hlavou nebo prasklá hlava. Sundal jsem intercoler a víko motoru a zjistil, že u třetího a čtvrtého vstřiku je v těch prohlubních nafta. Dotáhl jsem ty packy, které drží trysky a hlavně převlečné matky na trubičkách přívodu paliva( ty TRUBIČKY MUSÍ BÝT KOLMO K TRYSKÁM!!!!!! Tudy mi při tom obrovském tlaku mizela ta nafta :-k ). A od té doby pohoda :D/ . Jo a tím, že se ztrácel zároveň i tlak v tryskách, kde unikala ta nafta, hlásila mi kontrolka chybu vždy, když jsem táhnul plný vozík do kopce nebo měl delší dobu plyn naplno a při stání a nastartovaném motoru tento vibroval a měl nepravidelný chod. Píšu vám to sem proto, abyste viděli, že ne vždy to musí být hned vada vstřikovacích trysek nebo vysokotlakého čerpadla.
Tož tak... :D
P.S. : kurňa, co není Ivan mezi námi, i tady to nějak zmírá... :( :cry:
petrracan
Příspěvky: 3
Registrován: 14 čer 2013, 18:27

Re: terracan

Příspěvek od petrracan »

Zdravím Radime vůbec jsem neměl čas se sem dostat . Ta moje svině pořád škube byl v háji jeden vstřik dal jsem nový a je to o něco lepším když je studený tak to nedělá jak se ohřeje tak ve dvou tisících jako když do tebe někdo kopne cukne to je rána. Nevím příjde my to jako v převodovce .Mám to 2007 rok a docela nic moc . Odkud jsi docela bych dorazil na kus řeči pro rady . :D
72 Ambroz
Příspěvky: 2
Registrován: 15 led 2014, 21:44

Re: terracan

Příspěvek od 72 Ambroz »

zdravím koukal jsem na vaše starší příspěvky a zatím jsem spokojen jen bych rád par uprav jezdím trošku terén chci použít pneu 265-70-16 mam to ještě originál továrnu
broker
Příspěvky: 2
Registrován: 29 lis 2014, 16:47

Re: terracan

Příspěvek od broker »

Zdravým páni, ako sa dajú vymeniť žiarovky v prístrojovke a koľko ich tam je.
Zároveň ako sa dá demontovať?

Dakujem.
odpoveď mi prosím pošlite do emailu. broker602@gmail.com.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“