Prosím o rychlou radu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
terrous
*
Příspěvky: 15
Registrován: 12 pro 2014, 17:24

Prosím o rychlou radu

Příspěvek od terrous »

Ahoj. Mám Terracana 2,9 crdi automat 2004 najeto 148 000km. Při jízdě se mi rozsvítí závada motoru začnou kolísat otáčky až motor úplně chcípne, občas se to znovu samo srovná. Jinak musím zastavit, znovu nastartovat a jedu dál cca 5km než to zase udělá. Chová se to jako když má pionýr ucpaný karburátor. Před pár dny mi měnili trubičku na naftu u nádrže. Od té doby ujeto 50km bez problému. Až teď. Všem díky za radu...
Reklama
 

terrous
*
Příspěvky: 15
Registrován: 12 pro 2014, 17:24

Re: Prosím o rychlou radu

Příspěvek od terrous »

Ahoj, nenajde se nikdo, kdo by měl podobnou zkušenost? Při načtení diagnostiky píše chybu 1119 řídicí ventil IMV palivové rozdělovací lišty-upravené množství-minimální hodnota pro vysoké dodávané množství paliva-přerušovaný. Pomůže mi někdo? Může to opravdu být ten ventil?
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: Prosím o rychlou radu

Příspěvek od Radim Paták »

Zkus mrknout na předcházející téma a zkontroluj pořádně ty hadičky. Opravdu někdy i miniaturní dírka či netěsnost způsobí tyto problémy. Ten regulační ventil bych zatím neřešil. Já měl to samé a po jeho výměně za úplně nový závada zůstala dál... :wink:
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: Prosím o rychlou radu

Příspěvek od Radim Paták »

A ještě bych znovu zkontroloval připojení té nové trubičky u nádrže a v motorovém prostoru. Pořádně dotáhnout! :wink:
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: Prosím o rychlou radu

Příspěvek od Radim Paták »

No a pokud by to i tak dělalo dál, vytáhni ten regulační ventil a nech ho vyčistit ultrazvukem. Výsledek ovšem není jistý. Ale lepší, než hned kupovat nový za čtverku... V nejhorším případě by to mohlo být čerpadlo, ale tam bych čekal postupné zhoršování chodu motoru, ne tak rychlé. Dej vědět :wink:
terrous
*
Příspěvky: 15
Registrován: 12 pro 2014, 17:24

Re: Prosím o rychlou radu

Příspěvek od terrous »

Díky moc za reakci, zatím jsme na to nepřišli a navíc už jsem to převezl i jinam. Určitě písnu co a jak a kdyby tě ještě něco napadlo tak budu rád.
terrous
*
Příspěvky: 15
Registrován: 12 pro 2014, 17:24

Re: Prosím o rychlou radu

Příspěvek od terrous »

Problém vyřešen. Natržená hadička na přívod paliva před čerpadlem.
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: Prosím o rychlou radu

Příspěvek od Radim Paták »

Super! Jsem rád, že to bylo ono. ;-)
PuceK
*
Příspěvky: 13
Registrován: 28 pro 2018, 09:11

Re: Prosím o rychlou radu

Příspěvek od PuceK »

Ahoj, mám tu samou vadu a mimo tu tam mám další 3, myslíte že by to mohla dělat netěsnost?
0340- signál vačkového hřídele- není signál
0190- signál tlaku rozdělovací lišty - parametr v horní mezi
1120- řídící ventil IMV tlaku palivové rozdělovací lišty - parametr ve spodní mezi
0340- signál vačkového hřídele- nekohorentni hodnota

Motor se projevuje nepravidelným chodem a je slyšet hlasitější bouchání.. tím myslím jako zdravý motor ale hlasitěji. Když tomu dám plnej kotel tak otáčky nepřeleze 3 tisíce a blbnout. To znamená že padnou skoro na nulu a pak zase vylíhnou. A stále při plném plynu
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“