Rozvody

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Rozvody

Příspěvek od kuschall »

No řemenici na klice povolíš snadno je tam normální závit chce to věrší sílu- specialní klíč na řemenice a páku 1,5m a zabrat
Reklama
 

Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Rozvody

Příspěvek od kuschall »

Schéma rozvodů ani nepotřebuješ je to tam krásně označkovaný tak se to dá nastavit
Uživatelský avatar
Rudi
**
Příspěvky: 151
Registrován: 13 lis 2009, 00:04

Re: Rozvody

Příspěvek od Rudi »

No neviem lebo mi volal mechanik že mu to nejak nejde alebo nevie to nájsť.Keby bola tá schéma pomohlo by mi to ,tak ak niekto má? [-o<
2x Hyundai Starex 2.5CRDi 4x4
Uživatelský avatar
kuschall
***
Příspěvky: 509
Registrován: 29 lis 2010, 08:04

Re: Rozvody

Příspěvek od kuschall »

Tak mám udělanej speci klíč na povolování řemenice
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Maxik-rbk »

kuschall píše:Tak mám udělanej speci klíč na povolování řemenice
Ahoj, prosim Tě rozvody mně čekaj taky a tak tady zjišťju co a jak. Co je tam potřeba za speciální klíč na tu řemenici? Ještě jsem na to nekoukal, tak ať vim kde je problém.
Případně nemáš ho někde nafocenej?
Díky za info...
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: Rozvody

Příspěvek od Radim Paták »

Ivan uz ti, bohužel, neporadí. Není již mezi námi :( :cry:
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Maxik-rbk »

Radim Paták píše:Ivan uz ti, bohužel, neporadí. Není již mezi námi :( :cry:

Jj to jsem se pak docetl zahy. No nebudu patrat po tom co se stalo, kazdopadne je mi to lito a cejtim se trochu trapne:(
Nicmene kdyby nekdo poradil ohledne toho klice, bylo by to fajn. Ale myslim ze to zvladnu i sam.
R.I.P. Ivan...
Radim Paták
**
Příspěvky: 122
Registrován: 15 srp 2008, 16:00

Re: Rozvody

Příspěvek od Radim Paták »

Já ti neporadím co s klíčem, ale protože mně se nepovedlo matku od klikovky uvolnit, nasr...l jsem se a spodni kryt rozvodů jsem prachsprostě rozbil. Pak není problém rozvodový řemen nasadit i pre ty spodní kladky. Já vím, že to je barbarské, ale raději častěji vyměním rozvoďák, než bych měl uvolňovat matku. Takto jsem schopný jej za hodinku v pohodě vyměnit. :D/ :P
Uživatelský avatar
mariano
Příspěvky: 5
Registrován: 11 čer 2011, 19:10
Bydliště: Karviná

Re: Rozvody

Příspěvek od mariano »

Zdravím pánové.
Mám Terracana s automatickou převodovkou.Přede dvěma roky se mi rozsypala řemenice na klikovce a jako naschál na zahradě kam se odtahovka nedostala.Proto jsem se tady informoval jakým zůsobem povolit šroub který tuto řemenici drží.Dostalo se mi pouze informace,že je zapotřebí speciální klíč.Ale tou dobou už jsem měl řemenici vyměněnou. Koupil jsem novou řemenici asi za 6000 kč.Prohlídl jsem si jak vypadá a vyrobil jsem si na ní jednoduchý řetězový upinák.Něco podobného jako na povolování olejového filtru.Další problém bylo zjistit jaký klíč je na ten šroub na klikovce.Po několikátém vyzkoušení různých ořechů mi tam sedl ořech z velké golovky 38mm.Šroub je s pravým závitem.Povolit to šlo docela jednoduše,protože stará řemenice se jednoduše uchytila do toho upínaku.Horší bylo jak utáhnou tu novou abych ji nepoškodil.Nakonec jsem použil starý drážkovaný řemen (stejně byl poškozený) a jednou obrátkou jsem ho omotal kolem řemenice.Na to jsem nasadil ten řetězový upinák a šroub zatáhl.Jelikož nemám k dispozici momenťák s tak veklým rozsahem (tuším,že je tam něco kolem 400Nm) tak jsem ten šroub pro jistotu přilepil nutlokem.Je to lepidlo na kovové závity a šroub jsem dotáhl silou co se dalo.
Jsou to už dva roky a utažení vydrželo.
Tak snad tahle rada někomu pomůže.
Maxik-rbk
*
Příspěvky: 52
Registrován: 06 říj 2011, 11:06
Bydliště: Rumburk
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozvody

