Olej v chladiacom systéme.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Schweige
Příspěvky: 3
Registrován: 07 říj 2019, 10:23

Olej v chladiacom systéme.

Příspěvek od Schweige »

Zdravím,som novy majitel Terracanu ,2004,120kw,Auto som kupil s vadnim tesnením pod hlavou.Co som si všimol až neskor,ked som zbadal že v chladiacej kvapaline je olej.Tesnenie som vymenil,ale olej v systeme mi rozožral hadice chladenia,ktoré cas od casu prasknu, zohnal som hadice.Teraz moja hlavná otázkaako treba vypustit z motora chladiacu zmes,ja to robím že odpojim spodnu hadicu na chladici a vytečie cca 5l, v manuali čitam že tam je 10l chl.zmesi.Chcem vyčistit cely system od oleja.Za rady vopred velmi dakujem.
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Olej v chladiacom systéme.

Příspěvek od mikodim »

Na chladici by mala byt vypustacia sruba. Treba to viac krat preplachovat,kym nevyteka cista voda. Niekedy aj viac ako 5x naliat vodu,nahriat motor nech sa otvori termostat,nechat trochu vychladnut a potom vypustit.Trochu pockat,naliat vodu nahriat motor a tak opakovat. Odporucam kupit aj tekutinu,ktora je urcena na preplach ked bol vo vode olej.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Olej v chladiacom systéme.

Příspěvek od Richard555 »

Olej ve vodě - olej je lehčí a bude se udržovat v nejvyšších místech, je třeba motor ohřát aby se otevřel termostat a pak při vyšších otáčkách udržovat motor aby se olej dostal do expansky tam se bude shromažďovat - je nejvýš..... pak je třeba expanzku vymýt horkou vodou ev. nasypat do ní písek a pořádně proklepat, pak důkladně vypláchnout, někdy je třeba to udělat několikrát .....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Olej v chladiacom systéme.

Příspěvek od mikodim »

Len pozor: ked motor dobre nahrejes, nevypustaj vodu hned, lebo sa motor dost prehreje.Treba chvilu pockat nech sa mierne schladí a tak vypustit. A tak isto nenalievat studenu vodu do tepleho motora. [-X
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Schweige
Příspěvky: 3
Registrován: 07 říj 2019, 10:23

Re: Olej v chladiacom systéme.

Příspěvek od Schweige »

Dakujem za rady, kupil som prostriedok na vyplachnutie motora asi 6x som to komplet preplachol tak akoste mi radil,ale nevedel som vypustit všetku vodu z motora iba tak polovicu z 10l iby cca5l,asi sa nedá všetka voda vypustit.Teraz by to malo byt ok.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“