Drnčení

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

mirra99
Příspěvky: 3
Registrován: 29 led 2013, 18:08

Drnčení

Příspěvek od mirra99 »

Když jedu po mírných nerovnostech slyším v kabině drnčení něčeho o plech, zvuk se ozývá ze zadní části. Je to model 2005 neřešil jste někdo stejný problém už to hledám asi měsíc a nemůžu zdroj zvuků najít. Díky
Reklama
 

Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Drnčení

Příspěvek od antek »

Skus podlepit třetí brzdové světlo
Accent LC CF1 1.3 2006
mirra99
Příspěvky: 3
Registrován: 29 led 2013, 18:08

Re: Drnčení

Příspěvek od mirra99 »

To mě nenapadlo sem myslel že to dělá rámeček pod značkou skusim a dám vědět
mirra99
Příspěvky: 3
Registrován: 29 led 2013, 18:08

Re: Drnčení

Příspěvek od mirra99 »

Ano bylo to třetím brzdovým světlem, to mě vůbec nenapadlo stačilo dát malý kousek tubexu mezi sklo a ten špunt co se má opírat o sklo a je klid. Díky
kerim53
Příspěvky: 5
Registrován: 22 lis 2013, 16:36

Re: Drnčení

Příspěvek od kerim53 »

:D
zdravím,
mě to dělá taky ,ale zepředu-zprava,jako by pod pravou lampou někde dole,zespoda..
Bylo to zvedlý nahoře,3 x jsme prolezly celý spodek,přikurtováno vše jak má být a furt..Jako by "plechová rezonance"..už nevím,je to celkem dost hlasitý,..
díky
m.
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Drnčení

Příspěvek od alarm »

Pravidlo:problém zvyčajne nie je v smere, odkial ho počuť v kabine. Príkladov ,ktoré sa stali mne,by som mohol uviesť niekolko....Zvuk a vibrácie sa prenášajú cez karoseriu, a akusticky sa prejaví rezonovaním inej časti kasne, ako príčina zvuku. Prvé, čo by som urobil, otvoril by som kapotu, zobral gumené kladivko a preklepal čo sa dá. Mne napr. rezonoval plechový kryt medzi motorom a ventilátorom. Vnútri som to ale počul ,ako by to šlo odzadu.Opretie sa kamery o čelné sklo tiež prichádzalo od zadu.Často klepe ŠPZ-tka, prípadne vypadnuté štuple z podblatníkov. Gumené kladívko robí zázraky.... :wink: Jemne ťukni na všetko čo uvidíš a ak trafíš, hneď to spoznáš.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
kerim53
Příspěvky: 5
Registrován: 22 lis 2013, 16:36

Re: Drnčení

Příspěvek od kerim53 »

alarm píše:Pravidlo:problém zvyčajne nie je v smere, odkial ho počuť v kabine. Príkladov ,ktoré sa stali mne,by som mohol uviesť niekolko....Zvuk a vibrácie sa prenášajú cez karoseriu, a akusticky sa prejaví rezonovaním inej časti kasne, ako príčina zvuku. Prvé, čo by som urobil, otvoril by som kapotu, zobral gumené kladivko a preklepal čo sa dá. Mne napr. rezonoval plechový kryt medzi motorom a ventilátorom. Vnútri som to ale počul ,ako by to šlo odzadu.Opretie sa kamery o čelné sklo tiež prichádzalo od zadu.Často klepe ŠPZ-tka, prípadne vypadnuté štuple z podblatníkov. Gumené kladívko robí zázraky.... :wink: Jemne ťukni na všetko čo uvidíš a ak trafíš, hneď to spoznáš.

