problem s abs

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

vietkong
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2012, 12:04

problem s abs

Příspěvek od vietkong »

Zdravim mam accenta rv 2003... pri servise brzd zistili ze nefunguje abs svietila kontrolka (ktora ale pred servisom nesvietila vsetko slapalo) diagnostikovali to a vyhodilo problem s prednym pravym a zadnym lavym snimacom... problem pretrvaval, potom pozdejsie sa dalo auto znovu na diagnostiku ale u ineho servisu a vyhodilo uz len zadny lavy snimac, ktory sa vymenil + plus ze precistili riadiacu jednotku lebo bola vraj dost spinava a skorodovana (moze to vobec skorodovat?) s tym ze problem moze byt aj tam (pri prvom servise vapkovali motor a ze mohlo nieco zatiect)... asi dva tyzdne bolo vsetko ok, ale opat zacala svietit kontrolka aj s kontrolkou rucnej sem tam ju vyplo ale malokedy... ked som sa opytal co by stala vymena tej riadiacej jednotky tak zabili ze cez 2000e, pretoze to robia ako celok ABS...
trochu som to tu sice prekutral, ale dalo by sa to nejak repasovat, len ta jednotka, resp nemozem si to nejak sam pozriet, precistit, vysusit...? resp. ci ist znova na diagnostiku, ci nemoze byt problem s tym prednym snimacom?.... Dikes
Reklama
 

vietkong
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2012, 12:04

Re: problem s abs

Příspěvek od vietkong »

a este jedna otázka, kde presne nájdem tu riadiacu jednotku pre ABS
Uživatelský avatar
FISHkaa
Moderátor
Příspěvky: 3367
Registrován: 28 dub 2010, 14:48
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: problem s abs

Příspěvek od FISHkaa »

já bych prošel a prostříknul všechny konektory jak u čidel ABS (u kol), tak konektor ABS řídící jednotky. Podle mě budou zoxidované kontakty. Navíc jestli ti diagnostika hlásí problém u konkrétního kola, tak prohoď čidlo s jiným a uvidíš jestli je problém v čidle nebo v drátu k ABS či ŘJ. Pozici ŘJ u Acc netuším...
Člen Hyundaiclub.cz
Hyundai i30 kombi 1.6i Weekend+
Hyundai Ix35 2.0i Style LPG 2010 = prodáno
Mazda 6 Sport MZR-CD 2003 = out
Audi A4 Avant 2002 TDi = out
Škoda Fabia 1.4 MPi = out
Škoda Favorit 135LS = out
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: problem s abs

Příspěvek od jaroslav5 »

Pumpa ABS je za bateriou,medzi hlavným brzdovým válcom a spojkovým válcom asi 30cm pod nimi.Ak ti vapkovali motor je možné,že sa ti tam dostala voda.Na tom ABS je konektor.Ten vytiahni a vysuš obidve strany,prestrektni kontaktolom a založ spátky.No pri čidlách máš ozubené vence tie skontroluj,či nie su prasknuté.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
vietkong
Příspěvky: 6
Registrován: 08 říj 2012, 12:04

Re: problem s abs

Příspěvek od vietkong »

díky za radu, skúsim to pozrieť.
Jaroslav5: a samotná riadiaca jednotka ABS je niekde pod poistkami v motore? pretoze tam ústia káble... :-k
jaroslav5
**
Příspěvky: 345
Registrován: 09 led 2011, 15:33
Bydliště: Dolný Kubín

Re: problem s abs

Příspěvek od jaroslav5 »

Ano. Ten zväzok káblov vedie k tej ABS Riad.jednotky. No a práve ten konetor s tým zväzkom káblov demontuj a vysuš obidve strany /nesmie to byt vlhké/.
Hyundai Accent LC 1,3í 12V 63kw r. v. 2005
suzuki sx4 1,6 GS 4x4 SE-SNOW Outdoor Line r.v.2011
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: problem s abs

