sepnutí ABS zároveň s vyskočením otáček

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
2.9crdi
Příspěvky: 2
Registrován: 19 srp 2013, 21:52

sepnutí ABS zároveň s vyskočením otáček

Příspěvek od 2.9crdi »

Zdravím ostatní uživatele. Mám na vás prosbu o radu. Vlastním auto 2 roky, ale už asi 2 měsíce mám problém s terracanem 110kw manuál. Jde o to, že při delších trasách nad 10km mi občas při dobrždění při zastavování sepne ABS a vyletí mi otáčky na 2000/min a to obojí najednou. Navíc se mi hodně prodlužuje brzdná dráha, toto pozoruji při rychlosti pod 20km/hod. Je to hodně nepříjemné, když mám zařazenou rychlost, brzdím a auto náhle samo zrychlí, proto rychle šlapu spojku, abych do někoho nevrazil. Otáčky mi vyletí i při dobržďování v neutrálu a to na cca 2-4 sekundy. Když úplně zastavím nebo vyšlápnu brzdový pedál, ABS vypne a otáčky klesnou na volnoběch. Při brždění v normální rychlosti je vše v pořádku. Poradíte někdo prosím, kde hledat chybu?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: sepnutí ABS zároveň s vyskočením otáček

Příspěvek od Drahos »

Čau, máš chybu na ABS. Zistíš to tak, že vyberieš poistky od ABS, je to poistka číslo 2 a 5 v poistkovej skrini pri motore. Tým odpoíš ABS a ked budeš jazdiť uvydíš, že to nebude robiť, ale nepojde ani ABS. Na prístrojovke ti bude svietiť porucha brzd a ABS. Týmto Dočasne odstavíš tie zvýšené otáčky. ABS má v sebe nejaké piny alebo pidy, ich cena je zhruba 17 eur, treba ich vymeniť. Zoženieš ich iba v Hyundai, ja som na ne čakal 5 týždnov. Dovtedy som jazdil bez ABS. Napíš potom ako ti to dopadlo. Vela šťastia.
2.9crdi
Příspěvky: 2
Registrován: 19 srp 2013, 21:52

Re: sepnutí ABS zároveň s vyskočením otáček

Příspěvek od 2.9crdi »

Ahoj Drahos. Předem děkuji za odpověď. Už před pár dny mě napdalo, že odpojím celou řídící jednotku ABS na konektoru, tak jsem to zkusil a svítí mi kontrolky jak říkáš a auto jezdí normálně, takže se mi hned jezdí bezpečněji. Teď jak není sníh, tak mi to vůbec nevadí, ale do zimi to chci mít vyřešené. Aspoň, že origo hyundai mám od sebe 6km, tak moc neprojezdím. Jen mě napadlo, ty jsi měl stejný problém, že víš o co jde? Vyměním si to potom sám? Kolik těch Pidů by tam celkem mělo být? Dá se třeba diagnostikou rozpoznat, který z nich je špatný, ať nemusím kupovat všechny?
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: sepnutí ABS zároveň s vyskočením otáček

Příspěvek od Drahos »

Mal som ten problém, diagnostika neukáže nič. Servis dal poťiadavku do koree a od korejcov prišlo vyjadrenie,
že toto je tá chyba. Tie ND som nevydel lebo ked prišli, tak som tam nechal auto a vzal ho ked bolo hotové. Celá oprava vyšla tuším na 75 eur, z toho boli za 17 eur tie piny.
zeleny440
Příspěvky: 1
Registrován: 26 lis 2014, 16:19

Re: sepnutí ABS zároveň s vyskočením otáček

Příspěvek od zeleny440 »

ahoj chlapi,u mojeho terracana se vyskytl týž problém s abs,dočetl jsem se zde o těch pinech,ale nevim kde je najdu,jestli to jsou piny v konektorech?v aut servisu nic nezjistili a já málem projel vratama :lol: poradte prosím,děkuji
Uživatelský avatar
Drahos
*
Příspěvky: 77
Registrován: 13 kvě 2011, 19:36

Re: sepnutí ABS zároveň s vyskočením otáček

Příspěvek od Drahos »

Je to káblik, na každej strane ukončený pinmi, montuje sa to niekde pod poistkovú skrinku v motorovej časti. Toľko mi povedal technik, keď som tam bol teraz objednávať nejaké tesnenia.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“