Ahojda,
díky Ti za nápad,toto ma nenapadlo,zítra se na to trocha podívám,mám cez zimu co hledta:-)
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Drnčení

Příspěvek od alarm »

ak najdeš, napíš, čo to bolo...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
AdamSK
*
Příspěvky: 19
Registrován: 14 dub 2014, 19:08
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Drnčení

Příspěvek od AdamSK »

Raz som na túto tému zakladal topic ale už som fakt zúfalý. V aute furt počujem dáke jemné ťukanie ako keby od zadnej časti. Skúšal som všetko... Zložiť tretie brzdové svetlo, vybrať plato, zložiť všetky plasty z piatych dverí, vyprázdniť úplne kufor, podložiť ečv gumenými podložkami no stále nič. Je to úplne jemné ťukanie ako keby niečo ťukalo o plech a na jamách to nadskakovalo... Gumené kladivko nemám. Tu som čítal niečo o plechu v motore nevedel by si mi to ak tak vyznačiť na fotke ? Za každú pomoc budem vďačný
Hyundai Accent LC 1.3 12V, 2003, 118 000km
Uživatelský avatar
antek
***
Příspěvky: 695
Registrován: 22 dub 2007, 19:29
Bydliště: pomoraví

Re: Drnčení

Příspěvek od antek »

Mě zas najednou začalo něco nějak divně cinkat, prošmejdil jsem celé auto, nikde nic, nakonec jsem to se slávou odhalil - nový přívěsek na klíčích, spolujezdci pokud to slyšeli tak označovali zdroj na všech světových stranách.
Accent LC CF1 1.3 2006
Uživatelský avatar
AdamSK
*
Příspěvky: 19
Registrován: 14 dub 2014, 19:08
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Drnčení

Příspěvek od AdamSK »

Kiež by to bol len prívesok. Mňa na celom aute štve len to klepkanie a rezonancia prístrojovky a sú to jediné problémy čo som za rok nedokázal odstrániť... Zajtra vám to skúsim nahrať na mobil možno mi tak skôr poradíte.
Hyundai Accent LC 1.3 12V, 2003, 118 000km
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Drnčení

Příspěvek od alarm »

objavil som jeden zdroj drnčania, a velmi zle sa hladal....
Operka hlavy... Ja ju počujem, ako by mi v hlave hralo, ale nikto iný nič nepočul, takže dávam typ...
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
AdamSK
*
Příspěvky: 19
Registrován: 14 dub 2014, 19:08
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Drnčení

Příspěvek od AdamSK »

opierky skontrolované... Alarm mohol by som ťa poprosiť, že by si mi spísal všetky zdroje nežiadúcich zvukov čo si riešil ? Ja už fakt neviem kam sa kuknúť čo sa týka rezonácie a aj drnčania...
Hyundai Accent LC 1.3 12V, 2003, 118 000km
Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Drnčení

Příspěvek od alarm »

Mňa nemôžeš brať ako bernú mincu. Ja som mal rozobraté veci, ktoré sa normálne nerozoberajú, a to môže mať dopad na zvuky v aute. Mám aj podorábané rôzne veci, ktoré môžu spôsobiť drnčanie.
Napr. kamera, držiak GPS s schránke, otrasový senzor ku kamere, bluetooth, (až dva :mrgreen: )
ale napr.
Tretie brzdové svetlo (na LC to bola hrôza), opierky hlavy, zámok odklopnej schránky spolujazca, pánty zadných sedadiel, úchyt pásu, rezervné koleso :mrgreen:
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
Uživatelský avatar
AdamSK
*
Příspěvky: 19
Registrován: 14 dub 2014, 19:08
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Drnčení

Příspěvek od AdamSK »

Veď to je práve to, že aj ja som mal v aute veľa vecí rozobratých a podorábaných... Všetky veci čo si napísal som skontroloval. Asi mi ozaj zostáva jedného krásneho dňa rozobrať a dať dole všetko oplastovanie vzadu. A to som sa tomu chcel vyhnúť :cry:
Hyundai Accent LC 1.3 12V, 2003, 118 000km
Odpovědět

Zpět na „Accent - Interiér“