Příspěvek od antek »

vietkong píše:a este jedna otázka, kde presne nájdem tu riadiacu jednotku pre ABS
Je pod autem v předu mezi motorem a kastlí, spíš k levé straně, tam je to co mi při záruční opravě opravovali nebo spíš odvodňovali (pane měl jste vodu v řídící jednotce) a sušili když jsem proletěl hlubokou kaluží.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
PedroKV
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 črc 2007, 22:00

Re: problem s abs

Příspěvek od PedroKV »

Mě to zlobí už nějaký rok, rozsvěcelo se ABS při v>140km/h, značkový servis mi vyčetl závadu a že LZ čidlo. Nechal jsem ho vyměnit, problém přetrvával. Pak si program přepli do AJ a že PP čidlo. Nechal jsem ho vyměnit jinde, problém přetrvává. Kroužky ABS jsou v pořádku. U čidla žádný konektor není, jestli si to dobře pamatuju, je to jeden díl čidlo-kabel-konektor.

Po opravě nadkolí u klempíře (vařil COčkem) se ABS rozvěcí náhodně, někdy v 60km/h, někdy ve 110km/h. Už mě taky napadlo, jestli nejsou zkorodované konakty u ŘJ, ale nevěděl jsem, kde je. Tak mrknu k motoru.
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2005
10martin11
**
Příspěvky: 169
Registrován: 15 zář 2013, 19:28

Re: problem s abs

Příspěvek od 10martin11 »

Zdravim,problem s ABS mam od jesene 2016,niekedy svieti,niekedy zhasne,diagnostika mi ukazala zadne lave ,neskor diagnostika neukazala nic,nevedeli sa pripojit vôbec k autu ,neviete kde moze byt problem?
new accent 2008 1.5 crdi
Uživatelský avatar
PedroKV
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 črc 2007, 22:00

Re: problem s abs

Příspěvek od PedroKV »

U mě to nakonec byl prasklý kroužek abs. Nebylo to prý skoro vidět. S novým kroužkem ok. A samozřejmě tam pasoval až druhý typ, první kus byl jiný rozměr.
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2005
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: problem s abs

Příspěvek od antek »

nj. Murphyho zákony :lol:
Accent LC CF1 1.3 2006
10martin11
**
Příspěvky: 169
Registrován: 15 zář 2013, 19:28

Re: problem s abs

Příspěvek od 10martin11 »

elektrikar mi to premeriaval ked abs svietilo a vravel ze stava tam je ze kable su dobre ze on si mysli ze je chybny snimac v lozisku,takze treba vymenit loziska
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: problem s abs

Příspěvek od antek »

ABS nemá nic společného s ložiskem
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
PedroKV
*
Příspěvky: 70
Registrován: 02 črc 2007, 22:00

Re: problem s abs

Příspěvek od PedroKV »

10martin11 píše:elektrikar mi to premeriaval ked abs svietilo a vravel ze stava tam je ze kable su dobre ze on si mysli ze je chybny snimac v lozisku,takze treba vymenit loziska
snímač je zastrčen v těhlici a zajištěn šroubkem, po letech je zarostlý a nejde ven. Snímá pohyb ozubeného kola pod ním a to ozubené kolo je "ABS kroužek" a ten je nalisován na poloose-homokinetickém kloubu. Stává se, že jak rezne povrch homokloubu, rez (hrdza) roztrhne ABS kroužek. ABS kroužek musí být v jednom kuse, jinak to nefunguje. Takže pak vyndat poloosu, vyhodit starý kroužek, povrch homokineťáku pořádně očistit, pak pořádně ohřát ABS kroužek, aby se roztáhl a nalisovat na poloosu.
Hyundai Accent 1.5 CRDi 2005
10martin11
**
Příspěvky: 169
Registrován: 15 zář 2013, 19:28

Re: problem s abs

Příspěvek od 10martin11 »

v zadu je lozisko s nabojom,na diagnostke v hyundai ukazalo chybny snimac v lavo vzadu,vraveli ze snimac na naboji teda na naboji s loziskom je chybny tak je potrebne vymenit cele lozisko s nabojom
Odpovědět

Zpět na „Accent - Podvozek a řízení“