Olej v automatu

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
terrous
*
Příspěvky: 15
Registrován: 12 pro 2014, 17:24

Olej v automatu

Příspěvek od terrous »

Ahoj, prosím vás kdo máte automatickou převodovku. Jaká je perioda výměny oleje v ní? Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
milosh
Administrátor
Příspěvky: 2040
Registrován: 12 dub 2005, 15:29
Bydliště: internet

Re: Olej v automatu

Příspěvek od milosh »

Sice mam oplika, ale mame doma automaty 2. Napln je pry dozivotni, ale je doporuceno menit po 100t km, ale asi se autu nic nestane kdyz vymenis casteji, ja jsem ted menil u obou aut (resp. doplnoval, protoze vymenit komplet by byla prace na 2 dny) po cca 60t km. Auto lepe radi a rozhodne mu to prospeje a cenove to je rozhodne minimalni investice proti tomu, kdybys ses na tu vymenu vykaslal a treba po 150-200t by prevodovka prestala fungovat.

I kdyz mam kamose, ktery koupil VW s automatem (boru 1.9) a auto melo najeto 180t pry bez vymeny oleje v automaticke prevodovce. tak to vymenil, ted ma 320t a prej dobry tak nevim (ale ty VW jsou prece drzaky tam se ani olej menit nemusi :D :D )
Radcan
*
Příspěvky: 10
Registrován: 04 led 2015, 11:41

Re: Olej v automatu

Příspěvek od Radcan »

To zalezi na vice vecech, napriklad tahani privesu urychluje vymenu. Ja menim olej v Terracanu kazdych 50tis. Na strane prevodovky je plnici zatka, tak otevrit, vzit vzorek a pricichnout, kdyz smrdi po spalenine a je tmavsi nez ma byt, okamzite menit a filtr taky.
S Passatem a s ostanima 8mi autama s automatem co jsem mel, jsem delal to same.
Nikdy jsem neopravoval prevodovku, nektera mela najeto i 400tis.
Jeste pri tom tahani privesu, po delsi strece kdyz zastavite, je dobre nechat auto jeste chvilku nastartovane, nez vypnete motor. Olej v prevodovce se rychleji schladi.
To jsou moje rady. :-k
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: Olej v automatu

Příspěvek od jiri.vacha »

Tak,tak soudruzi,podle zátěže.Měním převodový olej po 60.tis. a filtr po 15.tis když dělám pravidelnou výměnu u motoru,na převodovce mám filtr z venku,takže nic složitého a drahého stojí 150 kč :) ,najeto 270. tis. a šlape jak švýcary =D>
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Monterey
Příspěvky: 3
Registrován: 25 pro 2015, 23:02

Re: Olej v automatu

Příspěvek od Monterey »

ahoj, a kde je ten filter na automat?
mosky131
Příspěvky: 5
Registrován: 26 led 2019, 20:02

Re: Olej v automatu

Příspěvek od mosky131 »

kde kupiť ten filter na automata??? ako pozeram tazko zohnatelny diel...
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“