Příspěvek od Maxik-rbk »

Super, tak aspon vim ze potrebuju orech 38mm. To mi staci. Remenice jsme vetsinou povolovali tak, ze jsi zaradil nejvyssi stupen a stal na brzde a druhej povoloval. U automatu, tyo netusim jak s tim no. Ale dikec.
Uživatelský avatar
mariano
Příspěvky: 5
Registrován: 11 čer 2011, 19:10
Bydliště: Karviná

Re: Rozvody

Příspěvek od mariano »

Ja to mám v automatu a motor se protáčí i když je zařazen parking...s autem nehneš a motor se protáčí.Tak ta rada byla spíše pro ty co mají automatickou převodovku.
A jenom pro informaci...dotahovací moment pro ten šroub u motoru 2,9 CRDI je 343 - 392 Nm.
popeja
Příspěvky: 2
Registrován: 03 lis 2016, 20:22

Re: Rozvody

Příspěvek od popeja »

Dobrý den chci se zeptat jak se nastavují rozvody všiml jsem si značek jak mají být motor 2.9crdi 110kw děkuji moc za rady moc by mi to pomohlo
Uživatelský avatar
Mira2
*
Příspěvky: 16
Registrován: 08 dub 2016, 18:09

Re: Rozvody

Příspěvek od Mira2 »

popeja píše:Dobrý den chci se zeptat jak se nastavují rozvody všiml jsem si značek jak mají být motor 2.9crdi 110kw děkuji moc za rady moc by mi to pomohlo
nebyvaji na remenu "prouzky" a na ktere musi pasovat vsecky znacky na remenicich? sry teda delaval jsem to hlavne u rencku dve vacky nahore a kolo dole na remenu bile carky na zubu na remenicich sipecka?...
ja se chystam na rozvody ted, protoze mi auto jede normalne po par minutach zacnou kolisat otacky a chcipne...po opetovnem startu zase jede nez se situace opakuje, do pameti zavad to hodi chybu cidla kliky a vackove hridele...tedy tusim ze spise nez obe cidla mi preskocil rozvod o zub proto obe cidla hodi chybu, respektive je jim jasne ze neni v poradku (jeste aby bylo pokud neni KH a VH synchroni) nemate nekdo zkusenost s takovym problemkem?
George80
Příspěvky: 3
Registrován: 20 led 2016, 07:46

Re: Rozvody

Příspěvek od George80 »

Zdravím. Chci se zeptat děláme rozvody na teracanu a když jsme sundali řemen tak nám připada že je vůle na vačce. Je to normálni nevíte nekdo?
miki72
Příspěvky: 3
Registrován: 25 říj 2018, 19:55

Re: Rozvody

Příspěvek od miki72 »

mariano píše: 11 čer 2011, 19:29 Zdravím pánové.Může mi někdo poradit jak povolit šroub na řemenici klikovky s automatickou převodovkou?
Já jsem měnil rozvodový řemen na,, ATOS PRIME" a šroub na řemenici jsem povolil a pak zase utáhl elektrickým utahovákem na kola, jde to bezvadně a nemusí nikdo stát na brzdě.
Odpovědět

Zpět na „TERRACAN“